کد خبر: ۱۵۶۳۶۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۴
وزیر آموزش و پرورش درباره پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای مدارس در پایان هر ترم توضیحاتی ارائه داد.
وزیر آموزش و پرورش درباره پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای مدارس در پایان هر ترم توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اعتدال، علی‌اصغر فانی در گفت‌وگو با «خانه ملت»، همچنین با اشاره به اینکه امکان قرار گرفتن تمامی اسناد مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان در اختیار نمایندگان وجود دارد، می‌گوید مخالفتی با تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان ندارد.

وی با رد مخالفت خود با انجام تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان آموزش و پرورش، گفت: معتقدم به دلیل تخصصی بودن مباحث مالی نمی‌توان طی جلساتی کوتاه به این نتیجه رسید که صندوق ذخیره فرهنگیان که مباحث مالی عمیقی را در بر می‌گیرد نیاز به تحقیق و تفحص دارد یا خیر؛ لذا به نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیشنهاد دادم کمیته مشترکی میان صندوق ذخیره و نمایندگان در تشکیل شود تا پس از بررسی مدارک نسبت به انجام تحقیق و تفحص تصمیم‌گیری کنند.

فانی افزود: متاسفانه با وجود موافقت نمایندگان با تشکیل کمیته اما جلسه مشترک آن در سه هفته تعطیلات مجلس تشکیل نشد؛ با این وجود هنوز معتقدم هر ادعایی برای رد یا قبول شدن نیاز به اسناد مستند و بررسی دارد، در محل صندوق نیز تمامی اسناد در اختیار نمایندگان بود و می‌توانستند بررسی‌های عمیقی داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اگر این کمیته تشکیل می‌شد، نمایندگان با دانش بهتری می‌توانستند تحقیق و تفحص را انجام دهند.

بررسی پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای مدارس پایان هر ترم در کمیته‌ای مشترک

فانی همچنین درخصوص پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای مدارس در پایان هر ترم نیز توضیح داد: این پیشنهاد باید در یک کمیته مشترک میان آموزش و پرورش، سازمان محیط زیست، معاونت اجرایی رئیس‌جمهور بررسی و در مورد امکان اجرای آن بحث شود.

وی با اشاره به عدم یکسانی شرایط مناطق گرمسری و سردسیری، گفت: درحال حاضر که تعطیلات زمستانی و پاییزه وجود ندارد، تشکیل کلاس در اردیبهشت یا خردادماه در مدارس مناطق گرمسیری مشکل است، چراکه بسیاری از کلاس‌ها خنک‌کننده ندارند؛ بنابراین معتقدم باید با تشکیل یک کمیته مشترک درخصوص امکان اجرای این پیشنهاد بحث شود، همچنین باید برای این کار مطالعه کافی انجام شود و سپس نتیجه مطالعه را بیان کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری