کد خبر: ۱۶۵۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۲
« آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز سه شنبه در دیدار با «جیمز متیس» همتای آمریکایی خود از «محور شرارتی» سخن گفت که به ادعای او «از ایران تا کره شمالی امتداد یافته است».
 در بیانیه ای که دفتر لیبرمن در این خصوص منتشر کرده، آمده است که دو طرف در این دیدار درباره مسائل مختلفی از جمله ایران، سوریه و لبنان گفت و گو کردند.
بیانیه تصریح می کند که وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خواستار «نقش فعال آمریکا در خاورمیانه» شده و درباره تحولات سیاسی لبنان و فعالیت های حزب الله به وی هشدار داده است.
به گزارش اعتدال به نقل از تارنمای روزنامه صهیونیستی «تایمز آف اسرائیل»، لیبرمن که روز سه شنبه وارد واشینگتن پایتخت آمریکا شده بود، قرار است در ادامه سفر خود با «مایک پنس» معاون رئیس جمهوری آمریکا و «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه این کشور هم دیدار کند.
مقام های صهیونیستی در هفته های گذشته و با روی کار آمدن دولت جدید آمریکا بارها بر طبل ایران هراسی کوبیده اند.
برنامه های دفاع موشکی مشروع ایران از جمله مواردی است که صهیونیست ها به ویژه در دیدار با مقام های آمریکایی خواستار مقابله با آن شدند و تلاش کردند تا پلی بین آزمایش های موشکی ایران و کره شمالی ترسیم کنند.
«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه پیش از این به این اظهارات بی اساس مقام های صهیونیستی پاسخ داده بود.
قاسمی گفته بود: واقعیت تلخ آن است که این سخنان و ادعاهای ناروا به وسیله رژیمی تکرار می شود که به هیچ قانون و مقررات بین المللی پایبند نیست و صدها کلاهک در زرادخانه هسته ای خود دارد و به عنوان بزرگ ترین تهدید علیه صلح و امنیت در منطقه خاورمیانه و جهان بشمار می رود.

منبع : ایرنا 
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری