کد خبر: ۱۵۴۵۷۱
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹
حجم انتقادات و تخریب‌ها به دولت در گذشته سابقه نداشته در این اواخر هم اتهامات از طریق تریبون‌های رسمی وابسته به نهادهای رسمی علیه دولت زیاد شده و آن نیز سابقه نداشته است.
 معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: اگر طبق قانون کنسرتی مجوز گرفت هیچ شخصی حق ندارد جلوی اجرای قانون را بگیرد.

به گزارش اعتدال؛ حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهور با حضور در برنامه متن و حاشیه که از شبکه ۳ سیما پخش شد، پیرامون عملکرد رسانه ملی در طول هفته دولت گفت: صداوسیما وقت خوبی را به برنامه‌های دولت اختصاص داد خوب است برای سال‌های بعد صداوسیما به جز دعوت از دولتمردان خود نیز برای هفته دولت برنامه‌سازی کند.

انصاری در ادامه پیرامون نقد و تحمل دولت در پذیرش انتقادات گفت: این دولت در ۳ سال کار خود مورد بیشترین نقد، تخریب و اتهام بود. بسیاری از روزنامه‌ها، سایت‌ها و رسانه‌های متعلق به دستگاه‌های رسمی به دولت انتقاد می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: حجم انتقادات و تخریب‌ها به دولت در گذشته سابقه نداشته در این اواخر هم اتهامات از طریق تریبون‌های رسمی وابسته به نهادهای رسمی علیه دولت زیاد شده و آن نیز سابقه نداشته است.

معاون حقوقی رئیس جمهور پیرامون توقیف نشریات و سایت‌ها در دولت یازدهم گفت: اگر نشریات تخلفی کنند مطابق قانون قوه قضاییه یا شورای نظارت بر مطبوعات باید ورود کند اما یک از هزار هم این برخوردها نبوده است.

انصاری با بیان اینکه در این دولت نقد و تخریب به خصوص از ناحیه برخی رسانه‌های رسمی و یا وابسته به نهادهای رسمی زیادتر بوده است، گفت: البته در بیان دیدگاه‌هایمان باید عدالت و انصاف را راجع‌به همه رعایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: قانون مجازات اسلامی توهین به مقامات را جرم اعلام کرده است. اگر تهمت‌ها و اهانت‌ها به رئیس جمهور ادامه پیدا کند و ما اقامه دعوی نکنیم این موضوع یک امر عادی تلقی می‌شود که در ادامه حقوق عامه مردم به مراتب بدتر تضییع می‌شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: اگر کسی بگوید برجام تأثیر نداشته یک حرف بی‌اساس زده است. در خصوص نقد برجام کسی نمی‌تواند بگوید که در کشور حرف زده نشده و نقدی صورت نگرفته است. آیا ۱۸ ماه برای شنیدن صدای منتقدین کافی نیست.

انصاری در خصوص شکایت معاونت حقوقی رئیس جمهور از یکی از روحانیون گفت: بنده از یکی از روحانیون که با لحن بسیار بی‌ادبانه و مجرمانه نسبت سو به شخص رئیس جمهور داده بود آن هم نسبت خیانت به دادگاه ویژه روحانیت شکایت کردم.

معاون حقوقی رئیس جمهور در پایان پیرامون حاشیه‌های برگزاری کنسرت‌ها خاطرنشان کرد: اگر طبق قانون کنسرتی مجوز گرفت هیچ شخصی حق ندارد جلوی اجرای قانون را بگیرد. اگر عده‌ای فکر می‌کنند قانون وزارت ارشاد باید اصلاح شود یا اصلاً کنسرت نباید در ایران اجرا شود و یا از موسیقی پاپ بدشان می‌آید و یا فکر می‌کنند ابزار موسیقی باید از کشور برچیده شود نظرشان را به صورت لایحه به مجلس ارائه دهند

به گزارش انتخاب؛ وی افزود: می شود کنسرت در یکجا آزاد باشد و درجای دیگر نباشد؟ این خیلی حرف خطرناکی است. این فقط به کنسرت ختم نمی شود و فردا در مسائل دیگر افرادی می گویند در فلان جا نباید کاری انجام بشود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری