کد خبر: ۱۵۶۷۴۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۲
وزیر آموزش و پرورش گفت: 450 میلیارد تومان از محل یارانه ها و 150 میلیارد تومان نیز از محل بودجه اعتبارات آموزش و پرورش برای توزیع شیر مدارس در سال تحصیلی 96 - 95 اختصاص یافته است.
 وزیر آموزش و پرورش گفت: 450 میلیارد تومان از محل یارانه ها و 150 میلیارد تومان نیز از محل بودجه اعتبارات آموزش و پرورش برای توزیع شیر مدارس در سال تحصیلی 96 - 95 اختصاص یافته است.

به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، علی اصغر فانی روز دوشنبه در حاشیه مراسم نمادین نواختن زنگ امر به معروف و نهی از منکر و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توزیع شیر تا دو هفته دیگر در مدارس ابتدایی و متوسطه اول سراسر کشور آغاز می شود.

وی یادآورشد: در مجموع قرار است در 70 نوبت شیر در بین دانش آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول تا پایان سال تحصیلی توزیع شود.

* رتبه بندی نیروهای خدماتی آموزش و پرورش در دست بررسی است
وزیر آموزش و پرورش درمورد طرح رتبه بندی معلمان برای نیروهای خدماتی شاغل در وزارت آموزش و پرورش نیز گفت: مصوبه دولت در طرح رتبه بندی شامل معلمان و فرهنگیان است و برای این دسته از نیروهای خدماتی از طریق سازمان برنامه و بوجه در حال پی گیری هستیم.

فانی ادامه داد: در صورت تایید، طرح رتبه بندی شامل 40 تا 50 هزار نفر از نیروهای خدماتی شاغل در آموزش و پرورش می شود.

* تغییرات در صندوق ذخیره فرهنگیان در راستای ترمیم
وی در خصوص تغییر اعضای هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: اعضای این صندوق در حال ترمیم است و پس از اقدامات انجام شده، اعضای جدید اعلام می شود.

* 76 هزار نفر از تحصیل بازمانده اند
وزیر آموزش و پرورش به تعداد و وضعیت دانش آموزان ترک تحصیلکرده اشاره کرد و گفت: سیاست آموزش و پرورش انسداد مبادی بی سوادی است.

فانی با بیان اینکه برخی خانواده ها از ثبت نام و رفتن دانش آموزانی که به سن تحصیل در دوره ابتدایی می رسند، خودداری می کنند که بیشترین دلیل این ممانعت مسایل اقتصادی و فرهنگی است.

وی یادآورشد: از سال گذشته با مراجعه به درب منازل، این دانش آموزان شناسایی شدند که در مجموع اکنون حدود 76 هزار نفر بازمانده از تحصیل وجود دارد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: امسال با تقویت فعالیت های نهضت سواد آموزی نسبت به شناسایی این دسته از افراد اقدامات لازم انجام گرفته و سیاست ما ریشه ای عمل کردن است.

* 13 میلیون دانش آموز در سامانه سناد ثبت نام شدند
فانی خاطرنشان کرد: روز گذشته - یازدهم مهرماه - 13 میلیون نفر در سامانه سناد ثبت نام کرده اند که پیش بینی ما بیش از این تعداد است.

زنگ امر به معروف و نهی از منکر همزمان با مدارس سراسر کشور صبح امروز - دوازدهم مهرماه - در دبیرستان پسرانه علامه حلی منطقه چهار تهران نواخته شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری