کد خبر: ۱۶۸۸۸۵
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۰
فرماندهی عملیات الجزیره، (یکی از تشکیلات ارتش عراق) در استان الانبار امروز (پنجشنبه) از عملیات نظامی برای آزادسازی شمال دریاچه سد حدیثه در غرب الانبار از تسلط داعش خبر داد.
سرلشگر قاسم محمدی، فرمانده عملیات الجزیره گفت:‌ نیروهای ارتش عراق و نیروهای پشتیبانی دیگر به همراه عشایر عملیات نظامی را صبح امروز آغاز کردند که تا مناطق شمال دریاچه سد حدیثه را آزاد کنند.

وی افزود:‌ در این عملیات ائتلاف بین‌المللی نیز حمایت هوایی می‌کند و این نیروها به سمت دو منطقه جتیبه و ارمیله در شمال دریاچه پیشروی کرده‌اند. تعدادی از داعشی‌ها نیز کشته و تجهیزاتشان نابود شده است.

از آن طرف در جبهه غرب موصل نیروهای عراقی توانستد امروز محله الثوره در غرب موصل را از دست داعش آزاد کنند. نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم این محله را آزاد کردند و پرچم عراق را بر فراز ساختمان‌های آن به اهتزاز درآوردند.

نیروهای عملیات "نینوا می‌آییم" همچنین محله دیگری در غرب موصل به نام "النصر" را آزاد کردند.

همچنین رائد شاکر جودت، رئیس پلیس فدرال عراق از کشته شدن تعدادی از سرکردگان داعش از جمله یکی از اقوام ابوبکر البغدادی رهبر داعش خبر داد.

جودت گفت:‌ نیروهای ما توانستند ابو براء داغستانی مسئول نظامی و ابو عبدالرحمان الزماری معاونش را در منطقه پل پنجم در شمال بخش قدیمی موصل از پای درآورند.

وی افزود:‌ همچنین عبدالله الحسینی یکی از نزدیکان البغدادی و خالد علی ندی وزیر دفتر زکات داعش در مقرشان در محله الزنجیلی کشته شدند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: