کد خبر: ۱۶۳۹۷۸
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰
«خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به رژیم صهیونیستی در خصوص هرگونه تجاوز و جنگ علیه نوار غزه هشدار داد و این رژیم را از ارتکاب حماقتی جدید برحذر داشت.
خالد مشعل روز چهارشنبه در سخنانی در اجلاس « قضیه فلسطین : ارزیابی راهبرد 2016 – برآورد راهبرد 2017) که در هتل کراون پلازای شهر بیروت پایتخت لبنان برگزار شد، 
وی در نشست افتتاحی این اجلاس یک روزه که به همت مرکز مطالعات« الزیتونه» به عنوان سخنران اصلی و از طریق ویدئو کنفرانس سخنرانی کرد.
« ارزیابی تجربه ملی فلسطین و نقش حماس در آن و چشم اندازهای احتمالی» عنوان سخنرانی رئیس دفترسیاسی حماس بود.
وی تاکید کرد:دشمن صهیونیستی ما را به جنگی دیگر تهدید می کند و ما نیز به این رژیم هشدار می دهیم که تنها گزینه پیش روی ما مقاومت و مبارزه همه جانبه است.
رئیس دفتر سیاسی حماست خاطرنشان کرد:ملت فلسطین در عرصه مقاومت و مبارزه با دشمن صهیونیستی در تمامی شرایط دست به نوآوری و خلاقیت می زند.
خالد مشعل با بیان اینکه « جنبش حماس اشتباهات دیگران را تکرار نمی کند و هرگز خود را غرق در قدرت و حاکمیت نمی کند»، سر و سامان دادن به اوضاع داخلی فلسطین از جمله برچیدن دودستگی و اختلافات داخلی و دمیدن روحی تازه در موسسات و نهادهای ملی فلسطین را خواستار شد.
وی همچنین بر احیای مجدد طرح ملی فلسطین و اعتبار بخشی مجدد به آن با هماهنگی و توافق دیگر گروه های فلسطینی و کنار گذاشتن مسائل حاشیه ای تاکید کرد و گفت که دشمن صهیونیستی درصدد است فلسطینیان را به این مسائل حاشیه ای سرگرم کند.
رئیس دفتر سیاسی حماس بر ضرورت توافق فلسطینیان بر سر یک راهبرد ملی مشترک برای مقابله با دشمن صهیونیستی و تجهیز گروه های مقاومت و ملی فلسطینی به عوامل و مولفه های قدرت و اقتدارتاکید کرد.
خالد مشعل گفت: ما باید بر سر کیفیت و چگونگی مدیریت راهبردی مقاومت با تمامی ابزارها و تاکتیک ها توافق کنیم و حماس آماده پیوستن به هرگونه راهبرد و ابتکار عملی است که مقاومت و سیاست را کنار یکدیگر جمع می کند.
وی افزود: کار چندان دشواری نیست که بتوانیم اهداف و خواسته های خود را در سال های آینده اعم از اخراج اشغالگران از قدس و کرانه باختری و برچیدن شهرک های صهیونیست نشین را عملی کنیم.
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اضافه کرد: تصمیم های ملی فلسطین باید به طور مشترک و با مشارکت همه گروه ها و جریان های فلسطینی اتخاذ شود و در کنار آن همه به گزینه مقاومت و مبارزه با دشمن پایبند باشند تا بدین گونه فلسطینیان به اهداف خود دست یابند و بتوانند با اوضاع آشفته و مبهم منطقه که هر روز نیز بدتر می شود، تعامل کنند.
براساس این گزارش این اجلاس عصر امروز به کار خود پایان می دهد.
منبع:ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری