کد خبر: ۱۶۲۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۶
هیات رئیسه فدراسیون والیبال در نشست امروز خود رای به سپردن سکان هدایت تیم ملی والیبال به ایگور کولاکوویچ داد.
هیات رئیسه فدراسیون والیبال در نشست امروز خود رای به سپردن سکان هدایت تیم ملی والیبال به ایگور کولاکوویچ داد.

به گزارش اعتدال به نقل از فدراسیون والیبال، نشست هیات رئیسه فدراسیون والیبال برای بررسی برنامه های دو گزینه هدایت تیم ملی والیبال (استویچف و کولاکوویچ) عصر امروز یکشنبه ١٧ بهمن ماه در دفتر داورزنی سرپرست فدراسیون والیبال برگزار شد.

محمدرضا داورزنی سرپرست فدراسیون والیبال در این نشست گزارشی در خصوص روند مذاکره با نامزدهای سرمربیگری تیم ملی ایران و مذاکره با رادوستین استویچف و ایگور کولاکوویچ دو مربی برتر والیبال جهان در تهران ارائه کرد و شرایط و برنامه های هر دو مربی برای هدایت تیم ملی والیبال ایران را تشریح کرد.

سپس هر یک از اعضای هیات رئیسه نظرات خود را درباره برنامه ها و شرایط هر دو گزینه با اهداف چهار ساله والیبال ایران بیان کردند و در نهایت هیات رئیسه ایگور کولاکوویچ را برای سپردن سکان هدایت تیم ملی والیبال ایران انتخاب کرد.

بر اساس مصوبه هیات رئیسه فدراسیون والیبال، این مربی برای چهار سال به صورت دو دوره دوساله تا پایان المپیک 2020 هدایت مردان والیبال ایران را به عهده می گیرد که در صورت رضایت از عملکرد وی در دو سال اول، پروسه همکاری دو سال دیگر تمدید می شود.
احمد ضیایی، محمود افشاردوست، علی اصغر مونسان، امیر خوش خبر، مهدی اسلامی، عبدالله جلایر، محمود چایچی، مسعود صالحیه، امیدوار حاتمی، سعید درخشنده، منوچهر پورحسن، محمود نوری، نادر شوندی، علی فرخی، زهره میرسپاسی، احسان فرید، مرتضی افجه ای و حمید احمدی نیا اعضای هیات رئیسه فدراسیون والیبال بودند که در نشست امروز به ریاست محمدرضا داورزنی شرکت کردند.

** کولاکوویچ در یک نگاه
«ایگور کولاکوویچ» مربی والیبال اهل مونته نگرو است که در سال های 2006 تا 2014 میلادی هدایت تیم ملی والیبال صربستان را عهده دار بود و با این تیم به مقام چهارمی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان در سال 2006 دست یافت.

کولاکوویچ که در حال حاضر هدایت هیچ تیمی را به عهده ندارد، متولد چهارم ژوئن 1965 میلادی است. این مربی در رقابت های قهرمانی 2014 جهان عملکرد ناامیدکننده ای داشت و صربستان در میان 24 تیم شرکت کننده در این رقابت ها، عنوان نهم را به دست آورد. او بعد از این نتایج از سمت خود کناره گیری کرد.

این مربی با تیم صربستان در رقابت های قهرمانی اروپا،‌ قهرمانی جهان و لیگ جهانی والیبال صاحب مدال شده است. تیم ملی والیبال صربستان تحت هدایت این سرمربی به بازی های المپیک 2008 پکن و 2012 لندن راه یافت. او با تیم صربستان 12 مدال به دست آورده است.

رادوستین استویچف صربستانی، خاویر وبر آرژانتینی و مائورو بروتو ایتالیایی از دیگر گزینه های هدایت تیم ملی والیبال ایران بودند که فدراسیون والیبال با این مربی به توافق رسیده است.

تیم ملی والیبال ایران از سال 2011 روند رشد خود را با خولیو ولاسکو آرژانتینی آغاز کرد و تا سال 2013 این مربی هدایت ملی پوشان ایران را بر عهده داشت تا به درخواست رئیس جمهوری آرژانتین به کشورش بازگشت و سرمربی راه راه پوشان آرژانتینی شد.

سپس اسلوبودان کواچ به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال ایران انتخاب شد که چهارمی لیگ جهانی و ششمی مسابقات قهرمانی جهان از جمله افتخارات این مربی با تیم ملی والیبال ایران در سال 2014 رقم خورد.

پس از آن، در انتخابی بازی های المپیک و همچنین المپیک ریو 2016، رائول لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال ایران بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری