کد خبر: ۱۵۵۵۰۰
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۱
با داد و بیداد نمی‌توان کشور را مدیریت کرد و باید با داشتن اطلاعات کامل، شفاف و دقیق این امر را انجام داد.
نائب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: با داد و بیداد نمی‌توان کشور را مدیریت کرد و باید با داشتن اطلاعات کامل، شفاف و دقیق این امر را انجام داد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، مسعود پزشکیان در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع دست اندرکاران سرشماری عمومی نفوس و مسکن اظهار کرد: بر اساس فرمایش رهبری، ارائه آمار غلط به مردم، گناه کبیره است.

وی با تاکید بر لزوم داشتن داده‌های کامل، دقیق و شفاف در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی ، اقتصادی و ... گفت: اگر اطلاعات کامل و شفافی نداشته باشیم نمی‌توانیم مشکلات موجود کشور در حوزه‌های مختلف را رفع کنیم.

 وی در همین راستا اظهار کرد: اگر این مهم محقق شود هیچ شخصی جرات نمی‌کند که در جامعه اقدام به فساد، رانت‌خواری، رشوه و .. کند. سازمان‌های مبارزه با فساد، مبارزه با قاچاق و ... تشکیل داده‌ایم ولی با گذشت بیش از 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز هم مشکلات این چنینی را حل نکرده‌ایم.

نائب رییس مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار کرد: داشتن اطلاعات و داده‌های شفاف باعث می‌شود که شاهد رشوه، فساد، رانت و ... در کشور نباشیم و جوانان غیرتمندان‌مان را نثار این مسائل نکنیم.

وی گفت: با سازمان درست کردن و داد و بیداد، نمی‌شود کشور را به نحو احسن مدیریت کرد. تنها راه مدیریت صحیح کشور، استفاده از اطلاعات شفاف و صحیح است وگرنه در درون مشکلات درجا می‌زنیم. همه باید بدانیم که برای حل تمامی مشکلات جامعه، هزاران راهکار وجود دارد و باید تلاش کرد که بهترین گزینه را برای حل مشکلات، انتخاب کرد.

وی همچنین با اشاره به مصاحبه اخیر خود با یکی از خبرنگاران محلی و انتشار برخی مطالب به نقلش گفت: با جرات و جسارت به این خبرنگار گفتم که اطلاعات تخصصی در این مورد ندارم. حتی به این فرد گفتم که FATF  یعنی چه؟ نتوانست جواب بدهد و گفتم وقتی چیزی را نمی‌دانی بحث نکن. به جای این‌که وقتی می‌گویم "نمی‌دانم" برخی رسانه‌ها مسخره کنند، باید تلاش کنیم که فرهنگی در جامعه نهادینه شود که فقط هر شخصی در حوزه تخصص خودش اظهار نظر کند.

نائب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: عده ای با پررویی هرچه تمام می‌گویند که هرچه آن‌ها می‌گویند صحیح و درست است و دوس ندارند که برخورد و رفتار علمی و تخصصی در جامعه نهادینه شود.

وی همچنین اظهار کرد: در تمامی کشورهای پیشرفته و توسعه یافته دنیا، مبدا و مقصد تمامی پول ها مشخص است. اگر می‌خواهیم با دنیا تعامل داشته باشیم باید خودمان را با اصول و سیاست‌های حقوق بین‌الملل وفق دهیم وگرنه سایر کشورها در عرصه بین الملل حاضر به همکاری و تعامل با ما نخواهند بود. اگر این موضوع، تصمیم غلطی است باید شورایعالی امنیت ملی بررسی و نظرش را ارائه دهد وگرنه این موضوع، مصوب مجلس است و بر اساس همین امر، به دولت اجازه اجرای آن داده شده است.

وی همچنین با انتقاد از منتقدین برجام گفت: باید منتقدین برجام به این سوال پاسخ دهند که اگر برجام نبود چه اتفاقی بر سر این کشور می‌افتاد؟ اگر رهبری، اجازه اجرای برجام را نمی‌دادند و این موضوع را تایید نمی‌کردند هیچ قدرتی جرات مذاکره و اجرای برجام را نداشت.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به افرادی که سند برجام را ذلت بار ترین سند در تاریخ جمهوری اسلامی ایران عنوان می‌کنند گفت: افرادی که چنین اظهاراتی می‌کنند به شخص رهبر معظم انقلاب اسلامی، بی‌اعتنا هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری