کد خبر: ۱۷۰۲۶۶
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
'امانوئل مکرون' نامزد پیشرو در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه روز دوشنبه در اظهاراتی هشدار داد که در صورت عدم ‌اصلاحات عمیق در اتحادیه اروپا، این اتحادیه ممکن است با 'فرگزیت '(مدل فرانسوی برگزیت) مواجه شود.
 مکرون در گفت‌وگو با شبکه 'بی‌بی‌سی' گفت: 'من طرفدار (اتحادیه) اروپا هستم. در طول مبارزات و تبلیغات انتخاباتی بر ارزش‌ها و سیاست‌های اروپایی تأکید کردم چرا که بر اهمیت فوق‌العاده حضور فرانسه و مردم فرانسه در عرصه جهانی ‌شدن، باور دارم.
به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، وی اضافه کرد: اما درعین‌حال، ما بایستی وضعیت کنونی را ببینیم، به مردم گوش دهیم و به این حقیقت توجه کنیم که آنها فوق‌العاده عصبانی هستند؛ چرا که ناشکیبایی و ناکارآمدی اتحادیه اروپا دیگر قابل ادامه نیست.'
او افزود: 'تعهد من، پس از انتخاب شدنم (به‌عنوان رئیس‌جمهوری فرانسه) این خواهد بود که همزمان با انجام اصلاحات عمیق در اتحادیه ، طرح های اروپایی را به ‌پیش ببرم.'
مکرون بیان داشت اگر او بخواهد اجازه دهد که وضعیت این اتحادیه به صورت کنونی ادامه یابد، چنین اقدامی 'خیانت' خواهد بود.
وی گفت: 'من خواهان انجام چنین کاری نیستم، به خاطر اینکه در روزهای در پیش رو، ما بایستی بین فرگزیت (خروج فرانسه از اتحادیه اروپا) و جبهه ملی ( به رهبری مارین لوپن ) یکی را انتخاب کنیم.'
اظهارات مکرون در حالی صورت گرفت که نتایج آخرین نظرسنجی صورت گرفته نشان می دهد که او در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه با اختلاف بالا و کسب در حدود 60 درصد آراء، بر «مارین لوپن» غلبه می کند و به کاخ الیزه راه می یابد.
نتایج این نظرسنجی که روز دوشنبه منتشر شد، نشان می دهد که در دور دوم انتخابات که 17 اردیبهشت جاری برگزار می شود، مارین لوپن از حزب راست افراطی جبهه ملی در حدود 40 درصد آرا را از آن خود می کند.
در این چارچوب، امانوئل مکرون میانه رو از حزب «در حرکت» می تواند روی اکثریت قابل توجهی از حامیان سوسیالیست ها یعنی 71 درصد رای دهندگانی که در دور نخست انتخابات به «بنوا آمون» رای داده اند، حساب کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری