کد خبر: ۱۶۹۹۰۲
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۸
استاندار زنجان گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات، لبیک به ندای مقام معظم رهبری است که بار دیگر ملت ایران پس از ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی با حضور حداکثری در انتخابات عهدی استوار با آرمان‌های امام راحل، شهدا و مقام معظم رهبری خواهند بست.
اسدالله درویش‌امیری در همایش بسیج کارگری استان زنجان، اظهار کرد: در طول ۳8 سال گذشته، وفاداری و ثابت‌قدمی جامعه کارگری نسبت به نظام بر هیچ‌کس پوشیده نیست؛ در آغازین روزهای پیروزی انقلاب گروهک‌های معاند که اصل انقلاب را قبول نداشتند با حضور در محیط‌های کارگری به بهانه حقوق کارگران محیط اشتغال و تولید و کارگری را به محیطی متزلزل و ناامن تبدیل می‌کردند.

وی به نقش کارگران در دوران هشت سال دفاع‌مقدس اشاره کرد و افزود: نقش جامعه کارگری در دوران هشت سال دفاع‌مقدس از اهمیت زیادی برخوردار بود. جامعه عظیم کارگری استان زنجان تنها در حوزه تولید بیش از ۵۰ هزار شغل به عنوان کارگری داریم.

درویش‌امیری تصریح کرد: با وجود مشکلات معیشتی کارگران، این قشر از جامعه هرگز تحت تاثیر تبلیغات دشمنان معاند دین قرار نگرفتند و تبلیغات مسموم آنان را مورد توجه قرار نداد و همواره مدافع انقلاب اسلامی بود.

وی افزود: کارگران نقش اساسی و مهمی در تولید کشور دارند؛ در محیط کسب و کار و تولید عواملی وجود دارد که از اهمیت زیادی برخوردار هستند که می‌توان به کارفرما و سرمایه‌ای که از سوی وی برای راه‌اندازی کسب و کار اندوخته شده است اشاره کرد؛ دوم، مهندسی و طراحی، سوم دانش فنی افراد و چهارم نیروی کارگری، اجزای اصلی و مهم یک کسب کار را تشکیل می‌دهند که در قالب وحدت و مشارکت در کنار یکدیگر به امر تولید و اشتغال در کشور مشغول هستند.

استاندار زنجان یادآور شد: رابطه کارفرما و کارگر باید دوسویه باشد، به‌طوری ‌که کارگر باید محیط کار خود را از آن خود بداند. اگر سرمایه کارفرما نبود زمینه شغل کارگر و کسب رزق و روزی برای او میسر نمی‌شد. کارفرما باید به کارگران با نگاه عائله خود بنگرد که اگر این امر محقق شود کارگر با عشق مشغول کار و تولید خواهد شد.

درویش‌امیری در ادامه به شعار امسال اشاره کرد و گفت: «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» شعار امسال است که از سوی مقام معظم رهبری انتخاب شده و در عمل به این شعار کارگران و کارفرمایان از نقش به‌سزایی برخوردارند، به‌طوری ‌که اگر همه فاکتورهای کسب و کار فراهم باشد ولی کارگر نتواند محصول با کیفتی تولید کند رغبتی برای عرضه در بازار فراهم نخواهد شد، پس می‌توان گفت نقش کارگران در اقتصاد مقاومتی افزایش کیفیت است و در کنار آن جدی گرفتن مهارت‌افزایی عامل دیگر در موفقیت و کسب نتایج قابل قبول در اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

استاندار زنجان گفت: افزایش مهارت کارگری و توان کاری کارگران دو موضوع مهم است که انتظار می‌رود امسال شاهد به ثمر رسیدن این دو موضوع در استان و به‌دنبال آن در کشور باشیم و در مقابل نیز مسئولان و کارفرمایان در مقابل کارگران وظایفی بر عهده دارند، تامین امنیت شغلی کارگران موضوعی است که در صورت تحقق آن بالاترین امتیاز برای محیط کارگری محسوب ‌می‌شودکه اگر فراهم نشود با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر محصول دسترنج کارگران استان به بیش از ۴۰ کشور صادر می‌شود، یادآور شد: امروز موانع بسیاری از پیش ‌روی واحدهای تولیدی کشور و استان برداشته شده که این موضوع یکی از ملاک‌های رونق اقتصادی صادرات در استان است؛ چراکه طبق آمار درآمد صادرات از گمرک استان در سال ۹۴ به میزان ۲۲۸ میلیون دلار بوده که این رقم در سال ۹۵ به ۳۰۸ میلیون دلار رسیده که این امر نشان از ورود ما به بازار جهانی است.

درویش‌امیری افزود: در پی این تلاش‌ها و جدیت‌ها در بخش کسب و کار و تولید، ۸ هزار شغل متزلزل و بی‌ثابت در سال ۹۵ صیانت شد که در این راستا کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، کارگران روغن نباتی جهان را بار دیگر به کارخانه بازگرداند.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: ما امروز در آستانه واقعه بزرگی هستیم و آن برگزاری انتخابات ریاست‌حمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا است؛ آنچه مقام معظم رهبری از ملت و دولت و مجلس می‌خواهند، مشارکت حداکثری است؛ هرچه مشارکت افزایش یابد چشم طمع دشمنان به انقلاب و نظام اسلامی کور خواهد شد.

دروپیش‌امیری یادآور شد: مشارکت حداکثری لبیک به ندای مقام معظم رهبری است؛ ما به دنبال عدد ماخوذه رای هستیم که بعد از ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، ملت همیشه در صحنه ایران بار دیگر با لبیک‌گویی به ندای مقام معظم رهبری در پای صندوق‌های رای حاضر شوند تا وفاداری خود را به آرمان‌های امام راحل و شهدا نشان دهند و فداکاری خود به نظام و انقلاب را به رخ جهانیان بکشند.
منبع:ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری