کد خبر: ۱۵۶۹۲۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲
خانم 'دایانا جیمز' که 18 روز پیش به عنوان رهبر جدید حزب ضد مهاجر و ضد اروپایی استقلال انگلیس( یوکیپ) انتخاب شده بود، در بیانیه ای که روز چهارشنبه منتشر شد، به طور غیرمنتظره اعلام کرد که از رهبری این حزب کناره گیری کرده است.
خانم 'دایانا جیمز' که 18 روز پیش به عنوان رهبر جدید حزب ضد مهاجر و ضد اروپایی استقلال انگلیس( یوکیپ) انتخاب شده بود، در بیانیه ای که روز چهارشنبه منتشر شد، به طور غیرمنتظره اعلام کرد که از رهبری این حزب کناره گیری کرده است.

به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، در این بیانیه که سوی دفتر نمایندگان جنوب شرق انگلیس در پارلمان اروپا، در روزنامه تایمز منتشر شد، عنوان شده، تصمیم 'دایانا جیمز' 56 ساله برای کناره گیری اش به دلایل 'شخصی و حرفه ای' بوده است.

در این بیانیه گفته شده است دایانا جیمز' که در 16 سپتامبر گذشته با کسب 47.4 درصد در انتخابات رهبری حزب یوکیپ پیروز و جانشین 'نایجل فاراژ' شده بود، بر این باور است که 'دارای اقتدار کافی برای ایجاد اصلاحات در حزبش' نیست.

در همین حال به گزارشی 'بی بی سی'، 'پائول اوکادن ' رییس حزب یوکیپ گفته است، کمیته اجرایی ملی این حزب به دنبال استعفای 'دایانا جیمز ' درصدد برگزاری یک نشست اضطراری به منظور به جریان انداختن روند انتخابات برای جانشینی برای او است.

وی با ابراز تاسف از کناره گیری 'دایانا جیمز '، از تلاش هایش در سمت رهبری حزب یوکیپ و نمایندگی این حزب در پارلمان اروپا تقدیر کرد.

'دایان جیمز' که اولین رهبر زن حزب یوکیپ شمرده می شد، در جریان انتخابات رهبری این حزب توانسته بود با کسب 8 هزار و 451 رای در برابر 4 رقیب دیگرش به پیروزی برسد.

انتخابات رهبری حزب یوکیپ متعاقب اعلام کناره گیری 'نایجل فاراژ' 52 ساله در 14 تیرماه گذشته ( 4 جولای 2016) از رهبری این حزب صورت گرفت.

با استفعای 'دایانا جیمز ' انتظار می رود که مجددا حزب یوکیپ بار دیگر دچار مشکلات و درگیری های داخلی شود.

دایانا جیمز از جمله مهمترین اهدافش، متحد کردن حزب دستخوش بحران یوکیپ بعد از استعفای نایجل فاراژ و آماده کردنش برای پیشبرد برگزیت و انتخابات 2020 میلادی اعلام کرده بود.

حزب یوکیپ که در سال 1993 میلادی و با هدف تلاش برای خارج شدن انگلیس از اتحادیه اروپا و مقابله به موج مهاجران اروپایی تشکیل شده است، از جمله حامیان اصلی برگزیت شمرده می شود.

این حزب اگر چه در مجلس عوام انگلیس تنها دارای یک کرسی است اما در جریان انتخابات سال 2014 پارلمان اروپا با کسب 22کرسی از 73 کرسی بریتانیا در پارلمان اروپا، تبدیل به بزرگترین حزب انگلستان در این پارلمان شد. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری