کد خبر: ۱۴۶۷۷۲
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
روزنامه لبنانی الاخباربه نقل ازمنابع سیاسی مصری نوشت که«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و « بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با میزبانی «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر ماه آینده میلادی با یکدیگر دیدار می کنند.
روزنامه لبنانی الاخباربه نقل ازمنابع سیاسی مصری نوشت که«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و « بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با میزبانی «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر ماه آینده میلادی با یکدیگر دیدار می کنند.

به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، روزنامه صهیونیستی « یدیعوت آحرونوت» هم بتازگی از دیداری در مصر به میانجیگری و میزبانی رئیس جمهوری این کشور برای از سرگیری مذاکرات سازش خبر داده و نوشته بود که این دیدار بزودی برگزار می شود.

برخی مقامات مصری این گزارش ها را تایید نکرده اند.

الاخبار خاطرنشان کرد: محمود عباس به طور رسمی موافقت اسرائیل را برای از سرگیری مذاکرات سازش با تشکیلات خودگردان، مشروط به برگزاری نشستی سه جانبه با حضور عباس ، نتانیاهو و السیسی دریافت کرده است.

در صورت تحقق سفر نتانیاهو به مصر این نخستین سفر او به این کشور بعداز سرنگونی نظام حسنی مبارک و در دوره ریاست جمهوری عبدالفتاح السیسی خواهد بود.

الاخبار به نقل از منابع خود تاکید کرد: السیسی از سعودی و امارات تعهد گرفته است که به او برای از سرگیری مذاکرات سازش کمک و حتی بر جنبش حماس فشار وارد کنند تا برای پایان درگیری ها با اسرائیل امتیاز بدهد.

این روزنامه لبنانی تصریح کرد: منابع مصری گفته اند که همه تلاش های السیسی مبتنی بر ابتکار صلح عربی است که سعودی آن را در اجلاس سال 2000 میلادی سران عرب در بیروت پایتخت لبنان ارائه کرد.

الاخبار براساس اظهارات منابع مصری خود نوشت: یک هیات اسرائیلی بتازگی در قاهره با مقامات امنیتی مصری ملاقات و با دیدار سه جانبه نتانیاهو ، السیسی و عباس موافقت اما تاکید کرده نباید این تلقی ایجاد شود که این سفری در چارچوب همکاری های دوجانبه اسرائیل و مصر است تا منتقدان نتوانند استفاده کنند.

« افیفا راز شیختار» مدیرکل امور خاورمیانه در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از اعضای هیات اسرائیلی بوده که از مصر دیدن کرده است.

این روزنامه لبنانی افزود: با وجود اینکه السیسی خواستار برگزاری این نشست سه جانبه در آینده نزدیک بوده ، اما هیات اسرائیلی خواستار برگزاری آن بعداز تشکیل کابینه جدید این رژیم شده است.

الاخبار اضافه کرد: بعداز موافقت قاهره با این درخواست، دو طرف پذیرفتند که درهفته جاری در خصوص زمان نهائی سفر یک روزه نتانیاهو به مصر تصمیم بگیرند و دیدارها بجای قاهره در تفرجگاه شرم الشیخ برگزار شود.

رئیس تشکیلات خودگران فلسطین دو روز قبل هنگام بازگشت از آفریقای جنوبی ، وارد قاهره شد و قرار است علاوه بر مشارکت در نشست های اتحادیه عرب با السیسی هم دیدار و در باره جزئیات نشست سه جانبه با نتانیاهو گفت وگو کند.
این دومین ملاقات السیسی و محمود عباس در ماه جاری میلادی است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری