کد خبر: ۱۵۴۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۳
کمپین های مختلفی درباره حمایت از شفافیت در موضوع املاک نجومی شهرداری تهران در شبکه های اجتماعی راه افتاده است.
 کمپین های مختلفی درباره حمایت از شفافیت در موضوع املاک نجومی شهرداری تهران در شبکه های اجتماعی راه افتاده است.

این کمپین که علاوه بر اینستاگرام در تلگرام هم راه اندازی شده، با اشاره به گزارش رسمی سازمان بازرسی در خصوص واگذاری غیرقانونی و با تخفیف های بالا به برخی مدیران ارشد شهری و برخی اعضای شورای شهر تهران، از هر ایرانی خواسته شده برای دفاع از بیت المال و استیفای حقوق شهروندی، برای شکایت از شهرداری تهران، داوطلب شوند.

نشانی این کمپین در اینستاگرام و تلگرام بدین شرح است:
instagram.com/kampeyn_mohakemehghalibaf
@kampeynmohakemehghalibaf

بنابراین گزارش، همچنین کانال های دخبری تلگرامی در حرکتی هماهنگ امشب با انتشار متنی، خواستار ضفافیت بدون ملاحظه ماجرای املاک نجومی در شهرداری تهران شدند. در این نامه خطار به اعضای شورای شهر تهران آمده است:

احتراما به استحضار میرساند در پی انتشار اخبار و اسناد ارائه تسهیلات ویژه و تخفیفات میلیاردی شهرداری تهران به برخی از مدیران ارشد شهرداری و برخی افراد غیر، که موجب خدشه دار شدن سرمایه اجتماعی که همانا اعتماد مردم نسبت به حاکمان شهری تهران شده است از شما گرانمایگان تقاضا می شود برای شفاف سازی این پرونده بزرگ، و با هدف مراقبت و صیانت از حقوق شهروندان، مالیات و عوارض مردم شریف که به این فساد گسترده ورود پیدا کرده و استیفای حق مردم و برگرداندن پول ملت به بیت المال از هیچ تلاشی مضایقه ننمایید.

فعالان رسانه ای نیز با انتشار موثق این اخبار در فضای رسانه و پشتیبانی از استیضاح شهردار در جهت تنویر افکار عمومی حمایت کرده و تمام توان خود را برای #محاکمه عاملان این تخلفاات گسترده به کار میگیرند. از فعالان رسانه ای نیز تقاضا می شود مطلب انتشار یافته با عنوان "نامه جمعی از فعالان رسانه ای”را پوشش داده تا افکار عمومی از دست داشتن این رسانه ها در این تخفیفات نجومی تطهیر شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری