کد خبر: ۱۵۵۲۵۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۲
نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مورد پرداخت مطالبات فرهنگیان بازنشسته، رایزنی‌ها انجام شده است و احتمالاً در آینده نزدیک مطالبات آنها پرداخت می‌شود.

نواندیش نوشت:

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بنده در کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز عرض کرده‌ام که استیضاح وزیر آموزش و پرورش با توجه به اینکه به اول مهر و زمان بازگشایی مدارس نزدیک می‌شویم، به صلاح نیست.

محمد قمى با اشاره به این موضوع که سوال و استیضاح حق نمایندگان است، تصریح کرد: الان تعطیلی سه هفته‌ای مجلس را داریم که یک هفته از آن سپری شده و دو هفته دیگر باقیمانده است و به این ترتیب، استیضاح وزیر آموزش و پرورش دقیقاً با بازگشایی مدارس همراه می‌شود و زیبنده نیست.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی باید برای معلمان و دانش‌آموزان در ماه مهر پیام‌آور انرژی‌زا داشته باشد و نباید شادی آغاز سال تحصیلی جدید را با استیضاح وزیر مربوطه، خدشه‌دار کند.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: علاوه بر آغاز کار مدارس، موضوع دیگر این است که دولت ماه‌های پایانی کار خود را در دور اول می‌گذراند و در صورت استیضاح وزیر و حتی برکنار شدن وی، دولت دو ماه سرپرست برای وزارت آموزش و پرورش انتخاب می‌کند و بعد از آن باید برای یک دوره سه الی چهار ماهه وزیر جدید معرفی شود که به نظر می‌رسد روند مناسبی نیست.

وی اظهار کرد: با توجه به استدلال‌هایی که در مجلس مطرح شده است، به نظر می‌رسد که نمایندگان خواستار استیضاح وزیر آموزش و پرورش در این موضوع تجدیدنظر کرده‌اند و حتی برخی از آنها امضایشان را برای استیضاح پس گرفته‌اند.

محمد قمی در ادامه اظهارات خود با اشاره به این موضوع که وزارت آموزش و پرورش باید در مورد مشکلاتی که وجود دارد به دقت به انجام بررسی‌هایی بپردازد، تصریح کرد: برخی مشکلات به وزارت آموزش و پرورش مربوط می‌شود و این وزارتخانه می‌تواند آنها را حل و فصل کند، امّا؛ برخی از مشکلات از حوزه توانایی و اختیارات این وزارتخانه خارج است.

وی اضافه کرد: مثلاً؛ کم بودن بودجه آموزش و پرورش و مشکلات معیشتی معلمان، مشکلاتی هستند که وزارت آموزش و پرورش نمی‌تواند آنها را حل کند و باید دولت، مجلس و دیگران مساعدت نمایند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مورد مشکلات فرهنگیان اظهار کرد: در جلسه‌ای که در کمیسیون آموزش و تحقیقات برگزار شد، مشکلات موجود با حضور وزیر آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد که مشکلاتی که در حوزه اختیارات این وزارتخانه است با مساعدت وزیر مربوطه حل و فصل شود.

وی ادامه داد: لازم است که با مساعدت دولت و مجلس مشکلات معیشتی فرهنگیان، مسائل مربوط به رتبه‌بندی و... برطرف شود که در این زمینه، دولت و مجلس مصمم به حل مشکلات هستند.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مورد پرداخت مطالبات فرهنگیان بازنشسته، رایزنی‌ها انجام شده است و احتمالاً در آینده نزدیک مطالبات آنها پرداخت می‌شود.

قمی گفت: در رابطه با بازسازی مدارس و تخریب برخی از آنها نیز بحث‌هایی جدی صورت گرفته و قرار است در این زمینه نیز اقدامات خوبی انجام شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت آموزش و پرورش در برنامه ششم گفت: این موضوع بستگی به شرایط اقتصادی دارد و بر این اساس، دولت در زمینه آموزش و پرورش در برنامه ششم اقدام خواهد کرد.

وی با اشاره به این موضوع که برخی از برنامه‌ها بلندپروازانه است و قابلیت اجرایی شدن ندارد، گفت: مجلس و دولت درباره بهبود وضعیت معلمان و به ویژه شرایط معیشتی آنها مصمم هستند و در برنامه ششم به مباحثی مانند بیمه آنها، وضعیت معیشتی‌شان و دیگر مطالبات آنان توجه ویژه می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر برخی مباحث درباره بهبود وضعیت معلمان در کمیسیون تصویب شده است، امّا؛ عملیاتی شدن آنها نیاز به اعتبار دارد و تلاش داریم که به سرعت این برنامه‌ها را عملیاتی کنیم.

قمی درباره صندوق ذخیره فرهنگیان نیز اظهار کرد: ایجاد این صندوق به خودی خود، اقدام خوبی است و به سودآوری برای معلمان و فرهنگیان منجر می‌شود، امّا؛ ایرادتی نیز به این صندوق وارد شده است که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۶
0
0
ما سالهاست که چوب مصلحت اندیشی نمایندگان را می خوریم. برای یک بار هم که شده قاعده را بشکنید و بدون اینکه به اصطلاح مصلحت اندیشی کنید این وزیری که بودنش هم برای معلم و هم دانش آموز به مثابه سمّ است را برکنار کنید. نبودنش به مصلحت است نه بودنش. چون جلوی ضرر را هر وقت بگیرید موجب منفعت است. آقایان به اصطلاح نماینده! شما اگر نماینده خوبی بودید که الان وضع اموزش و پرورش خیلی بهتر از این بود.
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۸
0
0
سلام
باور کنید با استیضاح این وزیر نالایق و برکناریش بهترین خبر برای ما فرهنگیان است.
شاید به مصلحت شما نباشد ولی بسیار به مصلحت جامعه بزرگ آموزش و پرورش است و بسیار زیبنده و نشاط آور است.
با تشکر
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری