کد خبر: ۱۴۶۳۶۰
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۴
اگر جمهوری اسلامی به ایستادگی نظام سوریه کمک نمی کرد، امروز حکومت داعش در سرتاسر این کشور حاکم بود.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به موقعیت مهم سوریه در منطقه گفت: اگر جمهوری اسلامی به ایستادگی نظام سوریه کمک نمی کرد، امروز حکومت داعش در سرتاسر این کشور حاکم بود.

به گزارش اعتدال به نقل از مرکز خبر حوزه، سردار قاسم سلیمانی روز دوشنبه در همایش «حوزه انقلابی، بیم ها و امیدها» در سالن اجتماعات مدرسه علمیه دارالشفاء قم افزود: امروز آمریکا مجبور به عقب نشینی از تمام اهداف خود شده و به رغم تمام فشارهای خود، سنی، شیعه و کرد عراق، دوستدار ایران بوده و به این دوستی افتخار می کنند.

وی ادامه داد: امروز به یقین جمهوری اسلامی ایران در تمام صحنه های منطقه پیروز بوده؛ البته در برخی از صحنه ها نقش اندک داشته ایم؛ اما به دلیل منطق غلط دشمن، موجب شکست آنان شده است.

سردار سلیمانی با اشاره به نقش اندک ایران در جنگ یمن، اظهار داشت: ایران در این کشور حضوری نداشت و نقش آنچنانی ایفا نکرد؛ اما جنگ متکبرانه دشمنان سبب شکست آنان شده است.

وی ابراز داشت: نتیجه جنگ یمن، تثبیت قدرت انصارالله می باشد که در اثر حماقت دشمنان به دست آمده است.

وی بیان داشت: امروز حتی جا دارد که نگاه ما به فرق شیعه عوض شده و پاره سنگ هایی همچون زیدیه یمن در ترازوی جمهوری اسلامی قرار بگیرند.

فرمانده نیروی قدس سپاه خاطرنشان کرد: امروز باید آگاهی جامعه را بالا ببریم که چرا جوانان ما در شهرهای سوریه حضور داشته و برخی به شهادت می رسند.

سردار سلیمانی تصریح کرد: حوزه نقش اساسی و جدی در بیداری انقلابی دارد و حوزویان باید در صحنه حضور داشته باشند.

** آمریکا به دنبال فروپاشی انقلاب اسلامی است

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که آمریکایی ها به دنبال فروپاشی انقلاب اسلامی ایران هستند، اظهار داشت: آنان به دنبال فروپاشی در اهرم قدرت جمهوری اسلامی می باشند.

وی تصریح کرد: مهار رقیب، فیصله دادن به منازعات و وحدت سازی بر علیه جریان تهدیدکننده، سه عاملی است که یک قدرت می تواند به وسیله آن اعمال فشار کند.

سردار سلیمانی بیان داشت: ما در طول 20 سال گذشته پیوسته با حوادث مهمی مواجه هستیم که طرف مهم آن در ایجاد و خلق حوادث، آمریکاست و این کشور در هیچ کدام از این سه عامل موفق نبوده است.

وی اظهار داشت: استفاده از منطق و خطاهای دشمن دو عامل مهم در به کارگیری فرصت هاست و ما استفاده از این دو عامل را به کار بسته ایم.

وی با بیان اینکه آمریکا با به وجود آوردن جنگ قبیله ای، به دنبال شکست ایران بوده است، ابراز داشت: امروز پیروز صحنه جنگ با تکفیری ها، جمهوری اسلامی است و شاهد شکست آنان هستیم.

وی با اشاره به موقعیت انقلاب و شرایطی که در بیرون از مرزهای خود دارد، اظهار داشت: امروز شاهد بالاترین حجم حضور و توجه دشمن یعنی آمریکا به این منطقه هستیم؛ بیشترین حجم موسسات آمریکایی اعم از سیاسی و امنیتی در این منطقه استقرار داشته؛ بیشترین رفت و آمد دیپلمات های آمریکایی در این منطقه می باشد و بیشترین حجم نیروی مسلح آمریکا و تجهیزات و تسلیحات او در این منطقه است.

وی ادامه داد: امروز بالاترین رقم کشورهای وابسته به غرب در این منطقه می باشد و باید توجه کنیم که چرا این بیشترین ها در منطقه ما می باشد.

سردار سلیمانی ابراز داشت: آمریکاییان معتقدند که انقلابی اسلامی موجب فروپاشی قدرت آمریکا در منطقه شده و در قدرت این کشور در کل جهان اثر گذاشته است.

** سربلندی ایران اسلامی مدیون رهبر معظم انقلاب است
فرمانده نیروی قدس سپاه همچنین در پاسخ به این سوال که چرا کشورهای اطراف ما دچار مشکل هستند، اظهار داشت: کشورهای اطراف مسلمان بوده و حتی برخی همانند پاکستان بمب اتم هم دارند؛ ولی سربلندی و امنیت کشور از حکمت، اداره، مراقبت و بی خوابی رهبر معظم انقلاب است.

سردار سلیمانی ابراز داشت: رهبر فرزانه انقلاب مراقب کشور و قشرهای گوناگون در آن بوده و افطاری را در ماه مبارک رمضان بدون یک قشر صرف نکرده اند.

وی همچنین گفت: جامعه ما بدون روحیه انقلابی، مرده و به افغانستان و دیگر کشورها تبدیل خواهد شد، امروز جامعه ما با حوادث گوناگون در بُعدهای ملی، مذهبی و غیره دست و پنجه نرم می کند و حوزه علمیه باید بیدار باشد.

** انقلاب بر پایه دین و اسلام مهم است
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه امروز انقلابی در دنیا زیاد است؛ اما انقلاب بر پایه دین و اسلام مهم است، اظهار داشت: انقلابی که بر پایه دین انجام می گیرد باید مورد توجه قرار گرفته و در آن خصوصیت های ارزشمند و دلربایی وجود دارد.

وی ابراز داشت: عمل انقلابی، عمل شهید حسن باقری است که رهبر انقلاب از او به جوان ژولیده تعبیر می کنند که با سخنان خود دل ها را می ربود.

وی خاطرنشان کرد: انقلابی شخصی همچون شهید سعیدی است که در دوران خفقان، فریاد زد و این سخن، سبب اصلی فتح خرمشهر بوده است.

سردار سلیمانی تصریح کرد: امروز در جامعه ما هجمه های گسترده ای وجود دارد و تنها فکری که می تواند در این ایستادگی کمک کند، تفکر انقلابی است.

وی گفت: همه حوزه های علمیه شیعه، حوزه انقلابی است و حوزه علمیه قم سرآمد انقلاب است.

وی ابراز داشت: ما امروز در سالروز فتح خرمشهر قرار داریم؛ حادثه بسیار بزرگ و ارزشمندی که به عنوان روز ملی نام گرفت و این ارزش را داشت که روز ملی نام بگیرد.

سردار سلیمانی گفت: سرآمد یک عمل انقلابی موفق، عملیات بیت المقدس بود که نمونه ای قابل شکافتن و بحث است.

وی با اشاره به مفهوم مدیریت انقلابی، تصریح کرد: برخی انقلابی بودن را با بی برنامگی، هرج و مرج و بی انضباطی تفسیر می کنند که تعبیری ناجوانمردانه است.

وی بیان داشت: مهمترین مشخصه مدیریت انقلابی، معنویت است و امام راحل(ره) مصداق حقیقی عمل و مدیریت انقلابی است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه امروز انقلاب خود را مدیون مدیریت انقلابی حضرت امام خمینی(ره) می داند، اظهار داشت: مدیریت انقلابی، مدیریت حجت الاسلام شهید میثمی است که جنس خود شماست؛ شخصی که نماینده امام(ره) در قرارگاه خاتم الانبیاء بود؛ اما هیچ وقت سوار خودروی بیت المال نشده و عبا را بر روی دست انداخته و در جاده ها از غرب به جنوب و از جنوب به جبهه های گوناگون سوار خودروی بین راهی شده و خود را به مقصد می رساند.

سردار سلیمانی با بیان این مطلب که انقلابی کسی است که مرگ را بر زندگی ذلت بار ترجیح داد، ابراز داشت: عمل انقلابی، عمل طلبه شهیدی همچون شهید ردانی است که فرمانده لشکر جنگ ما بود؛ عارف بود و وقتی قصد ازدواج داشت، برای حضرت معصومه(س) دعوتنامه فرستاد.

وی گفت: عمل انقلابی، عملی است که منافع ملت و اسلام را بر شخص خود ترجیح داده و در سختی ها و شدت ها گوش به فرمان ترین بوده و عذر نتراشیده و سینه خود را سپر می کند؛ همانند عمل شهدای مدافعان حرم که خانه و نوامیس آنان در خطر نیست؛ اما در سوریه حاضر شده از اسلام دفاع می کنند.

وی افزود: مدافعان حرم به فهم حقیقی رسیده و با بصیرت در حلب و خان طومان حضور پیدا می کنند و به شهادت می رسند.

همایش «حوزه انقلابی، بیم ها و امیدها» در سالن اجتماعات مدرسه علمیه دارالشفاء قم با حضور آیات حسین نوری همدانی از مراجع تقلید و محسن اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری