کد خبر: ۱۵۰۲۱۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
مواضع نمایندگان درباره برخورد دولت با فیش های نجومی
فرهاد تجری، نایب رییس اول کمیسیون اصل 90: رویکرد رییس جمهوری در موضوع فیش های حقوقی، اقدامی پرافتخار است / پروانه مافی نماینده تهران: برخورد رئیس‌جمهور با موضوع حقوق‌های نامتعارف حرفه‌ای و به‌دور از سیاسی‌کاری بود/ هادی شوشتری عضو کمیسون امنیت ملی: تخریب های انجام شده علیه دولت را نادرست است و متاسفانه در این راستا برخی دولت را تخریب می کنند، که این اقدام درستی نیست .
در پی افشای فیش حقوق برخی مدیران و مسئولان بانکی کشور با ارقام ده ها و صدها میلیون تومانی و حساسیت افکار عمومی نسبت به این موضوع، رییس جمهوری در بیانیه ای خطاب به مردم واکنش نشان داد و دستور رسیدگی به این موضوع و عزل مدیران متخلف را نیز صادر کرد که پیامد آن برکناری چند مدیر و استعفای تعدادی دیگر از مدیران متخلف بوده است.


به گزارش اعتدال، رئیس جمهوری روز دوشنبه در بیانیه مهمی خطاب به ملت شریف ایران که در پی گزارش مربوط به پرداخت های نامتعارف به برخی مدیران صادر شد؛ تاکید کرد: حساسیت افکار عمومی و رسانه ها به پرداخت های نامتعارف قابل ستایش است و دولت از این فرصت برای ساماندهی 'نظام شفافیت اطلاعات' بهره خواهد برد.


حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این بیانیه با ابلاغ این دستور که 'لایحه اصلاح نظام حقوقی پرداخت ها با رفع خلاء های قانونی با فوریت تهیه و همچنین دستگاه ها موظف به انتشار حداقل و حداکثر حقوق مدیران کشوری و لشکری شوند' تصریح کرده است: با کسی عقد اخوت نبسته ام؛ مبارزه با فساد و رانت در نظام اداری و اقتصادی را تا ریشه کن شدن ادامه می دهیم.


برخورد رئیس‌جمهور با موضوع حقوق‌های نامتعارف حرفه‌ای و به‌دور از سیاسی‌کاری
رضایت نمایندگان از اقدامات دولت و ادامه تخریب مخالفان!

پروانه مافی، نماینده تهران و عضو فراکسیون امید با بیان اینکه رئیس جمهور در برخورد با حقوق‌های نامتعارف بسیار فنی و حرفه‌ای رفتار کرد، گفت: رئیس جمهور در مورد فیش‌های حقوقی بدون اهمال و سیاسی کاری رفتار کرد که قابل تقدیر کرد.


وی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه موضوع دریافت حقوق‌های نامتعارف از چند منظر قابل بررسی و تحلیل است، گفت: در مورد فیش‌های حقوقی سه مولفه تخلفات، نبود دقت و نظارت کافی دستگاه‌های نظارتی و فشارهای جناحی و سیاسی مطرح بود،  اما در نهایت  رئیس جمهور دستور برخورد بدون هیچ اهمالی را دادند که جای تشکر دارد.عضو فراکسیون زنان مجلس دهم در ادامه با اشاره به وظیفه شورای عالی حقوق و دستمزد گفت: شورای عالی حقوق و دستمزد وظیفه‌ تعیین حقوق و دستمزد از هر فرد در هر رتبه  و شغلی را دارد، اما بنده به طور قاطع می‌گویم که این شورا در طول ده سال گذشته یعنی 8 سال دولت‌های نهم و دهم و 2 سال دولت یازدهم تشکیل جلسه نداده است.


نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: بر این اساس نباید در موضوع حقوق‌های نامتعارف تنها یک فرد و یک شخص را مقصر دانست چون مقصرهای مختلفی وجود دارد و در حوزه‌های مختلف کم کاری صورت گرفته است. اگر بخواهیم مبتنی بر عدالت رفتار کنیم باید همه کسانی که به نحوی در این موضوع تقصیر داشته‌اند مجازات شوند و تنها مجازات محدود به گیرنده حقوق‌ها نشود و هر کسی به سهم خود به‌خصوص شورای حقوق و دستمزد و دستگاه‌های نظارتی باید پاسخگو باشند.


مافی با بیان اینکه انتشار فیش‌های حقوقی باعث خیر شد گفت: شاید این موضوع برای مردم و ما خوشایند نبود اما در نهایت باعث خیر شد و دستگاه‌ها متوجه شدند باید وظایف خود به‌خصوص در بعد نظارت را به خوبی انجام دهند. اگر قرار بر مجازات هم باشد اشکالی ندارد چون کسی که اشتباه کرده باید تاوان اشتباهش را بدهد.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد رئیس جمهور در برخورد با حقوق‌های نامتعارف گفت: نگاه رئیس جمهور در این موضوع سیاسی نبود. ایشان به دور از جناح بندی و سیاسی کاری به صورت فنی و حرفه‌ای برخورد کرد. در گذشته مشابه این حرکات را در دولت‌های قبلی داشتیم که وقتی به رئیس جمهور از فسادهای مالی گفتند زیر بال پذیرش آن نرفت، اما آقای روحانی به سرعت موضوع را درک کرد و پذیرفت و به نهادهای اجرایی برخورد قاطعانه را دستور داد که جای تقدیر دارد.


اقدامات دولت در پی گیری موضوع حقوق های نامتعارف مناسب است

رضایت نمایندگان از اقدامات دولت و ادامه تخریب مخالفان!هادی شوشتری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت در راستای پی گیری حقوق های نامتعارف اقدامات خوب و مناسبی انجام داده است گفت: در این راستا سه قوه با تعامل مشترک باید کمک کنند تا موضوع هر چه سریعتر حل شود.


به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، وی با اشاره به اینکه در راستای پی گیری وضعیت حقوق های نامتعارف نیازمند اصلاحات ساختاری هستیم، افزود: همان طوری که رئیس جمهوری در بیانیه شان تاکید کرده است در این راستا باید هرچه سریع تر لایحه قانونی تهیه و به مجلس ارائه شود. این موضوع می تواند اقدام عملی موثری برای اصلاح ساختار ها در این زمینه باشد.


این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تخریب های انجام شده علیه دولت را نادرست دانست و تصریح کرد: متاسفانه در این راستا برخی دولت را تخریب می کنند و علیه دولت صحبت هایی می کنند که این اقدام درستی نیست .

وی تاکید کرد که قوای سه گانه باید در یک تعامل مشترک این موضوع را پی گیری کنند تا هرچه سریع تر اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.


رویکرد رییس جمهوری در موضوع فیش های حقوقی، اقدامی پرافتخار است
رضایت نمایندگان از اقدامات دولت و ادامه تخریب مخالفان!

نایب رییس اول کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی؛ رویکرد قاطعانه رییس جمهوری در مورد مساله فیش های حقوقی را اقدامی پرافتخار و معقولانه برشمرد.

فرهاد تجری نیز در گفت و گو با ایرنا، اظهار کرد: اقدام دکتر روحانی بسیار خوب و جسورانه بود و این دستور بدون اغماض و ملاحظه ایشان برای همیشه در کارنامه وی ماندگار خواهد شد. البته از شخصی چون رییس جمهوری که اصالتا یک حقوقدان است، چنین برخورد معقولانه و قاطعی هم انتظار می رفت.
تجری گفت: امیدوارم همه ارکان دولت به تاسی از دستور و بیانیه اخیر دکتر روحانی، رفتاری در خور شان داشته باشند و دیگر شاهد تکرار چنین اتفاقاتی نباشیم.

نماینده مردم شهرستان های قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب؛ این اقدام دکتر روحانی را تلنگری به نهادها و دستگاه های نظارتی برشمرد و اظهار کرد: این نهادها باید بدون اغماض و خط قرمز و بی آنکه وابستگی افراد به خانواده ها، احزاب و گروه های سیاسی را در نظر بگیرند باید با تمام توان در مقابل فساد ایستادگی کنند.

تجری گفت: متاسفانه نوعی فرهنگ ملاحظه کاری و مماشات در جامعه ما جا افتاده که تبعات خوبی نداشته است و در گذشته هم برخی ملاحظه کاری ها صورت گرفته که با گذشت زمان آثار جبران ناپذیر آن مشخص شد.

این نماینده مجلس اظهار امیدواری کرد که بیانیه اخیر رییس جمهوری، نهیبی به دستگاه های نظارتی برای اعمال نظارتی قاطع و بدون اغماض باشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
0
1
مردم هم مثل نمایندگان می دانند این قضیه فیش ها را چه گروهی مدیریت کردند. زنده باد روحانی که بازهم پوزه آنها را به خاک مالید!!!
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
0
1
روحانی و دولت با دارو دسته ای که در وزارت کشور و وزارت کار از دولت قبل لانه کرده اند و بیشتر این توطئه ها از انجا سرچشمه می گیرد نیز مبارزه کند! وزارت اطلاعات چرا دولت را یاری نمی کند؟؟؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری