کد خبر: ۱۵۳۶۴۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۸
اولین نشست هم اندیشی زنجیره تامین با حضور شیخ عطار مدیرعامل مگاموتور، آخوندی قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، مهندس نجفی منش عضو انجمن سازندگان و مجموعه های خودرو و جمعی از مدیران ارشد شرکت های قطعه ساز برگزار شد.
اولین نشست هم اندیشی زنجیره تامین با حضور شیخ عطار مدیرعامل مگاموتور، آخوندی قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، مهندس نجفی منش عضو انجمن سازندگان و مجموعه های خودرو و جمعی از مدیران ارشد شرکت های قطعه ساز برگزار شد.
  
به گزارش اعتدال، محمدرضا شیخ عطار مدیرعامل شرکت مگاموتور در اولین نشست هم اندیشی با مدیران شرکت های قطعه ساز مگاموتور، هدف از برگزاری این همایش را ارائه برنامه های گروه سایپا و مگاموتور اعلام کرد تا در این فرصت مناسب شرکای تجاری مگاموتور در سراسر کشور امکان انطباق توانمندی های اقتصادی و صنعتی خود را با طرح های آتی مگاموتور بازبینی نموده و در شراکتی موثر و اقتصادی به عنوان زنجیره تامین این بنگاه بزرگ اقتصادی نقش خود را ایفا نمایند. چرا که در گذشته قطعه سازان زمانی از این برنامه ها مطلع می شدند که امکان هماهنگی و تطبیق با خودروساز را پیدا نمی کردند و این موضوع علاوه بر زمینه سازی ناهماهنگی های اجرایی موجبات گله مندی این زنجیره تامین را فراهم می نمود.

وی در ادامه افزود: یکی از اهداف آتی مگاموتور تمرکز بر مونتاژ و انتقال مسئولیت ساخت قطعه و مجموعه به زنجیره تامین داخلی است.

شیخ عطار قطعه سازان را عضو خانواده بزرگ مگاموتور عنوان کرده و تصریح کرد: شما همکاران بعنوان خانواده بزرگ مگاموتور در انجام ماموریت این شرکت که تامین کننده تراز اول قوای محرکه گروه سایپا است، نقش موثر و ویژه ای داشته و خواهید داشت.

مدیرعامل مگاموتور با اشاره به بخشی از برنامه های آتی گروه سایپا گفت: از سال 97 محصولات SP تولید و عرضه خواهد شد، این محصولات با تیراژ 30 هزار وارد بازار خواهند شد و تا تیراژ 180 هزار دستگاه نیز توسعه خواهد داشت، بدیهی است عملکرد سایپا برای پروژه SP در سالهای آینده با عملکردی که در حال حاضر داشته کاملا متفاوت خواهد بود چراکه بازار امروز متحول شده و امکان تولید یک مدل خودرو برای مدت طولانی با تیراژ بالا فراهم نیست.

شیخ عطار با اشاره به شاخص های تداوم فعالیت در بازار کسب و کار امروز گفت: فعالیت اقتصادی در بازار کسب و کار امروز نیازمند پاسخگویی به نیاز بازار، چابکی، عملکرد اقتصادی، پیگیری مباحث کیفی، رقابت، بروزرسانی تکنولوژی تولید و ... می باشد که باید در این روش های نوین تولید، قیمت تمام شده برای رقابت تضمین شده باشد در غیر اینصورت با توجه به رقابتی شدن بازار صنعت خودرو محصولات غیر رقابتی توفیق چندانی نخواهد داشت بنابراین لازم است در مشارکتی نزدیک از این مرحله عبور کنیم.

وی با تشریح افق 1404 گروه خودروسازی سایپا افزود: از اهداف گروه خودروسازی سایپا تولید یک میلیون دستگاه در سال های آتی است که قطعا وظیفه تولید بخش مهمی از قطعات این خودروها بر عهده مگاموتور و شرکت های همکار می باشد بنابراین برای رسیدن به این ظرفیت تولید، لازم است بر روی نوسازی ماشین آلات و دستگاه های تولید متمرکز شویم و برای این منظور ماموریت ساخت را برای قطعه سازان و مونتاژ را برای خود در نظر گرفته لذا سرمایه گذاری در زمینه ساخت بر عهده تامین کنندگان خواهد بود.

وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی سال های گذشته گفت: گروه خودروسازی سایپا سالهای سخت اقتصادی را پشت سر گذاشته و خوشبختانه با تدابیر مدیریت ارشد گروه توانستیم موانع بزرگی را پشت بگذاریم، آمار و ارقام فروش و میزان تیراژ و تولید محصولات نویدبخش آینده روشنی برای ما است. امیدوارم بخش خصوصی متمرکز شده در مجموعه همکاران مگاموتور از این علایم اقتصادی به بهترین شکل استفاده نمایند چراکه زمان زیادی برای ثبت سفارش محصولات جدید به شما همکاران باقی نمانده  امیدوارم همکاران بتوانند خود را برای پذیرش مسئولیت ها و ثبت این سفارش ها تجهیز نمایند.

وی با اشاره به اقدامات موثر مدیریت ارشد گروه سایپا در اصلاح ساختارهای مالی به نتایج آن اشاره داشت و گفت: آمار و ارقام در چندماه اخیر نشان می دهد که تولید و فروش گروه خودروسازی سایپا به نسبت مشابه قبل رشد قابل ملاحظه ای داشته است.

شیخ عطار در خصوص جلب رضایت همکاری قطعه سازان با مگاموتور گفت: جلب رضایت قطعه سازان از مهم ترین وظایف مگاموتور می باشد و برای این امر بحث مدیریت نقدینگی و مکانیزه کردن این سیستم و استفاده از روش های نوین در تخصیص منابع مطرح است که با نرم افزارهایی که در دست طراحی است امیدواریم تا قبلاز پایان نیمه اول سال بشکل مناسب تر و مطلوب تری  منابع مالی را برای قطعه سازانمان تخصیص داده باشیم.  

در ادامه این همایش، ناصر آخوندی قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه آگاهی قطعه سازان از برنامه های در حال اجرا و آتی در گروه موجب احساس امنیت فکری قطعه سازان نسبت به شریک تجاری خود خواهد شد به شرح عملکرد گروه خودروسازی سایپا در سال های اخیر پرداخت و گفت: اینکه قطعه سازان بدانند گروه سایپا در چه مسیری قرار دارد و چه هدفی را دنبال می کند سبب می شود راحت تر تصمیم بگیرید و این موضوع در تعاملاتشان نیز تاثیر گذار خوهد بود. شرایطی که در سال های اخیر بوجود آمد موجب گردید فعالیت اقتصادی شرکت های گروه کاهش یابد و روند اعطای تسهیلات بانکی دچار مشکل شده و اعتماد قطعه سازان به این شرکت ها سلب و یا کاهش یابد.

آخوندی با اشاره به پیش بینی گروه خودروسازی سایپا در سال  94 و سال های آتی در زمینه تولید و توقفات خط گفت: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به همراه دیگر مدیران متخصص و دلسوز شرکت سایپا بمنظور بهبود شرایط اقتصادی، تامین مالی و خدمت رسانی به مشتریان، موفق به اصلاح ساختار مالی شرکت سایپا شده و به مرحله اجرا رساندند.

قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به اقدامات گروه خودروسازی سایپا در سال 94 و چهار ماهه اول سال 95 که در جهت موفقیت و رفع مشکلات به اجرا درآمده است گفت: براساس مطالعات انجام شده ارکان موفقیت گروه سایپا تدوین گردیده و براساس این ارکان برنامه ریزی هایی صورت گرفته که بر اساس زمان بندی های معین در حال انجام بوده و بصورت مداوم پی گیری خواهد شد.

آخوندی با تاکید بر اینکه شرکای گروه سایپا در نفع این شرکت شریک هستند گفت: منافع سایپا و شما قطعه سازان در گرو همدیگر است. منفعت ما در مدیریت هزینه است که این امر از اقتصادی عمل کردن شروع می شود. اگر بخواهیم مدیریت هزینه داشته باشیم باید از مرحله پیش از تولید یعنی طراحی شروع کنیم. تولید اقتصادی، حاشیه سود و سهم بازار بیشتری را رقم می زند.

وی افزود: اولویت ما در تخصیص بودجه بهبود وضعیت اقتصادی، در صنعت قطعه سازی است. اکنون و در شرایط فعلی، شکیبایی شما و علی رغم مطالباتی که داشتید به همکاری خود ادامه دادید نکته ای ارزشمند قابل احترام است، از همه شما صمیمانه تشکر می کنیم و حداکثر تلاش خود را بکار می بریم تا با برنامه ریزی درست، استقرار سیستم توزیع نقدینگی پرداخت ها و تولید اقتصادی در جهت رفع دغدغه های موجود گام برداریم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری