کد خبر: ۱۶۴۱۵۱
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۵
وزیر ورزش و جوانان گفت: برگزاری مسابقات مختلف بین المللی ورزشی در ایران از نتایج ارزشمند برجام و نشان از گسترش تعامل ایران با دنیا است.
مسعود سلطانی فر روز پنجشنبه در نشست با سازمان های مردم نهاد و هیات های ورزشی لرستان در سالن همایش های استانداری افزود: خوشبختانه فرصت های بسیار خوبی در زمینه تعامل با جامعه جهانی و فدراسیون های جهانی بعد از اجرای برجام در حوزه ورزش فراهم شده است. 
وی با بیان اینکه تمایل فدراسیون های جهانی به گسترش تعامل با ایران بسیار افزایش یافته است، اظهار کرد: برجام زمینه را برای برگزاری مسابقات ورزشی بین المللی و آسیایی در کشور فراهم کرده است. 
وزیر ورزش و جوانان افزود: با اجرای برجام همچنین شرایط برای کسب کرسی های متعدد در هیات رییسه و کمیته های فنی تخصصی فدراسیون های جهانی فراهم شده است. 
وی گفت: پس از برجام میزبانی مسابقات جهانی بانوان جهان با حضور 63 شطرنج باز بزرگ دنیا در تهران، مسابقات جام جهانی کشتی آزاد در کرمانشاه و مسابقات جهانی کشتی فرنگی در ماه آینده به ایران داده شده است. 
سلطانی فر افزود: تقاضای میزبانی مسابقات جام جهانی فوتسال 2020، برگزاری مسابقات بین المللی والیبال و فوتبال ساحلی از دیگر نتایج برجام می باشند. 
وی اظهار کرد: برگزاری این مسابقات نشان از رفع تحریم ها و گسترش تعامل ایران با جهان است و امیدواریم با گسترش این تعامل ها بتوانیم به رشد و توسعه ورزش کشور کمک کنیم. 

** سرانه های ورزشی اعلام شده در کشور اشتباه هستند 
وزیر ورزش و جوانان گفت: برخی عنوان می کنند سرانه ورزشی استان لرستان 55 صدم مترمربع است درحالیکه این آمار اشتباه هستند. 
وی افزود: این سرانه ها اماکن مربوط با وزارت ورزش و جوانان است در حالیکه ما امروز در سراسر کشور اماکن ورزشی خوبی داریم که آموزش و پرورش، نیروهای مسلح، دانشگاه ها، شهرداری ها و کارخانجات از آنها استفاده می کنند. 
سلطانی فر اظهار کرد: هرگز نه در استان لرستان و نه در هیچ جای کشور آمار مربوط به اماکن ورزشی در آموزش و پرورش، دانشگاه ها، وزارت کار، نیروهای مسلح، شهرداری ها مورد محاسبه قرار نگرفته است. 
وی با بیان اینکه بیش از 9 هزار مکان ورزشی در اختیار وزارت ورزش و جوانان است، افزود: اگر آمار بیش از 14 تا 15 هزار مکان ورزشی در اختیار سایر دستگاه ها را نیز به این آمار اضافه کنیم سرانه ورزشی در استان های مختلف بسیار بیشتر می شود. 
وی گفت: قبول داریم در نقاط محروم و روستایی امکانات بیشتری را باید داشته باشیم که در تلاش هستیم در سال آینده با توجه به منابع و کمک نمایندگان مجلس به توسعه ورزش در استان ها کمک کنیم. 
وزیر ورزش و جوانان افزود: امیدواریم ظرف 2 سه سال آینده با استفاده از این منابع بتوانیم تا حدودی نابرابری ها و عدم توازن در سرانه ورزشی را از بین ببریم. 
وی اظهار کرد: سال آینده با توجه به منابع جدیدی که در برنامه ششم پیش بینی شده است حتما سال ایجاد تحول بزرگ در بخش های ورزش و جوانان خواهد بود که 20 درصد از این رقم در بخش ازدواج و اشتغال جوانان هزینه می شود. 

** تکمیل پیست دو و میدانی و استادیوم 15 هزار نفری خرم آباد در اولویت هستند 
وی با اشاره به بازدید امروز خود از دهکده المپیک خرم آباد گفت: تکمیل 2 طرح بزرگ این دهکده شامل پیست دو و میدانی و استادیوم 15 هزار نفری با توجه به پیشرفت فیزیکی بالایی که دارند در اولویت است. 
وی افزود: اینکه چقدر اجرای این طرح ها زمان برده مهم نیست؛ نگاه ما به آینده است و تلاش داریم با برنامه ریزی دقیق، این طرح ها را در سال آینده به بهره برداری برسانیم. 
سلطانی فر با بیان اینکه اولویت وزارت ورزش و جوانان تکمیل طرح های دارای پیشرفت فیزیکی خوب و بالا است، گفت: استادیوم 15 هزار نفری توسط وزارت راه و شهرسازی در حال ساخت است و معاون این وزارتخانه و مجری طرح قول داده که این استادیوم را تا دهه فجر سال آینده تکمیل کند. 

** برای اسپانسور خیبر خرم آباد پیگیری می شود 
وی در خصوص وضعیت تیم فوتبال خیبر خرم آباد گفت: این تیم در گذشته وضعیت خوبی داشت و اکنون نیز این ظرفیت را دارد که بتواند وضعیت خود را در جدول بهبود بخشد. 
وزیر ورزش و جوانان افزود: به طور مستقیم نمی توانیم به تیم ها کمک کنیم ولی با کمک استاندار تلاش می کنیم یک حامی برای تیم پیدا کنیم. 
وی اظهار کرد: امید است با پیدا کردن حامی برای خیبر بتوانیم تنور فوتبال را در لرستان گرم کنیم. 

** تعداد سازمان های مردم نهاد ورزشی به هزار و 500 رسیده است 
سلاطنی فر گفت: طی سه و سال و نیم اخیر تعداد سازمان های مردم نهاد ورزشی به هزار و 500 سازمان در کل کشور رسیده است حال آنکه تعداد آنها تا قبل از این مدت زیر 50 سازمان بود. 
وی افزود: طی چند سال اخیر و همزمان با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در عرصه های مختلف اقدامات بسیار مطلوبی صورت گرفته و در بخش ایجاد سازمان های مردم نهاد مرتبط با جوانان و ورزش قدم های خوبی برداشته شده است. 
وی گفت: تعداد سازمان های مردم نهاد مرتبط با جوانان هر سال افزایش داشته است و تا پایان دولت روحانی پیش بینی می شود به مرز 2 هزار سازمان هم برسند. 
وزیر ورزش و جوانان افزود: باتوجه به اینکه پرونده هایی در مرحله دریافت اخذ مجوز هستند پیشنهاد می شود با سرعت بیشتری روند انجام کار آنها صورت گیرد تا بر شمار سازمان های مردم نهاد مرتبط با ورزش و جوانان افزوده شود. 

** پرداخت 800 هزار وام ازدواج در 10 ماه نخست امسال 
وی گفت: امسال دولت و مجموعه سیستم بانکی کشور کارنامه بسیار روشنی در پرداخت وام های ازدواج جوانان داشته است بطوریکه تا پایان دی ماه امسال حدود 800 هزار فقره وام 100 میلیون ریالی پرداخت شده است. 
سلطانی فر افزود: بیش از 200 هزار فقره وام دیگر نیز تعیین شعبه شده است و تا پایان سال تعداد وام های ازدواج پرداخت شده به بیش از یک میلیون فقره خواهد رسید. 
وی اظهار کرد: این روند در سال آینده نیز استمرار خواهد داشت و ردیف بودجه آن در نظر گرفته شده است تا بتوان در زمینه پرداخت وام های ازدواج جوانان به همین روند ادامه داد. 
وی با اشاره به راه اندازی خانه جوان شهر خرم آباد تا پایان سال جاری گفت: دولت در قانون بودجه سال آینده ردیف مشخصی برای ایجاد خانه های جوان در نظر گرفته است و امید است بتوان تا پایان سال در تمام استان های کشور این خانه ها را راه اندازی کرد. 
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به نقش مراکز مشاوره ای در تحکیم بنیان خانواده و گسترش فرهنگ ازدواج افزود: با توجه آمار نگران کننده طلاق در برخی استان ها، مراکز مشاوره ای قبل از ازدواج به منظور تداوم ازدواج ها راه اندازی شده است. 
وی افزود: تا یک ماه قبل تعداد تمام مراکز مشاوره ای ازدواج 54 مجوز بود و در ایام دهه فجر 87 مجوز جدید برای راه اندازی مراکز مشاوره ای در سراسر کشور صادر شد. 
سلطانی فر اظهار کرد: انجام برخی امور توسط سازمان های مردم نهاد مورد تاکید دولت تدبیر و امید و شخص رئیس جمهوری است.
وی گفت: وحدت و همدلی و ثبات و آرامشی که در لرستان وجود دارد زیرساخت خوبی برای توسعه آینده استان است و دولت نیز حمایت های خود را دریغ نخواهد کرد. ش
منبع:ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: