کد خبر: ۱۶۸۸۳۳
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
کاپیتان تیم ‌ملی شنا از شرایط اردوهای تیم ملی شنا اعلام نارضایتی کرد و وجود اردوهای مناسب خارجی را برای پیشرفت این رشته ورزشی بسیار ضروری دانست.
جمال چاووشی‌فر ضمن اعلام نارضایتی از نبود اردوی مناسب برای تیم ملی شنا اظهار کرد: در حال حاضر شرایط تیم ملی نسبت به اردوهای کمی که داشت خوب است. از پنجم فروردین ماه در اردو هستیم و تمرینات را با جدیت انجام می‌دهیم و مربیان از شرایط تیم ملی راضی هستند. رکوردهای تمرینی خوبی را از شناگران شاهد هستیم. من به شخصه از نبود اردوهای خارجی و خوب برای تیم ملی شنا ناراضی هستم و امیدوارم که این مشکلات برطرف شود.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، او در مورد اردوهای تیم ملی شنا ادامه داد: اردوهای خارجی و مفیدی که راضی کننده باشد نداشته‌ایم و قطعا شناگران به بهای بیشتری نیاز دارند. اردوی یک ماهه‌ای که ما در استخر آزادی داشتیم بد نیست اما نمی‌توان در یک ماه کار خاصی را از پیش برد. اگرتیم ملی را زیر نظر مربیان داخل و خارجی خوب به کمپ‌های خارجی اعزام کنند قطعا تیم ملی شنا پیشرفت چشم گیری خواهد داشت. اگر مربیان ما درکنار تیم ملی به این اردوها و بازی های خارجی تدارکاتی اعزام شوند قطعا آن‌ها هم با روش‌ها و سبک‌های جدید تمرینی دنیا آشنا می‌شوند که این خود یک نتیجه مفید است.

عضوتیم ملی شنا در مورد پیش بینی خود از عملکرد تیم ملی شنا در بازی‌های کشورهای اسلامی گفت: در این مسابقات شناگران خوبی از کشورهایی مثل مصر، الجزایر حضور دارند که سرمایه‌ گذاری‌های خوبی را در رشته شنا کرده‌اند و در برخی ماده‌ها شناگران آن‌ها بین هشت شناگر اول جهان قرار دارند. شنا ورزشی است که نمی‌توان گفت به قرعه و شانس بستگی دارد، بلکه همه چیز به خود شناگر و تمرینات آن بستگی دارد. در این رشته بخصوص در بخش شنای سرعت صدم‌های ثانیه نتایج را اعلام می‌کنند به همین دلیل امیدوارم که بتوانیم با این تمرینات نتایج خوبی را کسب کنیم.

کاپیتان تیم ملی شنا درادامه انگیزه شناگران جوان را مهم‌ترین عامل در پیشرفت‌ آن‌ها دانست و گفت: در رشته شنا با انگیزه نگهداشتن ورزشکاران کار سختی است. وجود انگیزه بالا میتواند به پیشرفت سریع یک شناگر کمک کند و ای امر به دلیل شرایط سخت تمرینی ورزش شنا کار سختی است. تمرینات شنا در محیط‌های بسته و بدون اینکه ارتباطی با بیرون از آب داشته باشی صورت میگیرد و امیدوارم که همه شناگران جوان این مسئله مهم را فراموش نکنند. امیدوارم هر کس که به این رشته وارد می‌شود با انگیزه کار کنند تا به موفقیت برسد. شنا ورزشی نیست که در نزدیکی‌های لیگ یک ماه تمرین کرد و پس ازآن استراحت کرد. شناگر باید در طول سال خود را در شرایط تمرینی نگه دارد تا به موفقیت برسد.

چاووشی فر در پایان با بیان اینکه در ایران به ورزش شنا کم توجهی می‌شود، گفت: در سال‌های اخیر شاهد اتفاقات خوبی در شنا بوده‌ایم و از جمله آن‌ها می‌توان به ثبات در برنامه‌های این رشته اشاره کرد. نتایج این ثبات در برنامه ریزی‌ها رادر لیگ شنای سال گذشته دیدیم که شناگران رکوردهای خوبی را از خود برجا گذاشتند. در حال حاضر مربیان خوبی به شنا آمده‌اند و جای امیدواری دارد. جوانان خوبی در شنای کشور پرورش یافته‌اند که نشان دهنده‌ی برنامه‌ریزی‌های خوب فدراسیون است. این که همه به دنبال یک هدف باشیم و با ثبات در کارها برای آن تلاش کنیم خوب است، امیدوارم همیشه اینطور ادامه‌دار باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: