کد خبر: ۱۶۸۱۵۹
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۹
وزیر دفاع دولت سازندگی با تاکید بر اینکه آیت‌الله هاشمی تاکید داشت که بعد از جنگ واقعیت‌ها گفته‌شود، گفت:‌موشک اس ۳۰۰ که امروز در کشور وجود دارد حاصل تفکر آیت‌الله هاشمی است.
محمد فروزنده عصر امروز در همایش دیدبان اعتدال که در سالن مرکز همایش‌‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، گفت:‌ اولین لحظه‌ای که از جنگ به خاطر  دارم، خبر فتح خرمشهر بود. آن لحظه آیت الله هاشمی چشمانی نمناک و لبانی خندان داشت. به طور قطع از سخت‌ترین لحظه‌های تاریخ و  لحظات  جنگ بود، هنوز هم که به آن لحظه فکر می‌کنم غم و خنده آقای هاشمی یادم می‌آید. حضور آیت الله هاشمی باعث مقاومت فرزندان امام شد.

این فرمانده سپاه با بیان اینکه جنگ نیاز به توسعه و هماهنگی داشت و از وقتی که آیت‌الله هاشمی  فرماندهی جنگ را بر عهده گرفتند این اتفاق افتاد، گفت: حضور آیت‌الله هاشمی همه مشکلات و مخالفت‌هایی که بین سیاسیون و نظامیان بود را از بین برد و موجب موفقیت در جنگ شد.

وزیر دفاع دولت سازندگی به نقش آیت‌الله هاشمی در موفقیت‌هایی که در دوران جنگ رخ داد اشاره کرد و افزود: جبهه از درون اختلاف داشت و در مجلس و دولت مشکلات و معضلاتی وجود داشت که باعث می‌شد موفقیت‌ها جواب ندهد. نقش آیت الله هاشمی در توسعه و رشد در جنگ انکار ناپذیر است. حضور او باعث شد انسجام میان ارکان نظام به وجود بیاید.

فروزنده با بیان اینکه بار بسیار سنگینی بر دوش آقای هاشمی بود، اظهار کرد: ایشان از فرصت‌های اقتصادی و نظامی را در پشت موضوع جنگ قرار داد تا بتواند کشور را از خطر نجات دهد. برخی جاها می‌شود گفت جنگ عشق و هدف عده‌ای شده بود اما آقای هاشمی می‌گفت باید در این عرصه با فکر گام بردارید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آقای هاشمی به این نتیجه رسید که راه رفع فتنه قبول قطعنامه است که عمیق ترین فکر اوبود، ادامه داد:  آن روزها بسیاری اخم و حتی قهر کردند. یک ماه بعد از پذیرش قطعنامه به خدمت او رسیدم که گفت واقعا نمی‌شد جنگ را ادامه داد.

وزیر دفاع دولت سازندگی، شنیدن صحبت‌های فرماندهان را از ویژگی‌های آیت‌الله هاشمی ذکر کرد و ادامه داد:‌ ایشان در میدان جنگ حضور پیدا می‌کرد و این روحیه عالی در جنگ متصل می شد به شجاعتشان در تصمیم گیری. اگر روزی جزئیات عملیات والفجر ۸ منتشر شود مشخص می‌شود مهندسی جنگ یعنی چی و آقای هاشمی رفسنجانی چه تصمیم مهمی را گرفتند.

فروزنده با بیان اینکه شجاعت و حوصله باعث شد آیت‌الله هاشمی جنگ را هدایت کند، اظهار کرد:  فرماندهی جنگ کاری دشوار است. بعداز جنگ این روحیه ادامه داشت و ما شاهد بودیم که قرار دادهایی در زمینه تانک و سایر تجهیزات بسته شد. موشک اس ۳۰۰ که امروز در کشور وجود دارد حاصل تفکر آیت‌الله هاشمی است.

او افزود: آیت‌الله هاشمی اعتقاد داشت مبارزه باید در تمامی زمینه ها باشد برای همین است که بعد از انقلاب ما می‌بینیم که همچنان در تلاش و پیگیری بود و جلوی تحقق استبداد را گرفت. تاکید داشت که بعداز جنگ واقعیت ها گفته شود و اعتقاد داشت تهدید باید به فرصت تبدیل شود.

رییس سابق بنیاد مستضعفان به توجه آیت‌الله هاشمی به زندگی رزمندگان اشاره کرد و گفت: آیت الله هاشمی دغدغه زندگی رزمندگان بعد از جنگ را داشت و فضای کار آفرینی را برای بچه‌های رزمنده گشود.

وزیر دفاع دولت سازندگی ادامه داد: ما امروز درباره جنگ و صلح در تبین اثر گذاری اندیشه های آیت الله هاشمی رفسنجانی خیلی کار داریم که انجام دهیم.ساعت‌ها برای ساخت موشک وقت گذاشت.، ما امروز چنین شخصیتی را نداریم که تا این حد بتوانند تاثیر گذار باشد.

فروزنده تاکید کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی دانش و تفکر جمهوری اسلامی ایران است، او مرد روزهای بحرانی بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری