کد خبر: ۱۵۷۱۴۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۳
دولت یازدهم مجوز برگزاری هیچ کنسرتی را در مشهد و قم صادر نکرده و نمی‌کند/در برنامه اداره ارشاد قم کشف حجاب نشده است/زوج هایی که در مراسم با هم دست دادند، محرم هم بوده‌اند
هفته گذشته سه نماینده قم در بیانیه ای که در صحن علنی مجلس قرائت شد آنچه" حرکت های غیراخلاقی در اداره ارشاد قم" می خواندند را محکوم کردند.

موضوع در رسانه ها به عنوان اعتراض نمایندگان قم به برگزاری کنسرت منعکس شد که بعد از آن مجتبی ذوالنوری، نماینده مردم قم در گفت و گو با جمهوریت تصریح کرد برنامه برگزار شده کنسرت نبوده است اما موارد غیراخلاقی و غیر شرعی در ان رخ داده و برخی خانم های هم خوان در این برنامه در اداره ارشاد قم بدون روسری و مکشفه بوده اند.


حسین نوش آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد در گفت و گو با جمهوریت در خصوص این برنامه می گوید: این اتفاقات در حاشیه برگزاری مراسم بوده و اصل برنامه هم بدون حاشیه برگزار شده است، اما پوشش برخی حضار و شرکت کنندگان در مراسم قم نامناسب بود و این امر زمینه ساز انتقاد و اعتراضات شد، در صورتی که محتوای برنامه طبق ضوابط قانونی و شرعی بود.


معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این مطلب افزود: برخی از پوشش ها مناسب نبوده اما کشف حجاب به معنای مصطلح صورت نگرفته است.


وی ادامه داد: اول اینکه این برنامه از اساس کنسرت نبوده بلکه برنامه ای برای بزرگداشت هفته دفاع مقدس و سرودن برخی شعرهای انقلابی بود.


نوش آبادی در تشریح حواشی برگزاری این برنامه گفت: برخی می گفتند که دو نفر در این برنامه با هم دست داده اند که عکس های آن نیز منتشر شده و بعد از پیگیری مشخص شد دو زوجی که با هم دست داده اند، یکی خواهر و برادر بودند و دیگری زن و شوهر بودند .


وی تاکید کرد: دولت یازدهم نیز مجوز برگزاری هیچ کنسرتی را در این دو شهر صادر نکرده ، هرچند شایعه صدور مجوز در شهر مشهد و پس از آن لغو کنسرت، منتشر شد، اما این موضوع تکذیب می‌شود، چرا که تاکنون مجوزی برای برگزاری کنسرت در این دو شهر صادر نشده است.


دولت یازدهم 95 درصد از کنسرت هایی را که مجوز داد اجرا کرده است


نوش آبادی همچنین با اشاره به آمار مناسب برگزاری کنسرت ها در دولت فعلی گفت: دولت روحانی به جز مشهد و قم ، به جز تعداد از کنسرت هایی که لغو شد یا به تعویق افتاد 95 درصد از برنامه هایی که مجوز داشتند اجرا شد و فقط 5 درصد از آن ها به دلایلی که به شرایط باز می گردد، اجرا نشده است.


وی با بیان اینکه باید دقت کرد تا بهانه ای برای مخالفت با برگزاری کلیت این برنامه ها  به وجود نیاید، تصریح کرد: برگزاری کنسرت ها بر اساس شیوه نامه اجرایی در چهارچوب مشخص برگزار می شود چیزی خلاف شرع انجام نشده است و بیشتر حواشی برنامه ها بوده که گاهی ایجاد شبهه کرده است.


معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: دولت همان طور که به دنبال اجرای مناسب کنسرت ها است در مقابل هنم بنایی برای لغو کنسرت ها ندارد و سیاست کلی دولت، سیاست کلی کشور است و به دنبال برگزاری کنسرت ها در چهارچوب شرعی و قانونی هستیم.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۷
0
0
دولت بی عرضه...برای جلب نظر علما مردم رو قربانی کردن...
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری