کد خبر: ۱۶۴۱۹۵
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۳
حمله تروریستی داعش در منطقه البیاع در جنوب غرب بغداد، 50کشته و 49 زخمی بر جای گذاشت. هم چنین شمار کشته شدگان انفجار انتحاری در جنوب پاکستان از مرز 75 نفر گذشت.
منابع رسمی، آخرین آمار از تلفات انسانی حمله تروریستی امروز پنجشنبه در منطقه البیاع در جنوب غرب بغداد را که به جنگ داعش با خودروها و نمایشگاه های اتومبیل تعبیر شده است، 50 کشته و 49 زخمی اعلام کردند.

به گزارش سرویس بین الملل اعتدال، فرماندهی عملیات بغداد شامگاه پنجشنبه اعلام کرد که انفجار قدرتمند یک کامیون بمب گذاری شده در توقفگاه یک نمایشگاه اتومبیل در منطقه البیاع در جنوب غرب بغداد 50 کشته و 49 زخمی برجا گذاشته است.

طی دو روز گذشته این دومین حمله تروریستی گروه تکفیری داعش است که به نمایشگاه های اتومبیل و توقفگاه های بغداد صورت می گیرد. روز گذشته یک نمایشگاه اتومبیل در منطقه الحبیبیه در شمال شهرک صدر در شرق بغداد مورد حمله قرار گرفت که طی آن 15 تن کشته و 50 تن دیگر زخمی شدند.

در عین حال نیروهای امنیتی عراق اعلام کرده اند که پنجشنبه یک خودرو بمب گذاری شده دیگر را در یک توقفگاه عمومی در شهرک صدر در شرق بغداد کشف و خنثی کرده اند.

برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی در عراق حملات اخیر را به جنگ داعش با نمایشگاه ها و فروشگاه های خودرو تعبیر کرده اند، چیزی که هدف آن هنوز روشن نیست و کسی برای علت این امر پاسخی ندارد.

ازسوی دیگر ، نیروهای اطلاعاتی عراق پنجشنبه با سه تن از اعضای انتحاری داعش که قصد داشتند خود را در مناطق و مراکز شلوغ و پر جمعیت شهر بغداد منفجر کنند، درگیر شدند و یکی از آنها را به هلاکت رسانده و دو تن دیگر را دستگیر کردند. 

با توجه به تنگ تر شدن حلقه محاصره داعش در موصل و نزدیک شدن کار این گروه تروریستی از نظر سازمانی در عراق، حملات انتقام جویانه و جنون آمیز علیه غیر نظامیان در بغداد و برخی شهرهای دیگر عراق شدت گرفته است. 

بخشی از این انتحاری ها از هسته های خفته ای هستند که در مناطق مختلف بغداد و کمربند این شهر مخفی شده اند و برخی کارشناسان و تحلیلگران امنیتی و از جمله فرماندهان الحشدالشعبی از مدت ها قبل نسبت به فعال شدن این هسته ها هشدار داده بودند.


روز خونین همسایگان شرقی و غربی ایران

روز خونین همسایگان شرقی و غربی ایران

روز خونین همسایگان شرقی و غربی ایران

کشته شدگان انفجار انتحاری در 'سند' پاکستان 75 نفر اعلام شد

شمار کشته شدگان انفجار انتحاری مهیب که در نخستین ساعات شامگاه پنجشنبه در زیارتگاهی واقع در ایالت سند در جنوب پاکستان رخ داد، از مرز 75 نفر گذشت و گزارش رسانه ها حاکی است گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

بیش از 250 نفر در این حمله مجروح شده اند و با توجه به وخامت حال تعدادی از مجروحان، احتمال افزایش شمار کشته شدگان همچنان وجود دارد.

این انفجار انتحاری در زیارتگاه معروف به 'لعل شهباز قلندر' در شهر 'سِهون شریف' در جنوب ایالت سند و زمانی رخ داد که تعداد زیادی از افراد مشغول انجام مراسم مذهبی در این زیارتگاه بودند.

مقامات ارشد دولت، ارتش و احزاب و گروه های سیاسی و مذهبی پاکستان این اقدام تروریستی را به شدت محکوم کردند.

همچنین احزاب و گروه های پاکستان فردا را 'روز سیاه' و روز عزای عمومی اعلام کردند.

پاکستان انگشت اتهام را به سوی هند و افغانستان گرفت

آصف غفور سخنگوی ارتش پاکستان در پیام توئیتری خود ضمن محکوم کردن این حمله، بطور ضمنی انگشت اتهام را به سوی هند و همچنین افغانستان اشاره رفت و اعلام کرد: عواملی که به ویژه در روزهای اخیر در مناطق مختلف پاکستان دست به اقدامات تروریستی مرگبار زده اند، از قدرت های متخاصم و نیز از پناهگاه های امن خود در افغانستان دستور می گیرند. ما باید از خود دفاع کنیم و به آنان پاسخ محکم بدهیم.

این هفتمین انفجار تروریستی در پاکستان از روز دوشنبه هفته جاری تا کنون است.

انفجار انتحاری که بعد از ظهر چهارشنبه در محله 'حیات آباد' شهر پیشاور رخ داد، دست کم دو کشته و 18 مجروح برجای گذاشت. صبح روز گذشته هم انفجار در منطقه مُهمند ایجنسی در شمال غرب پاکستان پنج کشته برجای گذاشت.

روز دوشنبه هفته جاری نیز در لاهور، کویته و وزیرستان جنوبی انفجارهای تروریستی مرگبار رخ داد و طبق آنچه رسانه های پاکستان گزارش می دهند، موج تازه ای از حملات تروریستی در مناطق مختلف این کشور آغاز شده است.


سخنگوی وزارت امور خارجه انفجار تروریستی بغداد را محکوم کرد

 بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه انفجار تروریستی پنجشنبه 28 بهمن در عراق را به‌شدت محکوم کرد.

بهرام قاسمی ضمن ابراز همدردی با دولت و ملت عراق، انفجارهای تروریستی چند روز اخیر در عراق، بویژه انفجار در پایتخت این کشور را که به کشته و مجروح شدن ده ها شهروند بی گناه عراقی انجامید، قویاً محکوم کرد.

وی تاکید کرد: با رشادت های ارتش و نیروهای مردمی عراق، نفس تروریست ها در این کشور به شماره افتاده و بزودی مردم آن دیار از همه اقوام و مذاهب پیروزی علیه تروریست های تکفیری - صهیونیستی داعش را با اتحاد و همدلی جشن خواهند گرفت و چنین اقدامات کور و منفعلانه ای در عزم و اراده آنان برای پاکسازی سرزمین شان از لوث وجود تروریست های خونریز خللی ایجاد نخواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: