کد خبر: ۱۶۸۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۷
حضور جهانگیری و قالیباف، عدم ثبت نام بذرپاش پس از پایان مهلت قانونی؛
از میان چهره های شاخص امروز تاکنون اسحاق جهانگیری، محمدباقر قالیباف، محمد هاشمی‌رفسنجانی، محسن رهامی، عبدالحسین مقتدایی، صادق خلیلیان، محمدمهدی زاهدی، حسن بیادی، حمیدرضا حاجی‌بابایی، علیرضا منادی‌سپیدان و عوض حیدرپور ثبت نام کرده اند.
پنجمین و آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شد.

به گزارش اعتدال، پنجمین  روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری در محل ستاد انتخابات کشور آغاز شد.

ثبت‌نام داوطلبان این انتخابات صرفا در ستاد انتخابات کشور واقع در محل وزارت کشور انجام می‌شود.

ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری از  ۲۲ فروردین آغاز شده و تا روز ۲۶ فروردین به مدت ۵ روز ادامه می‌یابد.

بازدید اعضای هیأت اجرایی مرکزی انتخابات از روند ثبت‌نام‌ها

تعدادی از اعضای هیأت اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری از روند ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری بازدید کردند.

این بازدید پیش از ظهر روز شنبه انجام شد و اعضای هیأت در جریان روند ثبت‌نام‌ها قرار گرفتند.

حسینعلی امیری، میرولد ،تاجگردون، میرزاده و تعداد از افراد دیگر جزو افرادی بودند که به وزارت کشور آمدند.

چاره‌ای جز اصلاح قانون انتخابات نداریم

عضو هیات اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری گفت: چاره ای نداریم مگر اینکه نقایص قانون فعلی انتخابات را بر طرف کنیم.

حسینعلی امیری عضو هیات اجرایی انتخابات ریاست جمهوری در جریان بازدید تعدادی از اعضای هیات اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری از مراحل ثبت نام این انتخابات در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز برای بازدید از روند ثبت نام‌ها به ستاد انتخابات کشور آمدیم با این روند ثبت نام ها که هر کسی با هر شرایطی برای ثبت نام می‌آید، فرصت و هزینه زیاد ایجاد می شود و مردم متوجه نقص قانون انتخابات ریاست جمهوری شده اند.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به سیاست های کلی انتخابات که رهبری آن را ابلاغ کرده اند، باید شاخص های نامزدهای انتخابات تدوین شود. از سویی اصل 115 قانون اساسی باید تصحیح شود و ما چاره ای نداریم جز اینکه یک نظام جامع انتخابات طراحی کنیم که نقایص قانون فعلی را رفع کند.

امیری افزود: امروز براساس دعوت وزارت کشور به محل ثبت نام ها آمده ایم و معاون سیاسی وزیر کشور گزارشی از روند ثبت نام ها به ما ارائده دادند و اعضای هیات اجرایی هم سوالاتی داشتند که آقایان به آنها پاسخ دادند.

وی در پایان گفت: اعضای هیات اجرایی مرکزی براساس شخصیت های حقیقی انتخاب می شوند نه شخصیت حقوقی.

توضیحات میرزاده درباره انتخاب اعضای هیأت اجرایی انتخابات

هم‌چنین یک عضو حقیقی هیأت مرکزی انتخابات ریاست جمهوری جزییات نحوه انتخاب اعضای این هیأت را تشریح کرد.

حمید میرزاده عضو هیأت اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری پس از بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران با تأکید بر اینکه وزارت کشور به عنوان مجری انتخابات زیر نظر هیأت اجرایی مرکزی کار انتخابات را انجام می‌دهد، اظهار کرد: بر اساس قانون 11 نفر متشکل از چهار نفر حقوقی و هفت نفر شخصیت حقیقی هیأت اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری را تشکیل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: وزیر کشور به عنوان رییس هیأت، دادستان کل کشور، وزیر اطلاعات و یکی از اعضای هیأت رییسه مجلس چهار شخصیت حقوقی هیأت اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری را تشکیل می‌دهند.

میرزاده با اشاره به روند انتخابت اعضای حقیقی این هیأت، گفت: پس از اعلام اسامی 30 نفر از اشخاص حقیقی از سوی شورای نگهبان به عنوان معتمدان مردم، پس از تأیید این شورا طی انتخاباتی که 27 اسفند برگزار شد هفت عضو حقیقی هیأت اجرایی انتخاب شدند.


انتخابات جشنواره ثبت‌نام نیست

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری گفت که انتخابات جشنواره ثبت نام نیست.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز پس از بازدید از ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: این حجم از اشتیاقی که در ثبت نام‌ها وجود دارد باید اشتیاق واقعی باشد ولی فکر نکنیم که اینجا جشنواره ثبت نام است. چون به هر حال پست ریاست جمهوری طبق قانون اساسی مقام دوم کشور به حساب می آید و به سوابق مدیریتی بالا نیاز دارد.

وی با بیان اینکه صلاحیت بسیاری از ثبت‌نام کنندگان تایید نمی‌شود، افزود: البته شورای نگهبان هنوز برای تایید صلاحیت داوطلبان جلسه‌ای برگزار نکرده و از فردا جلسات برگزار می‌شود.

کدخدایی بیان کرد: قانون اساسی قوانین انتخابات را به خوبی ترسیم کرده که افراد باید رجل سیاسی و مذهبی باشند. رجل سیاسی و مذهبی امر بسیار ارزشمندی است که باید به آن توجه کنید و نباید اینگونه باشد که فقط بیاییم و ثبت نامی انجام دهیم، البته قبول داریم قوانین ما در این زمینه خیلی خوب نیست و حداقلی است.


تا این لحظه ثبت نام 1290 نفر برای انتخابات ریاست جمهوری

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: تا این لحظه 1290 نفر برای انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرده اند.

علی پورعلی مطلق در گفت‌وگویی اظهار کرد: از این تعداد 1195 نفر آقا و 95 نفر خانم هستند. جوان‌ترین فرد 18 سال و مسن‌ترین فرد هم 92 سال دارد.

وی همچنین افزود: امروز هم 304 نفر هم وارد محل ثبت نام شده اند که ثبت نام بیش از 240 نفر قطعی شده است.

وی در پایان درباره احتمال تمدید زمان ثبت نام گفت: ما تا ساعت 18 موظفیم طبق قانون ثبت نام را انجام دهیم.


دواطلبی ۱۳۶۱ نفر تا ساعت ۱۴

رییس ستاد انتخابات کشور هم ساعتی بعد گفت: تا ساعت ۱۴ امروز ۱۳۶۱ نفر متشکل از ۱۰۴ نفر زن و ۱۲۵۷ نفر مرد با حضور در وزارت کشور برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کردند.

علی اصغر احمدی، رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به تعداد ثبت‌نام‌ کنندگان متقاضی کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری تا ساعت ۱۴ امروز، اظهار کرد: تاکنون ۱۳۶۱ نفر با مراجعه به ستاد انتخابات وزارت کشور برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرده‌اند که از این تعداد ۳۵۲ مراجعه برای امروز بوده است.

وی گفت: از این تعداد ۱۰۴ زن و ۱۲۵۷ نفر مرد هستند. جوانترین ثبت‌نام کننده ۱۸ ساله و مسن‌ترین دارای ۹۲ سال سن است. همچنین تاکنون ۸۳ ایثارگر برای انتخابات ریاست جمهوی دوازدهم اعلام کاندیداتوری کرده‌اند.

احمدی همچنین به مقایسه تعداد ثبت‌نام‌های انجام شده در انتخابات دوره یازدهم با دوازدهم پرداخت و ادامه داد: در دوره قبل در مجموع پنج روز ۶۸۶ نفر به وزارت کشور مراجعه و ثبت‌نام کرده بودند اما امسال تا ساع ۱۴ روز پنجم بیش از ۱۳۶۰ نفر یعنی ۷۱۵ نفر بیشتر از دوره قبل برای کاندیداتوری اعلام آمادگی کردند.

رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به حضور بی‌سابقه مردم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اینکه فضا به گونه‌ای باشد که از آن به عنوان جشنواره یاد کنیم مطلوب است و این برای حضور یک نقطه محسوب می‌شود. اما عرف جامعه به گونه‌ای است که در انتخابات شوراها می‌گوییم حداقل مدرک تحصیلی باید دیپلم باشد. در همین راستا امیدوارم در فرصت‌های بعد از انتخابات همگان دست به دست هم دهند تا به سمتی برویم که عرصه ورود به انتخابات ریاست جمهوری دارای نصاب‌هایی باشد.

وی در پایان درباره احتمال تمدید زمان نام‌نویسی از داوطلبان کاندیداتوری تأکید کرد: قطعاً امروز آخرین نام‌نویسی است و تا ساعت ۱۸ پذیرای داوطلبان خواهیم بود. از ساعت ۶ به بعد از کسانی که در داخل ستاد حضور داشته باشند نام‌نویسی به عمل می‌آید.۱۶۳۶ نفر کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شدند

رئیس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد که مجموع ثبت‌نام شده ها برای حضور در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ۱۶۳۶ رسید.

احمدی در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور ضمن اعلام این خبر گفت:‌ از این تعداد ۱۳۷ نفر خانم و ۱۴۹۹ نفر آقا هستند. جوان ترین ثبت‌نام کننده ۱۸ سال و مسن ترین ۹۲ سال دارد.

وی افزود:‌ از مجموع ثبت‌نام کنندگان ۱۳۷ نفر سابقه ایثارگری داشته و فراوانی سنی زیر ۳۰ سال ، ۲۳۶ نفر است.

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: امروز در پنجمین و آخرین روز ثبت‌نام کاندیداها ۵۹۰ نفر نام نویسی کردند.

احمدی یادآور شد: در دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری ۶۸۶ نفر داوطلب داشتیم که در این دوره ۹۵۶ نفر بیشتر شده است و ما خوشحالیم که بخشی از جامعه احساس مسئولیت کردند.

وی تاکید کرد:‌ هشتم اردیبهشت ماه نظر شورای نگهبان در خصوص کاندیداهای ریاست جمهوری اعلام می‌شود و تبلیغات به مدت بیست روز آزاد است و همه عزیزان و طرفدارانشان خواهش می کنیم که قانون را رعایت کنند.

احمدی همچنین گفت: تبلیغات انتخابات میان دوره‌ای مجلس و شوراهای اسلامی شهر و روستا  از ٢١ تا ٢٧ اردیبهشت ماه به مدت ٧ روز خواهد بود.*** حضور چهره های شاخص در آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری


جهانگیری برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور برای ثبت‌نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/تصاویر

ساعت‌ها با آقای روحانی برای نامزد شدنم صحبت کردیم/شخصیت‌های اصلاح‌طلب اصرار داشتند

معاون اول روحانی گفت: برای آنکه کشور به نقطه مطلوب برسد مسائل اقتصادی بسیار جایگاه ویژه ای دارد تسلط به وضعیت اقتصادی، چالش های پیشرو و راهکارهای مناسب برای مواجهه با چالشها مثل محیط زیست و آب نیازمند برنامه های دقیقی است.

اسحاق جهانگیری بعد از ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری گفت: تقارن بهار طبیعت و سیاست را به فال نیک می گیرم. حضور گروه ها و جریانات سیاسی در صحنه انتخابات امر مبارکی است. انتخابات منطق خود را دارد. توافق بر سر مسائل مهم کشور، مرزبندی و شفافیت های خود را دارد. روزهای آینده نگاه مردم به این دوستان رنگارنگ گفتمان برتر را مشخص می کنند و تمایل خود را ابراز می کنند.

وی تصریح کرد: در این دوره داطلب ریاست جمهوری نبودم اما اصرارر گروه های اصلاح طلب و تحول خواه و برخی دوستان و مقامات باعث شد بپذیرم و ثبت نام کنم. برنامه هایم را در وقتش اعلام می کنم. در این لحظه می توانم تأکید کنم برای رساندن ایران به جایگاه واقعی و شایسته خودش در منطقه و جهان هیچ گاه وضعیت اینقدر مهیا نبوده است. باید عافیت طلبی را کنار گذاشت همه مردم به صحنه بیاید تا آرامش و پیشرفت را با هم داشته باشیم.

معاون اول روحانی افزود: برای آنکه کشور به نقطه مطلوب برسد مسائل اقتصادی بسیار جایگاه ویژه ای دارد تسلط به وضعیت اقتصادی، چالش های پیشرو و راهکارهای مناسب برای مواجهه با چالشها مثل محیط زیست و آب نیازمند برنامه های دقیقی است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه شفاف سازی کنید چه شد وارد شدید؟ گفت: تصمیم دشواری بود در مقاطع دیگری تصمیم گرفتم تا جلوی وزارت کشور امدم ولی منصرف شدم اما این دفعه اصرار شخصیت های اصلاح طلب عامل مهم بود و رایزنی های دیگری که باید با شخصیت های مهم داخل کشور انجام می دادم در 2-3 ساعت اخیر این اتفاق افتاد.

وی درباره کاندیداتوری روحانی و هماهنگی با او و اینکه به نفع او کنار می کشد؟ گفت: دولت یازدهم آنچه تحویل گرفت آنچه امروز در اختیار ملت ایران قرار داده تفاوتش از زمین تا آسمان است می خواهم بار دیگر همه ابعاد مختلف را باز کنم دولت در اقتصاد، سیاست داخلی، اختلاف بین ارکان داخلی نظام، مسائل بین المللی و فرهنگی کشور و فساد چه وضعیتی را تحویل گرفت من در متن همه این جریانات بودم و از کارنامه دولت دفاع خواهم کرد. در هیچ مقطعی از مقطع انقلاب بین معاون اول و رئیس جمهوری چنین رابطه و هماهنگی صمیمی وجود داشته. من و آقای ورحانی ساعت ها با هم دونفری صحبت می کنیم آقای روحانی جایگاه خودش را در انتخابات خواهند داشت من هم از برنامه ها و عملکرد دولت دفاع می کنم.

وی گفت: آنهایی که با هم هماهنگ باشند سعی می کنند در انتخابات مسیر واحدی را طی کنند. من و آقای روحانی در کنار هم و مکمل هم هستیم.

وی درباره انتقادهای قالیباف به دولت و پیشنهاد به وی گفت: به همه و خودمان توصیه می کنم دنیا به پست ها و قدرت اینقدر ارزش ندارد که انسان ارزش های انسانی را کنار بگذارد اخلاق باید در دستور کار ما باشد پیامبر می خواست مکارم اخلاقی را در جامعه اجرا کند. نقد به رقبا جای خودش اما از خدا می خواهیم که از حدود اخلاق خارج نشویم.

وی افزود: بیکاری ابر چالش پیش روی جمهوری اسلامی است. در سال 1374 شاغلین کشور 14 میلیون و 600 هزار نفر بود. 1384 شاغلین 22 میلیون و 600 هزار نفر بود سال 91 نیز آمار شاغلین 22 و میلیون و 600 هزار نفر بود. یعنی در 84 تا 91 خالص ایجاد شغل صفر بود در حالیکه بیشترین درآمد نفتی در این زمان حاصل شد. الان حدود بیش از 5 میلیون دانشجو داریم یعنی هر سال بیش از یک میلیون فارغ التحصیل می شود اقتصاد ایران در بهترین حالت توانسته سال 300 هزار شغل ایجاد کند. 

جهانگیری اظهار داشت: در حالیکه ما باید سالی یک میلیون شغل سالانه ایجاد کنیم تا به تعداد بیکاران قبلی اضافه نشوند. کسانی که شعار در باره بیکاری می دهند آن است که از اقتصاد اطلاع کافی ندارند. باید شرایط مناسبی برای فعالیت بخش خصوصی ایجاد شود برخی شرایط را باید دولت انجام دهد. دولت باید ثبات و امنیت فضای اقتصادی ایجاد کند. 

وی گفت: تورم، نرخ ارز، نرخ بهره بانکی و شاخص های اینچنینی. باید فضای مناسب بین المللی درست شود. اینکه فکر کنیم اقتصاد داخلی ایزوله است و می توان همه مسائل در داخل حل شود اشتباه است. ما باید محصولات خود را صادر کنیم تکنولوژی وارد کنیم. باید شرایط سیاسی داخلی درست شود نمی شود در داخل اختلاف باشد بعد بگوییم سرمایه گذار بیا سرمایه گذاری کنیم. باید فضای فرهنگی اجتماعی درست باشد نباید به سرمایه دار گفت زالو صفت بعد بگوییم بیا سرمایه گذاری کن. باید امنیت سرمایه گذاری حفظ شود هیچ کس حق ندارد بی جهت در دستگاه های اطلاعاتی و قضایی سرمایه گذار اظهار شود.

وی گفت: حتما در دولت آینده سیاست دولت این است که بدون جهت گیری سیاسی هر نیروی توانمندی بتواند در دولت کار کند.برنامه های من با آقای روحانی خیلی اختلاف ندارد آقای روحانی شخصیت بزرگی است و کاندیدای اصلی جریان اعتدال و اصلاحات است و در انتخابات به موقع تصمیم گیری می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که اگر در نظر سنجی ها پیش تر از آقای روحانی باشید چه تصمیمی می گیرید؟گفت: آقای روحانی کاندیدای اصلی است و در جریان انتخابات به موقع تصمیم گیری می کنیم و اعلام می کنیم.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/تصاویر

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/تصاویرصادق خلیلیان در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم برای کاندیداتوری در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

خلیلیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه در شرایط اقتصادی نامطلوبی هستیم به دلیل سمت اجرایی که داشتم به این نتیجه رسیدم که در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنم.

خلیلیان متولد سال 1338 و دارای دکترای اقتصاد کشاورزی است.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

ورود حاجی‌بابایی به ستاد انتخابات برای ثبت‌نام

حمیدرضا حاجی‌بابایی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش دولت محمود احمدی‌نژاد و نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی، برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم با حضور در ستاد انتخابات کشور، گفت: من کاندیدای جمنا هستم.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

سکوت درباره نامزدی احمدی‌نژاد

حمیدرضا حاجی‌بابایی نماينده مجلس نفر پنجم لیست جمنا هنگام ثبت نام گفت: دو حلقه داریم. یکی ناکارامدی و دوم عدم توجه به مردم. من باشعار دولت کارامد و مردمی به صحنه آمده ام.

او بعد از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران به پنج دوره حضورش در کمیسیون تلفیق مجلس و رياست آن در طول بررسي برنامه ششم اشاره کرد و گفت: 4 سال هم وزير آموزش و پرورش بودم.

وی افزود: امروز از ناکارآمدی رنج می بریم. نیاز به برنامه و افراد جدید داریم. نکته دیگر نادیده گرفتن مردم در مدیریت و اجرا است. ضعف در اين زمينه منحصر به دولت کنونی نیست. مدیریت کشور باید کاملا مردمی و براساس استعدادها و شایستگی ها باشد. او که مي گفت نام دولتم را «دولت کارآمدی و مردمی» گذاشتم، ادامه داد: باید فاصله بین مردم کاهش پیدا کند. باید فقط شهروند درجه یک داشته باشیم. حلقه مدیریت ها باید عمومی شود. مردم باید در جریان همه امور قرار بگیرند. همه مسئولان باید در خانه شیشه ای قرار بگیرند و تلاش های صادقانه آنها را مردم ببینند تا اگر خدایی نکرده سوءاستفاده یا ناکارآمدی داشتند مردم متوجه شوند.

اين نماينده مجلس افزود: معتقدم ایرانی بزرگ با مردمی بزرگ داریم و باید ایران و ملت ایران را جهانی کنیم. کشوری که براساس عزت، حکمت و مصلحت با تمام کشورهایي که به رسمیت مي​شناسیم در حوزه سیاست خارجی تعامل داشته باشد. امیدوارم براساس برنامه تدوینی ام با حرکتي قدرتمندانه کار را جلو ببریم.

حاجي بابايي با بيان اينکه 22 مشکل جامعه را احصا کرده است، درباره حضور مستقل رئیسی به صحنه انتخابات و اینکه آيا به نفع کسی انصراف می دهد؟ اظهار کرد: جمنا اعلام کرد به پنج نامزد اصلی رسیده است. هر کس بتواند براساس نظرسنجی اول باشد، باید ديگران به او کمک کنند

او درباره آمدن احمدی نژاد و بقایی و تأثیر حضورشان بر آرای اصولگرایان گفت: من به عنوان کاندیدای اصولگرایان به صحنه آمدم. تصمیم گیری اینها با من نیست. خارج از هر گونه اظهارنظر درباره افراد می گویم انتخابات روند دارد و آن را طی می کند.

وی در پاسخ به این سئوال که آيا پنج نامزد جمنا براي اعمال فشار بر روحاني وارد عرصه شده​اند؟ گفت: باید براساس صداقت عمل کنیم. جمنا معتقد است مردم باید تصمیم بگیرند. شاید مردم به یکی از 5 نفر علاقه نشان دهند. این احترام به آرای مردم و ایجاد تنوع برای انتخاب است. در گذشته مردم حس می کردند کمتر در انتخاب نامزدها مشارکت دارند و اين يک آسيب بود. اما این دوره سازوکاری در جمنا طراحی شد تا مردم بیشتر تأثیرگذار باشند. مردم تعيين خواهند کرد که چه کسی نامزد نهایی جمنا باشد. 

حاجی بابایی درباره مخالفتش با تحقیق و تفحص از شهرداری هم گفت: 290 نماینده مردم در مجلس درباره تحقیق و تفحص تصميم می گیرند. 


ثبت نام عوض حیدرپور در انتخابات ریاست جمهوری

عوض حیدرپور نماینده پیشین مجلس در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

عوض حیدرپور نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی که صبح امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور، در انتخابات ریاست جمهوری 96 ثبت نام کرد.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

نامزدی دبیرکل جمعیت آبادگران

حسن بیادی نیز پیش از ظهر امروز به وزارت کشور آمد و در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

نایب رئیسی شورای شهر تهران در دوره‌های دوم و سوم و دبیرکلی حزب آبادگران جوان از جمله سوابق بیادی است. او همچنین برای پنجمین دوره شورای شهر تهران کاندیدا شده است.

او اعلام کرده که احتمال کناره‌گیری‌اش به نفع روحانی وجود دارد.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

به خاطر حمایت از احمدی نژاد پشیمان نیستم/  پاشنه کف پای آقای قالیباف مخ جمنایی‌هاست

این فعال سیاسی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران درباره اقدامات اخیر احمدی‌نژاد اظهار کرد: عده ای پشت سر احمدی‌نژاد دری وری می گفتند، اما پس از اینکه رای آورد در دولتش مسئولیت گرفتند اما من بخاطر یکسری نابسامانی ها از وی جدا شدم. من از وی انتقاداتی دارم اما رفاقتم با او سر جای خود است.

وی در پاسخ به این پرسش که در حمایت از احمدی نژاد پشیمان نیستید؟ گفت: من پشیمان نیستم؛ آنهایی باید پشیمان باشند که مسیر احمدی‌نژاد را به انحراف برند من به موقع کنار کشیدم و با وی هنوز ارتباط دارم و او را با عنوان کسی که در جامعه می تواند تاثیر بگذارد قبول دارم.

بیادی در پاسخ به این پرسش که منظور شما از آنهایی که مسیر احمدی نژاد را به انحراف برده اند جمنا است؟ گفت: بله منظورم همان ها هستند.

وی همچنین درباره نامزدهای جمنا تصریح کرد: 5 نفر را کنار هم گذاشتند و بعد به من گفتند نظرت چیست که من گفتم قالیباف از همه بهتر است. خوشبختانه پشت پرده جمنا هم که رو شد.

وی با بیان اینکه ظلم است که بگویم دیگران از قالیباف بهتر هستند، خاطر نشان کرد: البته من انتقاداتی در اداره شهر به قالیباف دارم، اما فقط 20 درصد با قالیباف فاصله دارم، وی در مدیریت شهر تهران تلاش زیادی کرده است.

این فعال سیاسی در پاسخ به این پرسش که آیا به نفع قالیباف کنار می روید، گفت: نامزدی من در انتخابات جدی است، اما هنوز تصمیم نگرفتم به نفع قالیباف کنار بروم.

بیادی افزود: من وابستگی به جناحی ندارم و هر جا حق باشد آن‌جا هستم.

وی همچنین با انتقاد از روند ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری خواستار این شد که خواستار نظام در این زمینه اصلاح شود.


محمدمهدی زاهدی هم ثبت نام کرد

سومین وزیر احمدی‌نژاد که امروز در ستاد انتخابات برای ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حضور یافت، محمدمهدی زاهدی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دولت نهم و سفیر ایران در مالزی در دولت دهم بود.

نوه خردسال زاهدی، وزیر علوم احمدی‌نژاد را همراهی می‌کرد و زاهدی در هنگام ورود به ستاد انتخابات، دستان نوه‌اش را بالا گرفت.

زاهدی در رای‌گیری اولین مجمع عمومی جمنا نفر دوازدهم شده بود و نتوانست به جمع پنج نامزد نهایی جبهه مردمی راه‌یابد. با وجود آنکه اعضای جمنا تعهد داده بودند خارج از چارچوب و سازوکار آن عمل نکنند، او امروز به ستاد انتخابات کشور رفت و در انتخابات ریاست جمهوری نام‌نویسی کرد.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر


صدا و سیما گرایشی به گروه‌های سیاسی نداشته باشد/به توصیه آیت‌الله هاشمی وارد میدان انتخابات شدم

محمد مهدی زاهدی در جمع خبرنگاران گفت: به طور مستقل در انتخابات شرکت کرده‌ام.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه ضعفی در دولت دیده‌اید که برای ثبت نام به وزارت کشور آمده‌اید، عنوان کرد: مرحوم آیت‌الله هاشمی توصیه کردند که ضرورت دارد بیش از یک نفر در صحنه انتخابات وجود داشته باشد من بر این اساس وارد میدان شدم.

او افزود: ضرورت‌هایی دیدم که تصمیم به حضور گرفتم.

زاهدی درباره برنامه‌های دولتش در صورت پیروزی در انتخابات اظهار کرد: اولویت‌ها را قانون تعیین کرده است خوشبختانه برنامه ششم که اخیرا به تصویب رسیده اولویت‌های کشور را تعیین کرده و بر اساس آن کشور ما  اداره می‌شود من هم  بر اساس همان اولویت در قانون عمل می‌کنم.

این نماینده مجلس در پاسخی مبنی بر این که شما اخیرا انتقاداتی درباره عملکرد صدا و سیما در پوشش انتخابات داشتید نظراتان درباره رویکرد تخریبی دولت توسط رسانه ملی چیست گفت: من مکررا راجع به این موضوع صحبت کردم از  صدا و سیما به عنوان یک رسانه ملی انتظار می‌رود ملی عمل کند و گرایشی به چپ و راست و گرایش‌های سیاسی نداشته باشد.

او در ادامه با اشاره به حضور خودش در سازمان صدا و سیما عنوان کرد: زمانی که من مسئولیت‌های صدا و سیما را داشتنم اوایل پیروزی انقلاب بود و گروه‌های متعدد سیاسی حضور داشتند و احزابی از آنها هم در صدا و سیما حضور داشتند من از امام سوال کردم امام گفت اینکه کسی اندیشه سیاسی داشته باشد مانعی ندارد اما اگر بخواهد در صدا و سیما اعمال کند درست نیست.

زاهدی یادآورد شد: باید جلوی این کار را گرفت و انتظار از صدا و سیما این است که درست عمل کند،‌ نباید کارکنان صدا و سیما گرایش فکری خاصی داشته باشند و وقتی امانت‌دار نظام و ملت هستند باید اندیشه خود را زیر پا گذاشته و بر اساس  منافع ملی عمل کنند.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

محمد هاشمی‌رفسنجانی ثبت نام کرد

محمد هاشمی‌رفسنجانی برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نام نویسی کرد.

لحظاتی پیش فردی به نمایندگی از محمد هاشمی‌رفسنجانی با حضور در ستاد انتخابات کشور به نمایندگی از محمد هاشمی اقدامات لازم را در جهت ثبت نام وی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم انجام داد که به دلیل لزوم حضور محمد هاشمی جهت تکمیل این مراحل ثبت نام وی انجام نشد که پس از آن برادر رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام  با حضور در ستاد انتخابات جهت ثبت نام اقدام کرد.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

 برای پیگیری آرمان‌ها و اندیشه‌های هاشمی رفسنجانی ثبت نام کرده‌ام

محمد هاشمی می‌گوید برای پیگیری آرمان‌ها و اندیشه‌های برادرش در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرده است.

برادر مرحوم آیت الله هاشمی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: من با توجه به آرمان و اندیشه مرحوم هاشمی که اعتلای ایران، رفاه و آسایش برای مردم است، بر آن شدم از این طریق در حد توان خود، آرمان‌های ایشان را پیگیری کنم.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا این تصمیم شما فردی بوده یا تصمیم جمعی خانواده مرحوم هاشمی بوده است، ‌اظهار کرد: این تصمیم، تصمیم جمعی خانواده ایشان است.

هاشمی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا به نفع روحانی کنار خواهید رفت؟ تصریح کرد: این حرف‌ها برای کناره گیری زود است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به پرسش دیگری در این خصوص که آیا شما با اصلاح طلبان هم مشورت کرده‌اید؟ گفت: با برخی افراد در این زمینه صحبت کرده‌ام که نمی‌خواهم نامی از آنها ببرم. من هم مشورت داشته‌ام و هم به من تکلیف شده که در انتخابات حضور داشته باشم، زیرا صحنه‌های انتخابات بسیار حساس است و به من تکلیف شد که در صحنه حضور داشته باشم.

وی با تاکید بر اینکه در انتخابات مستقل است افزود: ضرورت هایی وجود داشته که من کاندیدا شوم از جمله توصیه‌های مرحوم هاشمی. نظر ایشان این بود که با توجه به صحنه رقابت‌ها حتما لازم است بیشتر از یک نفر در صحنه حضور داشته باشد و من بر این اساس وارد انتخابات شدم.

خبرنگاری در ادامه از هاشمی پرسید که نظر شما در مورد ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات چیست؟ که وی در پاسخ گفت: این مساله با حوزه مقام معظم رهبری مرتبط می شود که از ماه گذشته نقل و قولهایی در مورد جلسه احمدی نژاد با رهبری مطرح شده است و نمی توانم در این زمینه خیلی اظهار نظر کنم.

رئیس اسبق صد ا و سیما همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص عملکرد صدا و سیما در پوشش انتخابات گفت: رسانه ملی باید به صورت ملی عمل کند و گرایش سیاسی نداشته باشد. مرحوم  امام هم بر این اعتقاد بود که گرایش‌های سیاسی مدیران صدا و سیما نباید در اداره این رسانه دخیل شود. من معتقدم مدیران صدا و سیما باید گرایش سیاسی خود را کنار بگذارند و طبق قانون عمل کنند.

وی در پایان درباره اولویت‌های دولت احتمالی وی نیز تصریح کرد: قانون و برنامه ششم توسعه اولویت‌ها را مشخص کرده و من هم بر اساس همین اولویت ها عمل خواهم کرد.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

ثبت نام استاندار پیشین خوزستان در انتخابات

عبدالحسین مقتدایی استاندار پیشین خوزستان امروز شنبه که روز پایانی ثبت‌نام از داوطلبان ریاست جمهوری است در ستاد انتخابات کشور حضور یافت و برای نامزدی در این انتخابات ثبت‌نام کرد.


آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/تصاویر

ثبت نام یک نماینده دیگر

علیرضا منادی‌سپیدان نماینده مردم تبریز در مجلس نهم یکی از چهره‌هایی بود که با سابقه حضور در مجلس، در انتخابات ثبت نام کرد.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/تصاویر

محسن رهامی وارد ستاد انتخابات شد

محسن رهامی عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان دقایقی پیش برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری 96  به ستاد انتخابات کشور آمد.

وی با بیان اینکه مستقل کاندیدا خواهد شد، تاکید کرد که نامزد پوششی اصلاح طلبان نیست.

رهامی در پاسخ به این سوال که آیا دیدار اخیرش با رهبری در رسیدن به این تصمیم تاثیرگذار بوده است؟، اظهار داشت: بی تاثیر نبوده است.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/تصاویر


رهامی: آمده‌ام رئیس‌جمهور شوم/ مستقل هستم

محسن رهامی عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت که به طور مستقل وارد رقابت‌های انتخاباتی شده‌ است.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسن رهامی عضوشورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان که برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری به ستاد انتخابات کشور آمده است در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه کاندیدای اصلاح طلب مستقل هستم اظهار کرد: سالها است که من یک اصلاح طلب هستم و امروز نیز که برای حضور در انتخابات آمده ام قرار نیست کاندیدای پوششی باشم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برای ثبت‌نام در انتخابات با کسی مشورت داشته اید، خاطر نشان کرد: برای حضور در انتخابات با اعضا و مسئولین شورای عالی سیاستگذاری مشورت کرده‌ام. همچنین به تعدادی از نمایندگان ادوار و مدیران نیزبا آقای خاتمی دیداری داشته‌اند و روز یکشنبه پیام ایشان را به دست من رساندند.

رهامی با اشاره به دیدار شب گذشته خود با رهبری این دیدار را با تصمیم خود برای حضور خود در انتخابات بی تاثیر ندانست.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا کاندیدای پوششی برای آقای روحانی هستید؟‌تاکید کرد: من آمده ام که رئیس‌جمهور شوم و قانون را اجرا کنم. من کاندیدای پوششی هیچ فردی نیستم.

این فعال سیاسی در پایان گفت: ممکن است تا پایان ساعت ثبت‌نام چهره های شاخص دیگری از اصلاح‌طلبان اعلام کاندیداتوری کنند.


آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/تصاویر

محمد باقر قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد

محمدباقر قالیباف شهردار تهران بعد از ظهر امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور جهت شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرد.

محمدباقر قالیباف در بدو ورود به وزارت کشور در پاسخ به این سوال که آیا قول می‌دهید در هر شرایطی پایبند قانون باشید، گفت: قانون میثاق ملی ماست و به آن پایبند هستم. پیشرفت کشور نیز منوط به اجرای قانون است.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/تصاویرشعار «تخلف تخلف» علیه قالیباف/ برخورد همراهان آقای شهردار با یک خبرنگار

حضور شهردار تهران در ساختمان وزارت کشور از ابتدا با حواشی همراه شد.

در حالی که یک عده افراد خاص که از ساعت اولیه امروز  مقابل درب وزارت کشور تجمع کرده بودند با دیدن قالیباف شعارهایی در حمایت از او سر دادند، گروهی هم در مخالفت از او و علیه او شعار دادند.

یکی از همراهان قالیباف به خبرنگاری که از شعار مردم علیه شهردار تهران فیلمبرداری می‌کرد حمله کرد.

مخالفان وی با شعار «تخلف تخلف» به نامزدی قالیباف در این انتخابات واکنش نشان دادند.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/تصاویر


سخنان تند قالیباف علیه روحانی بلافاصله پس از کاندیداتوری/به من اعتماد کنید/عدم پاسخگویی به خبرنگاران

محمدباقرقالیباف بعد از ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران با عرض تسلیت به خاطر سیل آذربایجان شرقی گفت: در یک فرصت مناسب در کنفرانس خبری مطالبی که مورد نظر خبرنگاران است در خدمت آنها خواهم بود امروز فقط چند نکته ای را عرض می کنم.

وی افزود: مردم شریف ایران اردیبشهت 96 زمانی برای انتخاب واقعی است چون تصمیم مهمی برای امروز و آینده فرزندان خود بگیریم. یا رئیس جمهور فعلی همین وضع را ادامه می دهد یا وضع موجود تغییر ی می‌کند.

وی افزود: برای کسب رأی وعده 100 روزه می دهد اما بعد از 4 سال . من نگفتم نتیجه همین بی عملی و بی‌صداقتی است. آقای روحانی از بهتر شدن وضع اقتصادی می‌گوید اگر از اتاق خود بیرون برود از واقعیت‌های جامعه تصویر دقیقتری پیدا می کند.و روشن می شود که فقط 4 درصد جامعه از وضع موجود رضایت دارند.

وی گفت: اقشار مختلف از اینکه گارگاه های مختلف به دلایل مختلف تعطیل یا کاهش نیرو می دهند نگرانند. پدران برای آنکه از عهده مخارج خانواده برایند ساعت ها کار می کنند.

قالیباف گفت: اگر آقایِ روحانی میانِ مردم بودند، به جای اینکه با «آمارهایِ کاغذی» از وضعیتِ خوبِ اقتصادی سخن بگویند، با گوش های خود می شنیدند که مردم می پرسند: چقدر شعار!؟ چقدر وعده!؟ و چقدر حرف!؟ آقایِ روحانی از بهتر شدنِ وضعیتِ اقتصادی می گویند، اما اگر ایشان پای خود را از درون اتاق شان بیرون بگذارند و میانِ مردم بروند، از واقعیت های ملموسِ دَرونِ جامعه، تصویر دقیق تری پیدا می کنند

وی گفت: وضعِ موجود، نتیجه حاکم شدنِ مدیریتی است که برداشت دقیقی از واقعیت های اجرایی کشور نداشته و ندارد، لذا برای کسبِ رای، وعده 100 روزه می دهد و بعد از 4 سال حرف و بی عملی، مجبور به بی صداقتی می شود و آن وعده را انکار می کنند

وی گفت: پاسخ من به دغدغه شما این است که قالیباف این حرف ها را می زند شما او را می شناسید می توانید به او اعتماد کنید چون وسط میدان عمل بوده است و برنامه علمیاتی و متکی بر ظرفیت های بزرگ داخلی دارد. تیمی توانمند پرانرژی با ترکیبی از جوانی و تجربه و روحیه جهادی را مسئول امور اجرایی می کند.

شهردار تهران گفت: می گوید قالیباف حرف بزن، حرفی بزن که بتوانی عمل کنی. سابقه قالیباف نشان داده که همیشه متعهد به وعده هایش بوده است. امروز 26 فروردین 1396 من محمدباقر قالیباف متعهد می شوم و با توکل خدا و به پشتوانه شما دولت مردم را تشکیل دهم و در یک دوره 4 ساله با انقلابی اقتصادی درآمد کشور را به 2.5 برابر افزایش دهم. 5 میلیون شغل ایجاد کنم. نظام مالیاتی را به نفع 96 درصد مردم تغییر دهم. از همه مهمتر برنامه مدون و دقیق برای حل مشکلات فوری اقشار کم درآمد اجرا کنم. به عمل کار برآید به سخنرانی نیست.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/تصاویر

حضور بذرپاش در ستاد انتخابات کشور

مدیر مسئول روزنامه وطن امروز نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد.

 دقایقی پیش و در ساعت‌های پایانی ثبت‌نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری،‌ مهرداد بذرپاش پس از آنکه محمدباقر قالیباف وارد ستاد انتخابات شد، او نیز برای شرکت در این انتخابات وارد وزارت کشور شد.بذرپاش بدون اینکه ثبت‌نام کند وزارت کشور را ترک کرد

مهرداد بذرپاش که پس از پایان مهلت قانونی ثبت‌نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اصرار وارد وزارت کشور شد، ثبت‌نام نکرده این وزارت خانه را ترک کرد.

 این کاندیدای جمنا عصر امروز بعد از ساعت ۱۸ زمان مقرر برای ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم به وزارت کشور مراجعه و با اصرار وارد ستاد انتخابات شد اما حاضر به ثبت‌نام نگردید و با بیان اینکه به نفع نیروهای انقلاب از ثبت‌نام کردن انصراف می‌دهم وزارت کشور را ترک کرد.


** حاشیه های چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

پسر ۱۷ساله با ۱۰میلیون رأی آمد

محمدهاونگی، پسر بیرجندی،17 ساله هم می گوید: هدفم پیشرفت و رفع بیکاری وایجاداشتغال‌زایی است. برنامه ام را تشریح کنم حداقل 10 میلیون رأی دارم. وی پیش بینی 60%میزان مشارکت را دارد و می گوید رقیب جدی برای خودم متصور نیستم. کابینه ام را بعد از تأیید صلاحیت اعلام خواهم کرد.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

نامزدی بامدرک زیردیپلم: رقیبم روحانی است

پرویز خیرخواه با مدریک زیردیپلم و 71ساله هم پشت میز ثبت نام نشست. وی می گوید هدفم بهبود کشاورزی، یک میلیون رأی دارم. رقیب جدی ام روحانی است، کابینه را بعد از تأیید صلاحیت میچینم. مشارکت مردم حداقل 30 میلیون نفر خواهد بود. رنگ انتخاباتی ام سفید است.


آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

خانم شیفته ترامپ: قانون اساسی را عوض می‌کنم

یکی دیگر از افرادی که ثبت نام کرد خدیجه فرخ‌لو  62 ساله بود، او گفت: می‌خواهم قانون اساسی را عوض کنم، آقایان خانه دار شوند و خانم ها مدیریت ها را به دست گیرند. معاون اولم هم شوهرم، ابرمرد تاریخ است. امضای ترامپ را دوست دارم میخواهم آن را تقلید کنم. اگر تأیید صلاحيت شوم زمان عروسی و ماه عسل حرف‎هایم را می زنم.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

فرد دیگری به نام حسین کردلو که 32 سال سن داشت؛ عنوان کرد: بیکار هستم و آمده‌ام برای خود پارتی درست کنم تا سرکار بروم. قطعا احمدی نزاد رقیبم نیست.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

مژگان زردشتیان یکی دیگر از شهروندان عادی نیز که براي ثبت نام در انتخابات رياست جمهوري آمده بود، گفت: کابینه ام را از اصلح ترین افراد می چینم. برای تمام زنان دنیا پیام دارم. هدفم برقراری صلح، امنیت، عدالت و رفاه در کل دنیا و ایران است. رأیم بستگی به نظر مردم دارد. رقیبم هم آقايان روحانی و احمدی ‌نژاد هستند.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

آمده‌ام ولی ردصلاحیت می‌شوم

 رامين شادكام که دكتراي كشاورزي از كردستان دارد با لباس سنتی به ستاد انتخابات آمده بود. او می گوید«آمده‌ام تا وضعيت دانشجوهاي دكتري و ليسانسه هاي بيكار را بهبود ببخشم. اگر خودم رييس جمهور مي شدم اول مناطق محروم كشور را سر و سامان مي دادم، در حال حاضر كردستان و شهرستان مهاباد از اوليه ترين امكانات شهري محروم هستند.» تاکید دارد« به نفع كسي كنار نخواهم رفت و هنوز كابينه ام را مشخص نكردم ولي بايد پذيرفت كه من تاييد صلاحيت نمي شوم.»

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر


محمدرضا خادم از دیگر روحانیونی بود که پایش به وزارت کشور باز شد. وی می گوید« بعد از گذشت ٢٠ سال كار دانشگاه برنامه اقتصادي دام و ميخواهم كرامت جوانان را به آنها برگردانم. من بيش از ٢٠ سال رييس دانشگاه و حوزه بودم. هركسي كه تخصص دارد باید از آنها استفاده كرد؛ مخصوصا از كابينه دولت استفاده خواهم كرد ولي الان نميتوانم بگويم. به نفع هيچكسي هم كنار نمی روم.»

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

وزیر روحانی باز هم پُست گرفت

جواد فتاحي ٣٠ ساله كارشناس ارشد مديريت مالي است اما شغلي ندارد و بيكار است. او که نام خود را در بین داوطلبان ریاست جمهوری ثبت کرده است، مي گويد براي تلنگر به مسئولان برای وضعيت اقتصادي كشور وارد صحنه شده است. من بعد از حادثه پلاسكو نامه اي به شوراي شهر، شهردار و مجلس فرستادم با نام تلنگر كه پاسخ ندادند. و الان هم ميدانم، طبق اصل ١١٥ رييس جمهور بايد رجل باشد اما باز هم به ميدان آمده ام.

او ادامه مي دهد: من اگر رييس جمهور شوم، در حوزه اقتصاد كار مي كنم و رنگ آبي رنگ انتخاباتي من است.  او ميگويد كه در كابينه‌اش از قاضي زاده هاشمي و مرضيه وحيد دستجردي استفاده خواهد كرد.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

خداخواست خشنود اربابي که از شهرستان كبار استان فارس برای ثبت‌نام آمده بود، عنوان می کند« پاسداري از عزت ايراني و به اتمام رساندن سد ميرزاي شيرازي كبار از برنامه های من است. تا حيات هست بايد سد سازي كرد. او در آخر گفت: مشعيت الهي يار روحاني نبود.»

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

فرزانه عليزاده نامي ٥٤ ساله است و كارشناسي مديريت دارد. او هم به ستاد انتخابات آمده بود تا شاید رجل سیاسی شود. او مي‌گويد سال ها است كه مديريت واحد بزرگ اقتصادي را در شهريار بر عهده دارد و حالا امده تا از تجربياتش براي اداره كشور استفاده كند. ادامه می دهد «هنرمند هستم و مشكلات جامعه مسكن و اقتصاد را ميتوانم به شكل گروهي حل كنم»


آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر


مرتضی درخشان که به عنوان یک طنزپرداز در فضای رسانه‌ای شناخته می‌شود، ید طولایی در شوخی با انتخابات ریاست جمهوری دارد، برای ثبت نام در جمع کسانی که سودای رئیس جمهوری در سر دارند، حاضر شد.

او که در انتخابات سال 92 با راه اندازی صفحه در شبکه‌های اجتماعی با شوخی و طنز به موضوع انتخابات می‌پرداخت، این بار با نماد گوش پاك كن آمد. او مي‌گويد اين گوش پاك كن را آورده ام تا مسئولين از گوششان گوش پاكن ها را دربياورند و حرف مردم را بشنوند و مردم هم گوش پاك كن ها را از گوش بيرون كنند و دروغ هاي مسوولان را بشنوند.

او با همان طنازی‌های خاص خود، می‌گوید:« زنده باد بهار زنده  باد ايران! حالا ديگه نوبت منه»


آتش نشان داوطلب ریاست جمهوری

در کنار این داوطلب شوخ، مردی از جمع آتش نشانان نیز داوطلب ریاست جمهوری شد، البته این آتش نشان اولین آتش نشانی نیست که خواهان دست یابی به سمت و قدرتی شده است، چون پیش از این نیز جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی بعد از آنکه چهره‌اش به عنوان راوی حادثه پلاسکو در ذهن مردم شکل گرفت، مصمم شد تا در انتخابات شورای شهر، نقش آفرینی کند.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/تصاویر

قالیباف اصلی دوباره آمد

یکی دیگر از حاشیه‌های جالب امروز در ستاد انتخابات کشور، ثبت نام پیرمردی بود که خود را قالیباف اصلی می‌دانست.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/تصاویر

در سال ۸۴، یک مرد قالی‌باف کرمانی به ستاد انتخابات کشور آمده بود و می‌گفت قالی‌باف اصلی من هستم و خود را مهمترین رقیب او عنوان می‌کرد. او امروز هم به ستاد انتخابات کشور آمد و برای چندمین بار ثبت‌نام کرد.


دولت سایه داشته‌ام

عباس وکیلی، داوطلب ۶۸ ساله انتخابات ریاست جمهوری، دیپلم بازرگانی نظام قدیم را دارد. او نام دولتش را دولت زلزله و خانه تکانی عنوان می‌کند و تاکید می‌کند که در کنار دولت یازدهم، دولت سایه داشته است.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/تصاویر

احتمالا رد صلاحیت می‌شوم

افسانه شرکت خبازی، داوطلبی بود که روز گذشته هم به ستاد انتخابات کشور آمده بود اما به نظر می‌رسد که به دلیل حضور چند نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری مانند حسن روحانی، ابراهیم رئیسی و علیرضا زاکانی نتوانسته بود ثبت نامش را تکمیل کند.

این عضو هلال احمر امروز برای تکمیل ثبت نام به وزارت کشور آمد. او امروز مبارزه با قاچاق مواد مخدر و معضلات کشور را از برنامه‌های اصلی‌اش برشمرد و البته یادآور شد که احتمالا رد صلاحیت می‌شود.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/تصاویر


ثبت‌نام عباس پالیزدار در انتخابات ریاست جمهوری

عضو هیات تحقیق و تفحص مجلس هفتم از قوه‌قضاییه در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

عباس پالیزدار با حضور در ستاد انتخابات کشور، در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری نام‌نویسی کرد.

او در اردیبهشت سال ۸۷ در دانشگاه بوعلی ادعاهایی را علیه برخی از مسئولان کشور مطرح که به دلیل توهین و افترا به مسئولان به زندان محکوم شد. 

عباس پالیزدار در لحظه ورود به وزارت کشور گفت: از مفاسد اقتصادی جلوگیری می کنم. با دکتر خزعلی یکی هستیم دو روح در یک کالبد هستیم.


درهای وزارت کشور بسته شد/ 40 نفر شناسنامه به دست در ستاد انتخابات

در حالی به پایان زمان ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نزدیک می‎شویم که درهای ستاد انتخابات وزارت کشور به روی داوطلبان بسته شد.

پنجمين روز ثبت نام نامزدهاي رياست جمهوري در کمتر از 5 دقيقه  ديگر به پايان مي رسد. درهاي ستاد انتخابات در حالي بسته شده است که 40 نفر شناسنامه به دست درون ستاد انتخابات نشسته‌اند تا ثبت نامشان در انتخابات انجام شود.

به گزارش خبرنگاران حاضر در ستاد، درها فقط براي حضور چهره‎هاي شناخته شده سياسي باز مي شود و از ورود افراد عادي جلوگيري مي شود.

احمدي رئيس ستاد انتخابات وزارت کشور نيز تاکيد کرده است که زمان ثبت نام انتخابات رياست جمهوري قابل تمديد نيست و راس ساعت 18 امروز به پايان مي رسد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری