کد خبر: ۱۶۸۲۱۱
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
روحانی بالاخره آمد/ رییسی هم آمد؛
چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شد. از میان چهره های امروز تاکنون حسن روحانی، ابراهیم رییسی، اعظم طالقانی، مصطفی کواکبیان، محسن غرویان، زاکانی، مهدی کلهر و حسن نوروزی ثبت نام کرده اند.
چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شد.

به گزارش اعتدال، چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری در محل ستاد انتخابات کشور آغاز شد.

ثبت‌نام داوطلبان این انتخابات صرفا در ستاد انتخابات کشور واقع در محل وزارت کشور انجام می‌شود.

ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری از  ۲۲ فروردین آغاز شده و تا روز ۲۶ فروردین به مدت ۵ روز ادامه می‌یابد.


تعداد کاندیداهای ریاست جمهوری به 717 نفر رسید

رییس ستاد انتخابات کشور آمار ثبت نام کنندگان انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم تا این لحظه را 717 نفر اعلام کرد.

علی اصغر احمدی در چهارمین روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری  اعلام کرد : آمار ثبت نام کنندگان انتخابات ریاست جمهوری  تا این لحظه را 717 نفراست .

وی با تأکید بر اینکه بر اساس قانون آخرین مهلت نام نویسی از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری فردا پایان می‌رسد، اظهار کرد: از کسانی که خود را واجد شرایط می‌دانند و علم دارند که برای چه کاری به ستاد انتخابات مراجعه می‌کنند می‌خواهیم که هر چه زودتر و تا پایان مهلت اعلام شده در قانون ثبت‌نام خود را انجام دهند.

رییس ستاد انتخابات کشور همچنین درباره حضور بسیاری از پدیده‌های ناشناس در مرحله ثبت‌نام، گفت: ویژگی‌هایی که در قانون برای کاندیداتوری ریاست جمهوری اشاره شده ویژگی‌های عام است و میدان برای حضور باز گذاشته شده است و این موضوع حتماً در آینده باید مورد بازنگری قرار بگیرد.

احمدی ادامه داد: اینکه فضای بازی برای ثبت‌نام‌ها وجود دارد نشان از دموکراسی است، اما افراد باید بدانند که برای ثبت‌نام در چه عرصه‌ای ثبت‌نام می‌کنند.

رییس ستاد انتخابات کشور در پایان خاطرنشان کرد: مهلت ثبت‌نام از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تحت هیچ شرایطی تمدید نخواهد شد.

امروز204 نفر کاندیدای ریاست جمهوری شدند

دبیر ستاد انتخابات کشور آمار ثبت نام کنندگان امروز در انتخابات ریاست جمهوری را 204 نفر اعلام کرد.

علی پورعلی‌مطلق اعلام کرد :۲۰۴ نفر امروز جمعه برای کاندیداتوری در انتخابات  ثبت‌نام کردند که 170 ثبت نهایی صورت گرفته و از میان آنها 16 نفر زن و 154 نفر مرد هستند.

وی همچنین گفت: جوانترین ثبت‌نام کننده امروز 18 ساله بوده و 52 ایثارگر خوداظهاری کرده‌اند. همچنین بیشترین گروه سنی بین 41 تا 45 سال بوده که 117 نفر هستند و بیشترین تعداد ثبت‌نام کننده مدرک لیسانس داشته‌اند.


تعداد ثبت‌نام کنندگان انتخابات ریاست جمهوری به 863 نفررسید

رییس ستاد انتخابات کشور از ثبت نام 863 نفر برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری تا ظهر امروز خبر داد.

 علی اصغر احمدی با اعلام این خبر گفت که از این تعداد 807 نفر مرد و 56 نفر زن هستند.

وی ادامه داد: امروز (جمعه) به عنوان روز چهارم ثبت‌نام (جمعه) 251 نفر برای ثبت نام به ستاد انتخابات کشور مراجعه کردند که ثبت‌نام 222 نفر قطعی شده و از این میان و 22 نفر زن هستند.

احمدی افزود: 235 نفر از ثبت‌نام کنندگان امروز  لیسانس هستند و 59 نفر با سابقه ایثارگری ثبت نام کردند. جوانترین و مسن ترین ثبت‌نام کننده هم به ترتیب دارای 18 و 88 سال سن هستند.**حضور چهره های سرشناس در چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری


روحانی وارد ستاد انتخابات کشور شد

حسن روحانی جهت ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد.«امید ملت» وارد وزارت کشور شد

«امید ملت» وارد وزارت کشور شد

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر


چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر


ابراهیم رئیسی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شد

 در چهارمین روز از ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری، حجت الاسلام ابراهیم رئیسی با حضور در ستاد انتخابات، در دوازدهمین دوره انتخابات ثبت نام کرد.

رئیسی یکی از کاندیداهای لیست نهایی جمنا بود. گفتنی است در بدو ورود او به حیاط وزارت کشور، مادر شهیدان محمدی قرآنی را به رئیسی هدیه داد.

در حالی فرهاد رهبر و مسعود میرکاظمی، او را در ثبت نام انتخاباتی همراهی می‎کرد که پیش از این هم گفته شده بود این دو نفر از گزینه های ریاست ستاد رئیسی است. البته نام ضرغامی هم به عنوان یکی از گزینه های احتمالی عنوان شده بود اما او امروز رئیسی را همراهی نمی کرد.

او پس از ورود به سالن ستاد انتخابات با شعار «صلی علی محمد، بوی بهشتی آمد» همراهی شد.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر


چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر


رییسی: رای مردم در نظام ما تشریفاتی نیست

سید ابراهیم رییسی گفت: رای مردم در نظام ما تشریفاتی نیست و سرنوشت کشور را رقم می‌زند.

سید ابراهیم رییسی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری گفت: از افتخارات نظام اسلامی ما این است که تمامی اجزای نظام با رای مردم رقم می خورد. مراجعه به ارای مردم اساس نظام را تشکیل می دهد.

وی با بیان اینکه رای مردم در نظام ما تشریفاتی نیست و سرنوشت کشور را رقم می‌زند، گفت: مردم ما فرصتی دارند در هر انتخابات برای بازنگاهی به آنچه برگزیده‌اند و برای آینده کشور تصمیم می‌گیرند.

تولیت آستان قدس گفت: دولت‌های مختلفی آمده‌، اقدامات خوبی انجام داده‌ و گام‌هایی در جهت پیشرفت کشور برداشته‌اند که باید این اقدامات را ارج نهاد اما شرایط کشور در وضعیتی است که مردم سوال می‌کنند چرا بیکاری؟

وی با بیان اینکه مردم نگران رونق کسب و کارند، گفت: روستاییان، شهرنشینان و نخبگان می‌گویند کشور با این همه ذخایر و سرمایه‌های ارزشمند و با منابع عظیم انسانی آیا در شان ملت‌ما است که شخص بیکاری شرمنده خانواده‌اش شود؟

رییسی با طرح این پرسش که آیا برون رفت از این وضعیت امکان دارد؟ ادامه داد: جواب این است که با مدیریت فراجناحی و استفاده از همه توان کشور می توان مشکلات را حل کرد. در شرایط فعلی امکان تغییر و تحول وجود دارد. باید رویکردها اصلاح شود. باید هم از تولید حمایت شود و هم برای مردم در اقتصاد نقش قائل شویم. می‌توانیم اقتصادی ایجاد کنیم که با تکانه‌ها مشکلی برای مردم ایجاد نشود.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه از وضعیت کشور مطلعم گفت: بیش از سه دهه مدیریت داشته‌ام. آسیب‌ها را می‌شناسم. می‌توان بسیاری از ساختارها را اصلاح کرد. در مسئولیت تولیت آستان قدس رضوی تمام تلاشم این بود که آنچه از حکم رهبری استفاده می‌شود برای خدمت به فقرا و مستمندان باشد اما از ناحیه مردم، طلاب، علما و دانشگاهیان از من دعوت شد. نظر من امتناع از ورود به انتخابات ریاست جمهوری بود. به همه گفته‌ام که بنایی برای حضور در انتخابات ندارم اما دیدن بسیاری از مشکلات مردم و تقاضاهای مختلف موجب شد به انتخابات ورود کنم پس حجت بر من تمام شد.

وی با بیان اینکه ملاک و میزان رای ملت است، گفت: وظیفه ما معرفی خود به مردم است. آنها که مرا نمی‌شناسند از منابع معتبر درباره من بپرسند چون برخی اظهار نظرها درباره من با اغراض همراه است.

رییسی با بیان اینکه حضور در انتخابات جزء تصمیمات بسیار سخت من بود، افزود: خود را منحصر به جریان خاص سیاسی نمیبینم. از مردم با مردم و در مردم خواهم بود.

رئیسی درباره شعار دولتش گفت: شعار کرامت و کار را انتخاب کردم.

وی افزود: جمنا خودش را به عنوان یک حزب سیاسی معرفی کرد. اما من به عنوان یک کاندیدا متعلق به همه گروه ها و جریانات هستم یعنی هر کس بخواهد. روش من این بوده که ضمن احترام به همگان اگر کسانی عضو مجموعه جمنا نبودند من می توانم کاندیدای آنها هم باشم.

رئیسی درباره سیاست خارجی گفت: عزت حکمت و مصلحت ایجاب می کند با همه نیروهای بین المللی تعامل داشته باشیم و استفاده از تجربیات دیگر کشورها را مورد توجه قرار می دهیم اما تعامل ما با آنها با عزت خواهد بود جز رژیم صهیونیستی با همه کشور ها ارتباط خواهیم داشت البته ارتباطی براساس عزت.

وی درباره حل بحران سوریه گفت: باید حل این مسئله توسط سوری ها انجام شود و حضور خارجی ها ایجاد مشکل می کند دخالت کشورهای خارجی در سوریه باعث گره بیشتر می شود بگذارند مردم سوریه آینده سوریه را رقم بزنند.اولین داوطلب ریاست‌جمهوری زن در ایران برای سومین بار ثبت‌نام کرد

 اعظم طالقانی دقایقی پیش با واکر و در حالی که دو نفر دستان او را گرفته بودند، برای ثبت نام در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات شد.

نمانیده اولین دوره مجلس شورای اسلامی،‌ سومین باری است که می خواهد بر صندلی ریاست جمهوری بنشیند. او بارها تاکید کرده که تعریف رجل سیاسی در قانون محدود به مردان نمی شود.

دختر آیت الله طالقانی اولین زنی است که داوطلب رقابت در عرصه انتخابات ریاست جمهوری در ایران شده است. او پیش از این در سال های 76 و 88 نیز برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده بود.

دبیرکل جامعه زنان انقلاب اسلامی در زمان ورود به ستاد انتخابات گفت: آمدم تا تکلیف رجل سیاسی را مشخص کنم.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر


مهدی کلهر به ستاد انتخابات کشور آمد

مهدی کلهر، مشاور رسانه‌ای دولت دهم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور آمد.

وی در بدو ورود با بیان اینکه در هر صورت به قانون تمکین خواهد کرد ،گفت :برای کاندیداتوری در انتخابات با احمدی‌نژاد هماهنگ نکرده است.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

کاندیدای احمدی نژاد نیستم

مشاور رسانه‌ای رییس دولت دهم گفت: من به صورت مستقل در انتخابات شرکت کرده‌ام و نامزد احمدی نژاد نیستم.

به گزارش ایسنا، مهدی کلهر پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: من از سال 89 از احمدی نژاد جدا شدم و کاندیدای او نیستم، هرچند زمانی که با احمدی نژاد همکار بودم، ما دو نفر مکمل هم بودیم.

وی در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات چیست، تصریح کرد: از خود او بپرسید، این مسأله من نیست.

کلهر همچنین در پاسخ به این پرسش که اگر به هر دلیلی تأیید صلاحیت نشدید چه واکنشی خواهید داشت، پاسخ داد: خیلی خوشحال می‌شوم چون باری از دوش من برداشته می‌شود.

وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا احمدی نژاد و بقایی را رقیب خود می‌دانید، اظهار کرد: به هیچ وجه این دو را رقیب خود نمی‌دانم.

در ادامه خبرنگاری درباره گرایش سیاسی کلهر پرسید که او در پاسخ گفت: من بسیاری از دیدگاه‌های اصلاح‌طلبان و اصولگرایان را قبول دارم و به معنای واقعی اصولگرا هستم ولی اصلاح‌طلب هستم. اصولگرا نمی‌تواند به اصلاحات فکر نکند.

وی درباره شکل ظاهری خود و تفاوت ظاهری‌اش با سایر سیاستمداران ایران، خاطرنشان کرد: من از اول انقلاب ظاهر خود را عوض نکرده‌ام و همیشه ظاهرم همین‌گونه بوده است.

کلهر در بخش ابتدایی سخنان خود نیز با اشاره به سخنان رهبری در خصوص ورود جریان انقلابی و غیرانقلابی، تصریح کرد: نباید یک گروه کوچک خود را انقلابی بنامند و بقیه مردم را غیرانقلابی. این تقسیم غیرواقعی و گام زدن در زمین دشمن است.

انقلاب اسلامی ایران سه شعار محوری یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی دارد و هر کسی به فکر آزادی شهروندان و دنبال استقلال یا مردم‌سالاری دینی باشد او انقلابی است. من خواهش می کنم عده‌ای عرصه انقلاب را محدود نکنند.

مشاور رییس دولت دهم همچنین ادامه داد: هر کسی در هر نقطه دنیا از پیشرفت و افتخار کشور خوشحال شود با هر شکل و شمایلی که باشد انقلابی است. تماشاگران مسابقات ورزشی ایرانی در خارج از کشور هم ایرانی هستند. نباید صف مردم را به خاطر شکل و شمایل آنها از انقلاب جدا کرد. هر کس غرور و حمیت ملی دارد انقلابی است. امام (ره) هم تأکید می‌کرد همه اقشار شریک انقلاب هستند. اختصاصی کردن انقلابیون به یک گروه محدود هر چند غیرآگاهانه هم باشد بازی کردن در پازل دشمن است.

وی در پایان تأکید کرد: ما باید درهای انقلاب را باز کنیم زیرا انقلاب آمده که به جهان صادر شود و نباید به یک گروه کوچک در ایران محدود شود.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

یک نماینده دیگر کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری شد

حسن نوروزی نماینده اصولگرا و سخنگوی کمیسون قضایی مجلس نیز با حضور در ستاد انتخابات شکور برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو اعلام آمادگی و ثبت نام کرد.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

محسن غرویان وارد وزارت کشور شد

حجت الاسلام  محسن غرویان مدرس حوزه علمیه قم جهت ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد اما به دلیل کامل نبودن مدارک نتوانست در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کند.

 غرویان پیش از این اعلام کرد که در مقابل روحانی نمی‌ایستد و در مناظره‌ها از روحانی حمایت خواهد کرد. او همچنین از احتمال کناره گیری‎اش به نفع حجت الاسلام روحانی سخن گفته بود.
او از روحانیون معتدلی است که پیش از این صلاحیتش برای انتخابات مجلس خبرگان پنجم هم رد شد.

وی اعلام کرد حاضر است به نفع رییس دولت یازدهم از کاندیداتوری انصراف دهد.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

مصطفی کواکبیان اعلام کاندیداتوری کرد

یکی دیگر از اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

مصطفی کواکبیان نماینده مجلس دهم برای ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات شد.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر


با آمدن احمدی نژاد انگیزه‌ام تقویت شد که بیایم

مصطفی کواکبیان گفت: بعید می دانم احمدی نژاد و بقایی تایید صلاحیت شوند اما با آمدن احمدی نژاد انگیزه ام تقویت شد که بیایم.

دبیرکل حزب مردم سالاری و نماینده مردم تهران در مجلس دهم پس از ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگارن مستقر در ستاد انتخابات کشور گفت: حضور احمدی نژاد برای داوطلبی انتخابات داوزدهمین دوره ریاست جمهوری انگیزه مرا تقویت کرد که بیایم.

وی افزود: بعید می دانم احمدی نژاد و بقایی تایید صلاحیت شوند. وی افزود: يادمان نرفته كه برخي آقايان براي تبرك و شفا ته استكان احمدي نژاد را مي خوردند و او را نماينده خدا بر زمين مي دانستند و ما را بي بصيرت مي ناميدند @Amadnews

کواکبیان درباره این که آیا به نفع روحانی یا فردی دیگر کنار می رود، اظهار کرد: فعلا قرار شده تا آخر بایستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین در پاسخ به این که آیا کاندیدای پوششی کسی هستید؟ گفت: به قیافه من نمی خورد که کاندیدای پوششی باشم.

کواکبیان  تصریح کرد: 50 برنامه دارم، در دولت اخلاق وزیر بالای 55 سال نداریم جوانگرایی را به کار می گیرم حداقل از سه نفر از خانم ها به عنوان وزیر استفاده می کنم.

وی درباره تأیید نشدن صلاحتیش در سال 92 گفت: اینبار اگر میرسلیم تأیید شود من هم تأیید می شوم چون هر دوی ما کاندیدای حزبی هستیم.

دبیرکل حزب مردمسالاری ادامه داد: کاندیداتوری من ربطی به فراکسیون امید ندارد آن برای انتخابات مجلس بود و از آن به بعد موضعی درباره ریاست جمهوری نداشتم. من با بزرگان اصلاحات مشورت کردم آنها گفتند هیچ منعی نیست. قرار است من پوششی نباشم. آمدم و بنا دارم تا آخر بایستم. 

این چهره سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه در دنیا احزاب سرشناس ائتلاف دارند، خاطرنشان کرد: شاید نظرسنجی ها نشان دهد ما خودمان را معطل کردیم در بحث ها و مردم اقبال ندارند. اگر این چنین باشد آن زمان تصمیم می گیرم. با بزرگان مشورت کردم آنها منعی ندارند. مگر می شود اصولگرایان با 8 نامزد بیایند و ما اصلاح طلبان کاندیدایی نداشته باشیم. می دانم شورای نگهبان وقتی خدا را در نظر می گیرد پاسخگویی به مردم را نیز درنظر می گیرد.

وی با تاکید دوباره براینکه من بنا دارم پوششی نباشم، افزود: آمده ام گفتمان اصلاح طلبی را تبیین کنم معتقدم مردم باید تشخیص دهند، اگر مردم اقبال کنند تا آخر می ایستم. اگر هم اقبال عمومی نشود در آن صورت هم من تصمیم نمی گیرم. دوستان حزب تصمیم گرفتند که بیایم وقتی هم با اقبال مواجه نشوم حزب تصمیم می گیرد.

کواکبیان ادامه داد: در برنامه هایی که است خود قانون انتخابات ریاست جمهوری را اصلاح می کنم، چون قانون فعلی افتضح یفتضح افتضاح است. در مجلس هشتم اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری را تصویب کردیم 8 سال در مجمع تشخیص خاک می خورد. در آن حداقل و حداکثر سن و مدرک تحصیلی پیش بینی شد اما حتی مجلس مصوبه خود را پیگیری نکرد. دولت یازدهم هم در ارسال لایحه جامع انتخاباتی سهل انگاری کرد.

وی گفت: توجه کنید شورای نگهبان هم حداقل شش ماه پس از ابلاغ سیاست های کلی مقام معظم رهبری وقت داشت چون دریکی از بند ها آمده که حتما مفهوم رجل و سیاسی و مذهبی شاخص تعریف شود. از آقای کدخدایی پرسیدم گفت داریم تدوین می کنیم ولی من کواکبیان هنوز اطلاعی ندارم. باید معین کنیم کسانی پا به عرصه بگذارند که 10 حزب شناسنامه دار آنها را تأیید کنند لااقل 500 هزار امضای مردمی بیاورند که نشان دهد پایگاه مردمی دارند. در رونمایی از 50 برنامه ام مسائل را بیشتر مطرح می کنم.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر


زاکانی وارد وزارت کشور شد

 علی رضا زاکانی از کاندیداهای جبهه مردمی نیروهای انقلاب  وارد ستاد انتخابات کشور  شد 

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

تا آخر می‌ایستیم/ جمع‌بندی جمنا را تایید و دنبال می‌کنیم

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر حضور خود تا پایان انتخابات گفت: جمنا به هر جمع‌بندی برسد ان‌شاءالله همه باید با وحدت نظر آن را تأیید و دنبال کنیم.

علیرضا زاکانی با حضور در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا به نفع کسی کناره‌گیری می‌کند،‌ گفت: ما ان‌شاءالله تا آخر می‌ایستیم.

وی که با شعار «دولت اقدام و اصلاح» به وزارت کشور آمد، افزود: جمنا به هر جمع‌بندی برسد ان‌شاءالله همه باید با وحدت نظر آن را تأیید و دنبال کنیم.  

زاکانی از پاسخ  دادن به سوالاتی در خصوص کاندیداتوری محمود احمدی نژاد نیز خودداری کرد.


** حاشیه های چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

نامزدی با ٢٠میلیون رای:هاشمی وزیرم است

اعتراض به سوژه شدن چهره های ناشناس و صف بلند متقاضیان ساختمان پاستور، مسئولان ستاد انتخابات را برآن داشته تا تدابیری بیندیشند البته باز هم رفت و آمد کسانی که می دانند ردصلاحیت می‌شوند به میدان فاطمی کم نشده است.

مصطفي عليرضايي فوق ليسانس دارد و از شهرستان مباركه به ستاد انتخابات امده است. مي‌گويد براي محقق كردن شعار رهبري و براي ايجاد اشتغال در كشور برنامه دارد و مي‌تواند با تدوين قوانين از ورود قاچاق به كشور جلوگيري كند. عليرضايي مي‌گويد قاضي زاده هاشمي را براي وزارت بهداشت دولتش در نظر گرفته است و مطمئن است كه ٢٠ ميليون راي دارد.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری


نارنجی رنگ انتخاباتی شد

بهروز کمالوند از دیگر نامزدهای است که می گوید بعید می‌داند تایید صلاحیت شود، وی به ستاد انتخابات آمده و البته هنوز کابینه ای برای دولتش نچینده است. رنگ انتخاباتی او نارنجی گرم است.
 
چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

جلوگیری از ثبت‌نام یک پسر 14ساله

سهيل صادقي ١٤ ساله است و از ايل بختياري است. خودش را از استان خوزستان به ستاد انتخابات رسانده است و مي‌گويد مهمترين اقدامش بعد از رييس جمهور شدن وارد كردن توريست به كشور است.


چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

 این پسر چهارده ساله که به نسبت سنش ایده هایی نیز در سر دارد، اما با بخت و اقبال ثبت نام کننده های روزهای قبل همراه نشد. ستاد انتخابات به او اجازه ثبت نام نداد و برای این کار سن کم این پسر را دلیل آورد. اگرچه در ردصلاحیت این نوجوان شکی نیست چراکه او با این سن نمی تواند یک رجل سیاسی باشد اما قانون در برابر سن داوطلبین سکوت کرده است.


علی بهرامی نکو 40 سال داشت. وی می گوید می خواهم نامزد ریاست جمهوری شوم تا با شاخه تشیع لندنی، حقوق های نجومی، نفاق و فتنه های آینده مبارزه کنم.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

انصراف از کاندیداتوری به نفع احمدی‌نژاد

در ادامه حواشی امروز ستاد انتخابات دبیر کل جبهه جهادگران ایران اسلامی در واکنش به ثبت نام « محمود احمدی نژاد» در دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری، از نامزدی این انتخابات انصراف داد.« وهاب عزیزی » دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی با حضور در این ستاد از نامزدی دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد.

ناهید بصیرت 55ساله هم از دیگر زنانی بود که به ستاد انتخابات آمده بود تا با اعلام کاندیداتوری خود از حقوق فرهنگیان دفاع کند.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

ظاهر عجیب آقای نامزد و قفل‌هایش

نوید اهوازی هم که برای ثبت نام در انتخابات با چندین قفل باز شده آمده بود، می‌گوید این قفل‌ها را روحانی باز کرده است!

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

خانم کاندیدا برای جدایی دین از سیاست آمد!

 زنی که در تصویر می‌بینید با شعار «جدایی دین از سیاست» برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در روز چهارم نام نویسی به وزارت کشور آمده بود.


چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری


سابقه کاری‌ام به اندازه یک لیسانسه است

مردی ۵۳ ساله امروز ثبت نام کرد که به گفته خود او دیپلم نظام قدیم را دارد اما به اندازه یک لیسانسه سابقه کاری دارد.


چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر


گلایه داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری از شورای نگهبان

محمد هرندی جانباز ۵۰٪جنگ تحمیلی و برادر شهید برای ثبت نام حضور پیدا کرد و از شورای نگهبان گله‌مند بود که چرا او را بعنوان یک رجل سیاسی و مذهبی نمی‌شناسد.چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

کنفرانس خبری برای سالن خالی

بهمن لاله‌ای جزو اشخاص ناشناسی است که برای ثبت‌نام آمده‌اند او برای سالن خالی کنفرانس گذاشت و می‌گوید دکترای علوم سیاسی دارد و معاون بیمه ایران بوده و مدیرکل بیمه ایران در چند استان بوده است. هدفش مبارزه با فساد است و مدعی است از جمله عوامل مبارزه با فساد بیمه ایران و دولت قبل بوده است.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

ثبت‌نام تیمسار بازنشسته

اکبر موسی زاده تیمسار بازنشسته ارتش است و شعار او  اشتغال زایی است.


کبوتر هوا کردن یکی از ثبت‌ نام کنندگان انتخابات ۹۶

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر


علی شیخیانی دبیرکل حزب مردم برای نام‌نویسی در انتخابات ریاست‌جمهوری به وزارت کشور آمد.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

 
سعید یاری دبیرکل سازمان دفاع منافع ملی ایران نیز پیش از ظهر امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

 
امین‌الله رشیدی، خواننده و آهنگساز نامدار نیز برای نامنویسی در انتخابات ریاست‌جمهوری به وزارت کشور آمد.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

زنان هم باید بتوانند رییس‌جمهور شوند

کاندیدایی که لیسانس مدیریتی دارد و نماد رنگ سفید را انتخاب کرده و اسم دولتش را هم دولت نجات برگزیده است، از عکاسان و خبرنگاران درخواست کرد با گوشی موبایلش از او عکس بگیرند و عکس‌ها را به او بدهند، هدفش از این حضور آن است که تاکید شود زنان هم در جامعه نقش دارند و باید بتوانند رییس‌جمهور شوند.


نهی رهبری شامل من نیست

بهروز خیری روحانی ۳۶ ساله‌ای است که می‌گوید کارشناس ارشد روانشناسی است. او گفت که شرکت در انتخابات به معنای این نیست که لزوما کاندیدا شویم. اما برخی که از سوی رهبری منع شدند، به اسم اینکه رهبری تاکید کرده همه باید در انتخابات شرکت کنیم، ثبت‌نام کردند.

او با این حال تاکید دارد که خودش باید ثبت‌نام کند چراکه نهی رهبری شامل حال او نیست. در واقع ثبت نام روحانی لرستانی در اعتراض به کاندیداتوری احمدی نژاد است.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر


نام‌نویسی آقای بازیگر

رضا شریف بازیگر عضو انجمن بازیگران سینما و تلویزیون برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد. او  قصد دارد ازدواج را برای جوانان آزاد کند و همچنین یارانه‌ها رو دو برابر کند.


چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

علیرضا حیدرنیا ۲۲ ساله هست که برای ثبت نام به وزارت کشور آمد، گفت: گواهی نامه رانندگی هم ندارم


آمده‌ام که آرزو به دل نباشم

جوانی که برای ثبت نام به وزارت کشور مراجعه کرده بود گفت: من نجار هستم و بدلیل بی احتیاطی صاحب مغازه مجبور به کچل کردن شده‌ام او می‌گوید یک درصد شانس پیروزی ندارم ولی آمدم آرزو به دل نباشم.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر
 
ثبت‌نام اعتراضی ۴تن از سهامداران شرکت کنتورسازی

وحید جاوید یکی از این سهامداران گفت که شرکت کنتورسازی مبلغ ۴۵۰ میلیارد تومان معامله انجام داده و سهام خرید و فروش انجام داده اما در عمل هیچ کاری صورت نگرفته است و این درحالی است که برای هر سهم مبلغ ۲۵۰۰ تومان سود درنظرگرفته بودند.

او گفت: ماه هاست که به دنبال حق و حقوق خود به هر جایی مراجعه کرده و شکایت کرده اند اما همچنان مشکلات شان حل نشده است.

او گفت: ما چهارنفر به نمایندگی از ۱۱ هزار سهامدار شرکت کنتورسازی ایران و در اعتراض به وضعیت خود قصد ثبت نام نمادین داشتیم و تصمیم داریم به نفع هدفمان و به این منظور که اثبات کنیم هدفمان احیانا شهرت یا خدایی ناکرده استحضاء انتخابات نیست، انصراف خواهیم داد.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

زارع فومنی دبیر کل حزب مردمی اصلاحات هم ثبت نام کرد. او دولت خود را دولت نشاط نام گذاری کرده است.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

همسرم به نفع من کنار می‌رود

زن و شوهری برای ثبت نام به ستاد انتخابات وزارت کشور آمدند، در جواب سوالی خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا حاضر به کناره گیری به نفع یکدیگر هستید، کاندیدای مرد گفت که درصورت تایید صلاحیت، همسرم به نفع من کناره گیری خواهد کرد.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر


پنج ماه است که هیچکس پاسخگوی ما نیست

یک خانم که ازجمله سهامداران موسسه مالی اعتباری کاسپین است به همراه فرزند خردسالش و برای ثبت نام پسرش به ستاد انتخابات آمد، موجب ایجاد تشنج مقطعی شد.

او با صدای بلند گفت که می‌دانم پسرم نمی‌تواند رییس جمهور شود اما آمده‌ام که صدایم را به مسئولان برسانم. پنج ماه است که هیچکس پاسخگوی ما نیست!

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر


جدی ترین رقیبم همسرم است

صدیقه باقری یکی از کاندیدای ریاست جمهوری اظهار کرد: جدی ترین رقیبم همسرم است. کابینه ام را نچیندم. ارزیابی هم نسبت به آرایم ندارم. اما تولید کننده هستم و برای رونق تولید نام نویسی کردم.


چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

حضور یک بانوی گریان در ستاد انتخابات

بانوی دیگری که با گریه خودش را به وزارت کشور رسانده بود، به خبرنگاران گفت: آمده ام صدایم را به گوش مسئولین برسانم، حتی اجاره خانه ام عقب افتاده!


چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

ازدحام مردم تماشاچی در برابر ستاد انتخابات کشور

همزمان با افزایش تعدد نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم مردم تماشاچی میدان فاطمی هم اضافه شده‌اند. این میدان چنین جمعیتی را در انتخابات‌های گذشته تجربه نکرده بود.

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ تصاویر

چهارمین روز ثبت نام كانديداهاي رياست جمهوري پايان يافت

چهارمین  روز از نام نويسي كانديداهاي انتخابات رياست جمهوري كه از ٨ صبح امروز آغاز شده بود، دقايقي پيش در محل وزارت كشور به پايان رسيد.

ثبت نام كانديداهاي انتخابات رياست جمهوري از سه شنبه گذشته در ستاد انتخابات كشور آغاز شده و تا شنبه(٢٦ فروردين) ادامه دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: