کد خبر: ۱۴۷۵۳۸
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۲
عرب ها به ویژه اتباع عربستان سعودی همزمان با هشدار اندیشمندان مالزیایی در خصوصی 'عربی سازی' این کشور جنوب شرق آسیا تلاش دارند گرمای تابستان سرزمین های عربی را در ماه مبارک رمضان رها کرده و به کشورهای جنوب شرق آسیا سفر کنند.
 عرب ها به ویژه اتباع عربستان سعودی همزمان با هشدار اندیشمندان مالزیایی در خصوصی 'عربی سازی' این کشور جنوب شرق آسیا تلاش دارند گرمای تابستان سرزمین های عربی را در ماه مبارک رمضان رها کرده و به کشورهای جنوب شرق آسیا سفر کنند.

به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، آمار، اطلاعات و خبرهایی که رسانه های منطقه به ویژه مالزی، اندونزی، فیلیپین و تایلند طی چند روز گذشته منتشر کرده اند حکایتگر این مساله است که عرب ها بویژه اتباع عربستان سعودی در تلاش برای مهاجرت به این کشورها در ماه مبارک رمضان هستند و این مهاجرت، متخصصان و دانشگاهیان مالزی را که اخیرا در نشستی تحت عنوان 'عربی سازی' به ریشه های گرایش مسلمانان مالزی به فرهنگ عرب پرداختند، نگران کرده است.

این هراس وجود دارد که این سفرهای طولانی مدت که ممکن است تا چند ماه تابستان ادامه داشته باشد فردی نبوده و براساس برنامه ریزی خاصی انجام شده و نتیجه آن همجواری خانواده های عرب به ویژه وهابیون با خانواده های مسلمان مالزی و دیگر کشورها برای تغییر نگرش این افراد است.

آمار نشان می دهد بیش از 50 هزار نفر از شهروندان عربستان، فیلیپین به ویژه برخی از مناطق جنوبی مسلمان نشین را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اند.

تارنمای 'راپلر' فیلیپین روز دوشنبه به سفر شهروندان عربستان به فیلیپین در ماه مبارک رمضان اذعان کرد و نوشت: طی روزهای اخیر و با آغاز فصل تابستان، فرودگاه های عربستان شاهد خیل عظیمی از گردشگرانی است که به مناطق مختلف جهان و فیلیپین سفر می کنند.

این تارنما نوشت: فیلیپین در این میان یکی از مقاصدی است که گردشگران عربستان برای سپری کردن روزهای گرم تابستان انتخاب کرده اند.

'رامون جامینز' وزیر گردشگری فیلیپین نیز پیش از این اعلام کرده بود، پس از موفقیت این کشور در جذب گردشگر در سال 2015 میلادی، دست به اقدامات گسترده ای برای جذب بیشتر گردشگر از سراسر جهان در سال جاری زده است.

این تارنما پیش بینی کرد بیش از 50 هزار نفر عربستانی در تابستان امسال بویژه در ماه مبارک رمضان به فیلیپین سفر کنند. آمار نشان می دهد در تابستان سال گذشته بیش از 83 هزار نفر از خاورمیانه به فیلیپین سفر کردند که 50 هزار نفر عربستانی و حدود 17 هزار نفر اماراتی بودند.

با شروع فصل تابستان و آغاز ماه مبارک رمضان هر ساله تعداد زیادی از گردشگران عرب به کشورهای مختلف جهان در اروپا و آسیا سفر می کنند، اما طی سال های اخیر و با افزایش موج اسلام هراسی در کشورهای اروپایی، این گردشگران سفر به کشورهایی همچون ترکیه و کشورهای جنوب شرق آسیا را به اروپا ترجیح می دهند.

مالزی و اندونزی نیز از مقاصد پرطرفدار گردشگران عرب به ویژه عربستان در ماه مبارک رمضان است و در حال حاضر با قدم زدن در هر گوشه ای از این کشور با اعرابی مواجه می شویم که به بهانه گذران دوران گرم تابستان در آستانه ماه مبارک رمضان در این کشورها اقامت گزیده اند.

تارنمای روزنامه 'استار' مالزی نیز اخیرا خبر از هجوم اتباع عربستان به مالزی در ماه مبارک رمضان داد و آن را بدون در نظر گرفتن هشدارهای متخصصان و کارشناسان در مورد نفوذ سریع فرهنگ عربی در مالزی، برای اقتصاد این کشور مفید دانست.

تارنمای جستجوی سفر 'ویگو' و 'مامون هامدان' مدیر این تارنما نیز کوالالامپور پایتخت مالزی را یکی از مقاصد محبوب گردشگران عربستان و امارت در آغاز فصل تابستان ذکر کرد که در آستانه ماه رمضان به این مقصد سفر می کنند.

غلبه فرهنگ عربی بر مردم مالزی که از جامعه چند نژادی برخوردار است به دغدغه برخی مقامات و کارشناسان این کشور جنوب شرق آسیا تبدیل شده است.

رشد گردشگری طی سال های اخیر در مالزی به گونه ای بوده است که جایگاه این صنعت برای درآمد ناخالص داخلی در مالزی از پله پنجم به پله سوم ارتقا یافته است. با وجود این شرایط، گردشگری مالزی به عنوان یک قطب کمک کننده توانست سال گذشته به اقتصاد پرفراز و نشیب مالزی که یکی از بی ثبات ترین سال های خود را تجربه کرد، کمک کند.

بنا بر آمار به دست آمده انتخاب اول گردشگران عربستانی در ماه مبارک رمضان و تابستان امسال برای سفر به خارج استانبول در ترکیه، دبی در امارات، جاکارتا در اندونزی، قاهره در مصر، کوالالامپور در مالزی، ترابزون در ترکیه و کازابلانکا در مراکش است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری