کد خبر: ۱۶۰۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱
'محمود عباس' رئیس حکومت خودگردان فلسطین از تمایل خود برای همکاری با 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری منتخب آمریکا در زمینه تحقق راه حل تشکیل دو کشور و پایان دادن به درگیری با رژیم صهیونیستی خبر داد.
 عباس شنبه شب در مراسم سالروز تاسیس جنبش فتح در رام الله گفت: ما می خواهیم تاکید کنیم که مایل به همکاری با دولت جدید آمریکا به منظور دستیابی به صلح مبتنی بر تشکیل دو کشور هستیم. 
به نوشته روزنامه صهیونیستی 'یدیعوت آحارونوت'، عباس همچنین از آمریکا به خاطر رای ممتنع هفته گذشته که این امکان را برای شورای امنیت سازمان ملل ایجاد کرد تا قطعنامه غیرقانونی بودن شهرک سازی های رژیم صهیونیستی را در اراضی فلسطینی تصویب کند، قدردانی کرد.
شورای امنیت سازمان ملل جمعه گذشته قطعنامه‌ توقف فوری شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین را با 14 رأی موافق در مقابل یک رای ممتنع آمریکا تصویب کرد. 
این قطعنامه که پس از 37 سال بدون وتوی آمریکا علیه رژیم صهیونیستی صادر شد، از این رژیم می خواهد تا شهرک سازی در سرزمین های اشغالی فلسطین، از جمله شرق بیت المقدس را فوری و به طور کامل متوقف کند.
در این قطعنامه تاکید شده است، شهرک سازی اسرائیل (رژیم صهیونیستی) بقای راه حل مبتنی بر تشکیل دو کشور را به شدت به خطر می‌ اندازد و مانعی در برقراری صلح است.
مطابق قوانین بین المللی ساخت شهرک در سرزمین های اشغال شده پس از سال 1967 توسط رژیم اسرائیل غیرقانونی است.

منبع : ایرنا 
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری