کد خبر: ۱۴۶۳۵۸
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۷
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) در دیدار با نخست وزیر فرانسه، پیشنهاد ابتکار عمل سازش چند جانبه را رد کرد و خواستار گفت و گوی مستقیم با طرف فلسطینی شد.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) در دیدار با نخست وزیر فرانسه، پیشنهاد ابتکار عمل سازش چند جانبه را رد کرد و خواستار گفت و گوی مستقیم با طرف فلسطینی شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نتانیاهو در ملاقات با مانوئل والس نخست وزیر فرانسه در بیت المقدس ضمن رد این پیشنهاد، اعلام کرد که مایل است با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در پاریس به صورت مستقیم گفت و گو کند.

والس در پاسخ به نتانیاهو گفت که درباره این پیشنهاد با فرانسوآ اولاند رئیس جمهوری فرانسه صحبت خواهد کرد.

پیشتر٬ ژان مارک ارو وزیر خارجه فرانسه اعلام کرده بود که کشورش در صدد بازگرداندن طرف های فلسطینی و اسرائیلی پای میز مذاکره است.

نتانیاهو مدعی شد که مذاکرات مستقیم با طرف های فلسطینی تنها راه رسیدن به صلح(سازش ) است. والس در حال حاضر در فلسطین اشغالی به سر می برد. هدف از این سفر پیشبرد طرح فرانسه برای از سرگیری تلاش های سازش میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان عنوان شده است.

عباس از ابتکار عمل فرانسه برای برگزاری نشستی با حضور وزیران خارجه چندین کشور در تاریخ سوم ژوئن (14 خرداد) بدون حضور طرف های فلسطینی و صهیونیستی استقبال کرده است.
نشستی دیگر قرار است در پاییز سال جاری با حضور دو طرف برگزار شود. هدف از آن٬ آغاز دوباره گفت و گوها در راستای تشکیل کشور فلسطین عنوان شده است.

نتانیاهو از این ابتکار عمل فرانسه انتقاد و اعلام کرده که خواستار برگزاری مذاکرات مستقیم با طرف فلسطینی است.

مذاکرات سازش از زمان به بن بست رسیدن ابتکار عمل آمریکا در آوریل 2014 تاکنون٬ مسکوت مانده است.

به رغم ادعای مکرر نتانیاهو برای گفت و گوی مستقیم با عباس، رهبران فلسطینی می گویند سال ها مذاکره با رژیم صهیونیستی به اشغالگری این رژیم پایان نداده و به همین دلیل راهبرد دیپلماسی با نهادهای بین المللی را در پیش گرفته اند.
خاورم**9156**2041**
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری