کد خبر: ۱۶۹۳۰۹
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
به نظر می‌رسد فشارهای فراوان جریان‌های مختلف به روحانی زمینه ساز فعال شدن آتش فشان درونی روحانی در قبال مخالفان شده است.
 بسیاری از مردم رئیس جمهور روحانی را با آن لبخندهای معروفش می‌شناسند. لبخندهایی که در میانه سخنرانی، در حال شنیدن سوال خبرنگاران، در صحن علنی مجلس و در سفرهای استانی بر روی لبان او نقش می‌بندد. اما در آستانه انتخابات دوازدهم فصل لبخند به پایان رسیده است و حسن روحانی می‌خواهد در برابر حمله‌های همه جانبه رقبا که برخی از آنها بی رحمانه نیز هست لباس رزم بپوشد.

به گزارش اعتدال به نقل از عصر ایران؛ این روزها شدیدترین نقدها به دولت روحانی می‌شود. نقدهایی که بسیاری از آنها خارج از دایره انصاف است. برخی به گونه‌ای سخن می‌گویند که گویی رییس جمهور روحانی دست به روی دست گذاشته و تنها نظاره گر اوضاع کشور بوده است.

روحانی در جریان سفر استانی خود به قزوین خطاب به مردم این شهر گفت:« عده ای در این فضا نه تنها به مردم و جامعه امید نمی دهند بلکه به شکلی به دنبال دلسرد کردن آحاد مردم هستند و من در روزهای آینده برخی از حقایق را که تا حالا به مردم نگفته ام را با آنها در میان خواهم گذاشت. برخی به جای کمک به پیشرفت ملت ایران، هر روز سنگ اندازی کردند، اما ملت با قدرت و مقاومت در برابر ناراستی ها ایستادگی کرده و با بی اعتنایی به سازهای ناهماهنگ و بوق های ناصحیح، کار خود را به درستی پیش بردند.»

فشار و تلاش‌های بی وقفه مخالفان برای به شکست کشاندن دولت روحانی باعث شده است تا رئیس جمهور روحانی رسما به عنوان رئیس دولت و نامزد انتخابات ریاست جمهوری وارد کارزار شود و از خود و دولت یازدهم دفاع کند. رئیس جمهور پیش از این فشارها و ناگفته‌ها سخن نگفته بود و تنها گاهی مخالفان را مورد نقد قرار داده بود و از آنان خواسته بود با شناسنامه سخن بگویند.

به نظر می‌رسد فشارهای فراوان جریان‌های مختلف به روحانی زمینه ساز فعال شدن آتش فشان درونی روحانی در قبال مخالفان شده است.

رفتار سیاسی روحانی در قبال مخالفانش که چهار سال است در طبل مخالفت با او می‌کوبند. دیالوگ معروف فیلم آژانس شیشه‌ای را به یاد می آ ورد. رضا کیانیان ( سلحشور) خطاب به پرویز پرستویی (حاج کاظم) : « یه دهه حرف زدی ساکت بودیم، کر کری خوندی ساکت بودیم، گرفتی ساکت بودیم، پس دادی ساکت بودیم،حالا اجازه بده ما حرف بزنیم، خانوما آقایون دوست دارین یکی از این کشورها دوباره به ما حمله کنه؟ دوست دارید جنگ بشه؟ ثبات، دهه ما دهه ثباته، امنیت، این کشور کی باید روی امنیت رو ببینه؟ کی باید روی ثبات رو ببینه؟»

رئیس جمهور روحانی به این نتیجه رسیده است که تنها راه مقابله با جریان که همه مسائل را سیاسی نگاه می‌کند، ورود مردم به صحنه اداره کشور است. سخنان روحانی طی هفته‌ها و ماه‌های اخیر نشان می‌دهد که دیگر شاید به پایان عصر روحانی خندان در قبال منتقدان رسیده‌ایم. شیخ دیپلمات برای مقابله با مخالفان، لباس رزم پوشیده‌ است تا مردم بی پروا ترین روحانی دوران را ببیند.

انتظار طرفداران حسن روحانی از رییس جمهور هم همین است. آنها انتظار دارند دیگر روحانی آرام نباشد. آنها بر این باور هستند حالا که رقبا تا بن دندان مسلح شده‌اند، روحانی نیز باید بی‌پروا وارد صحنه شود و در مناظره‌ها حقایق را بگوید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری