کد خبر: ۱۶۱۴۱۲
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۴
نایب رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت که ترور و تخریب شخصیتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در طول سال‌های گذشته نتوانست در عزم و اراده ایشان خللی وارد کند.
محمدرضا تابش گفت : درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عالم مجاهد و مبارز زمان شناس را به ملت شریف ایران،‌ خانواده داغدار ایشان و مقام معظم رهبری تسلیت می‌گویم. ایشان شخصیتی ممتاز در انقلاب اسلامی و مبارز دوران ستم‌شاهی علیه استبداد و استعمار بود که سال‌ها در زندان و یار و موید مجاهدان راه وطن بود.

به گزارش اعتدال به نقل ازایسنا وی افزود: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همراه امام و در معیت ایشان، به عنوان یاوری امین و صدیق عمل کرد و با زمان‌شناسی که داشت در فراز و فرودهای انقلاب و موج تهاجماتی که انقلاب با آن روبه‌رو بود با موقعیت‌شناسی به رهبری فقید انقلاب و رهبری معظم مشاوره می‌داد و خودش نیز از ارکان تصمیم‌گیری در برهه‌های مختلف انقلاب بود.

نماینده مردم اردکان در مجلس با اشاره به ویژگی شجاعت آیت‌الله رفسنجانی تصریح کرد: ایشان در مقاطعی که ایران آماج حمله بیرونی و موج ترور کور در داخل بود، با ایستادگی ترفندهای دشمنان را نقش بر آب کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های ایشان صبوری بود که برای اعتلای نام ایران و انقلاب از حق خودش، فرزندان و اهل بیتش گذشت و خم به ابرو نیاورد تا انقلاب صدمه نبیند و راهی که باید در مسیر تدبیر و خردمندی طی شود ادامه پیدا کند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با اشاره به نقش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و سیاست ورزی وی در خاتمه جنگ، پذیرش قطعنامه و ارتباط مجدد با عربستان پس از حادثه کشتار حجاج یادآور شد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی علی‌رغم زخم زبان‌هایی که شنید برای تعالی کشور از هیچ کوششی فروگذار نکرد.آنجا که صلاح مملکت را در بازسازی اقتصادی می‌دانست، زخم زبان‌ها را برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور به جان خرید. ایشان در طی مسیر خود استقامت و پایداری به خرج داد اما برای تصمیم‌گیری مردم احترام قائل بود و خیلی وقت‌ها هم از حق شخصی خود گذشت.

تابش با بیان اینکه ترور و تخریب شخصیتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سال‌های گذشته بعضا توام با برنامه‌ریزی بوده است یادآور شد: ایشان در ملاقات‌ها و مشاوره‌ها به مقام معظم رهبری آنچه مصلحت مردم می‌دانست را بیان می‌کرد و خیلی وقت‌ها در ملاقات‌های خصوصی که ما در کسوت نمایندگی با ایشان داشتیم، نقدهایشان را شجاعانه و دلسوزانه مطرح می‌کردند و اگر در جایی مصلحت نمی‌دیدند مسائل را علنی نمی‌کردند.

وی همچنین گفت: موج تخریب آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حتی تریبون‌های رسمی کشور را درنوردید و بعضی مواقع از جایگاه خطیب جمعه که خود ایشان آن جایگاه را نزد مردم محبوب کرده بودند به ترور شخصیتی ایشان اهتمام شد که اگر ایشان صبور و سیاست‌ورز نبود واکنش‌ها به این اختلافات دامن می‌زد اما با صبوری راه خود را ادامه داد. ایشان علی‌رغم اینکه از پایه‌گذاران نظام و یار دیرینه امام و رهبری بود در جریان بازداشت فرزندانش هم خم به ابرو نیاورد در حالی که می‌توانست اقداماتی انجام دهد که منجر به تنش و تشنج می‌شود اما اصل را بر اعتلای انقلاب و پیوند با مردم قرار داده بود.

این عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حمایت مردمی را رمز استواری و تداوم انقلاب می‌دانست تصریح کرد:‌ایشان سعی می‌کرد پایه‌های وحدت بین حاکمیت و ملت را مستحکم کند و از هرآنچه به این رابطه خدشه وارد می‌کرد پرهیز می‌نمود و دیگران را هم پرهیز می‌داد و برای رای واراده مردم احترام قائل بود. همین اعتقاداتش رحلت ایشان را در روز 19 دی رقم زد که سالگرد خیزش مردمی در قم بود که جرقه انقلاب اسلامی را بارور ساخت.

تابش در پایان اظهار کرد: درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درشب رحلت بزرگمردی اتفاق افتاد که ایشان برایش کتاب نوشت و بسیار مجذوب شخصیت والای این مردم ماندگار در تاریخ ایران یعنی امیرکبیر بود. بسیاری از اقدامات ایشان در طول تاریخ انقلاب اسلامی نیز امیرکبیر گونه بود. خداوند روح ایشان را قرین رحمت خود خویش قرار دهد و به بازماندگانش صبر و اجر عطا فرماید.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری