کد خبر: ۱۶۷۱۹۳
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دوشنبه شب گفت: اگر انگلیس مراسم یکصدمین سالگرد بیانیه بالفور را لغو نکند، از این کشور در محافل بین المللی شکایت می کنیم.
به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی» عباس در گفت‌و‌گو با این روزنامه بار دیگر از دولت انگلیس خواست مراسم سالگرد بیانیه بالفور را لغو کرده و لندن به خاطر اشتباه تاریخی خود از ملت فلسطین عذرخواهی کند و کشور مستقل فلسطین را به رسمیت بشناسد.
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با اشاره به اینکه اگر انگلیس برگزاری مراسم سالگرد بیانیه بالفور را متوقف نکند، کشور مستقل فلسطین و ملت این کشور را به رسمیت نشناسد موضوع را در همه زمینه‌های سیاسی، حقوقی در انگلیس و دیگر کشورها (برای شکایت از آن) پیگیری خواهیم کرد.
وی همچنین درباره دیدارش با «جیسون گرینبلات» فرستاده ویژه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به خاورمیانه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: بهتر است بگوییم که آمریکایی‌ها آمده‌اند تا سخنان ما را بشنوند و آن را درک کنند، همه این موارد نشان می دهد که موضع آمریکا در (خصوص سازش اسرائیل و فلسطین) جدی است.
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بهمن ماه گذشته نیز با محکومیت اقدام دولت انگلیس در دعوت از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مراسم یکصدمین سالگرد صدور پیمان بالفور در سال 1917، از لندن خواست تا از ملت فلسطین عذرخواهی کند و این کشور را به رسمیت بشناسد.
انگلیسی ها که در سال 1917 در نامه رسمی موسوم به« بیانیه بالفور»، وعده تأسیس کشور یهودی را به «لرد روچیلد» سرمایه‌دار صهیونیست، داده بودند، با انتخاب «هربرت ساموئل»، یهودی صهیونیست، به عنوان فرماندار این سرزمین، همه چیز را برای تسلط صهیونیست ها بر فلسطین مهیا کردند.
به این ترتیب و با رویکرد خائنانه قدرت‌های جهانی نسبت به حق طبیعی فلسطینی ها، رژیم جعلی صهیونیستی در ماه مه سال 1948 تأسیس شد. هر چند صهیونیست‌ها بر اساس طرح سازمان ملل، باید تنها یک سوم از خاک فلسطین را در اختیار می داشتند، اما از ابتدا معلوم بود که آنها، به این مقدار اکتفا نخواهند کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری