کد خبر: ۱۴۵۳۸۵
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۴
محمدرضا عارف درسفر یک روزه خود به شهر قم ، با علما و مراجع تقلید دیدار کرد و در ادامه سفرخود ضمن زیارت بارگاه کریمه اهل بیت(ع)، بر سر مزار مراجع تقلید و علمای فقید مدفون در حرم حضرت معصومه(س) حاضر شد.
محمدرضا عارف، در سفر یک روزه خود به شهر قم، با آیات عظام گرامی، شهرستانی، حسین وحید خراسانی، صافی گلپایگانی، نوری همدانی، جوادی آملی، موسوی اردبیلی، مکارم شیرازی، شبیری زنجانی و صانعی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش اعتدال، همچنین عارف صبح امروز به زیارت حرم حضرت معصومه (س) رفت. منتخب اول مردم تهران در انتخابات مجلس دهم، پس از زیارت بارگاه کریمه اهل بیت (س)، بر سر مراجع فقید شیعه و علمای مدفون در صحن حرم حضرت معصومه (س) از جمله مرحوم آیت‌الله العظمی بروجردی، مرحوم آیت‌الله العظمی منتظری، مرحوم آیت‌الله فاضل لنکرانی، مرحوم آیت‌الله العظمی آملی لاریجانی، مرحوم آیت‌الله مشگینی، مرحوم آیت‌الله شهید مطهری و... حاضر شد و با نثار فاتحه، به مقام آنان ادای احترام کرد.


در دیدار عارف با مراجع تقلید چه گذشت؟/تصاویر

در دیدار عارف با مراجع تقلید چه گذشت؟/تصاویر

در دیدار عارف با مراجع تقلید چه گذشت؟/تصاویر


مشروح این دیدارها به شرح زیر است:


دیدار عارف با نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران

محمدرضا عارف منتخب مردم تهران در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد شهرستانی نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار عارف گزارشی از شروع به فعالیت منتخبان ملت در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ارائه کرد و گفت: دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور نمایندگان مجلس هشتم خردادماه کار خود را شروع می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد شهرستانی نماینده آیت‌الله سیستانی نیز در این دیدار با تقدیر از حضور گسترده مردم در دو دور از انتخابات مجلس شورای اسلامی بر لزوم حل مشکلات اقتصادی مردم تاکید و برای مجلسی‌ها و دولتمردان کشور آرزوی توفیق کرد.

در جریان دیدار صمیمی محمدرضا عارف با آیت الله شهرستانی، آقایان سروش و شیخ و خانم زرآبادی از اعضای لیست امید و منتخبان مجلس دهم، نیز حضور داشتند.


در دیدار عارف با مراجع تقلید چه گذشت؟/تصاویر


به مجلس آینده خوشبین هستیم

محمدرضا عارف در دیدارآیت‌الله گرامی گفت: حضور و حماسه مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی نشانه‌ای هوشیاری مردم در این برهه حساس است.

منتخب اول مردم تهران در مجلس دهم افزود: خوشبختانه چهره‌های جدید که وارد مجلس شدند چهره‌هایی هستند که در مسیر عقلانیت و تدبیر فعالیت می‌کنند و بیشتر از آنکه جنسی سیاسی داشته باشند با رویکرد حل مشکلات و تدبیر بهتر امور وارد مجلس شدند.

منتخب اول مردم تهران در مجلس دهم تصریح کرد:‌ به مجلس آینده خوشبین هستیم و در میان این افراد 120 نفر دارای مدرک دکترا و 130 نفر دارای مدرک فوق لیسانس هستند. 18 زن وارد مجلس شدند که از بانوان متدین و برجسته هستند.

وی افزود:‌30 درصد از نمایندگان منتخب مردم تهران از بانوان هستند. و 16 نفر دیگر نیز از جمعیت ایثارگران.

عارف مشکل اقتصادی را بزرگترین مشکل امروز کشور دانست و گفت: امروز خط فقر در کشور وضعیت بدی پیدا کرده ولی خوشبختانه یک عزم ملی در این رابطه ایجاد شده که به حل مشکلات اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم بپردازد. راهی جز موفقیت در این زمینه نداریم و خوشبختانه اصولگرایان و اصلاح طلبان هر دو با شعار تحول اقتصادی وارد مجلس شده‌اند.

وی با ذکر این مطلب که اشتغال و رونق اقتصادی از مهمترین چالش‌های مدیران است گفت: دولت در مهار تورم موفق بوده است ولی باید رونق نیز به موازات این کنترل تورم ایجاد شود. امروزه بانک‌ها اوضاع خوبی ندارند و دولت بزرگترین بدهکار به این سیستم بانکی است در این زمینه باید برای حل مشکلات بانکها نیز چاره‌ای اندیشید.

وی گفت: مشکل گردش پول در اداره صنعت، که در وضعیت وخیمی قرار دارند از مهمترین دغدغه‌های ماست و امیدواریم بتوانیم با طرح‌های راه گشا زمینه رهایی از این مشکلات را فراهم کنیم.

گفتنی است در این دیدار آیت‌الله گرامی با اشاره به اهمیت حل مشکلات اقتصادی بر لزوم ساماندهی امورات مرتبط با بانکداری به حل مشکلات معیشتی مردم تاکید کرد.

آیت الله گرامی نیز در این دیدار برای منتخبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی آرزوی توفیق كرد.

ادامه جلسه عارف با آیت الله گرامی به صورت خصوصی و بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.


در دیدار عارف با مراجع تقلید چه گذشت؟/تصاویر


خدمتگزاری مردم در نظام اسلامی از مهمترین ارزش‌هاست


آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: یکی از مهمترین شاخصه‌های نظام اسلامی حضور مدیران متدین، متعهد و خدمتگزار است.

این مرجع تقلید در دیدار با محمدرضا عارف گفت: خدمتگزاری مردم در نظام اسلامی از مهمترین ارزش‌هاست که مسئولان باید قدر این خدمت‌گزاری را بدانند و به آن اهتمام داشته باشند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: تحقق سه مسئله امنیت، عدالت و رفع مشکلات معیشتی از مهمترین وظایف مسئولان کشور است؛ همچنین امنیت فکری، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی از جمله ره‌آوردهای نظام اسلامی برای مردم است که باید محقق شود.

وی با اشاره به حقوق مردم در جامعه اسلامی تصریح کرد: عدالت مفهوم بسیار زیبا و وسیعی است که هر کسی ممکن است تعریف خود را از آن داشته باشد ولی این مسئله باید در سطح عموم جامعه و در ارکان مختلف رعایت شود و مردم باید این عدالت را در عرصه‌های مختلف مشاهده کنند.

این مرجع تقلید با ذکر این مطلب که مسئولان باید در زمینه فراوانی نعمت در جامعه تلاش کنند، گفت: مسئولان باید به حدی تلاش کنند که در جامعه شاهد وسعت عرضه و تقاضا باشیم و با این شکل اقتصادی بتوانیم امنیت خاطر مردم را بیشتر کنیم.

وی نظام اسلامی را نظامی معنوی و ولایی دانست و گفت: تفاوت انقلاب ما با سایر انقلاب‌های دیگر در جهان در همین دو نکته است زیرا ولایت فقیه مهمترین شاخصه این حکومت است.

وی بر لزوم وحدت در میان آحاد مردم و مسئولان تأکید کرد و گفت: این وحدت باید براساس و معیار ولایت فقیه شکل گیرد زیرا ولایت فقیه رکن رکین نظام اسلامی است و هرگونه وحدتی باید حول محور ولایت فقیه انجام شود.

آیت‌الله نوری‌همدانی اختلاف را مهمترین خواسته دشمن در شرایط کنونی دانست و گفت: اختلاف بهترین راه نفوذ دشمن است. امروزه دغدغه‌های فرهنگی زیادی در کشور ایجاد شده است ولی باید بدانیم که فرهنگ ما نشأت گرفته از اسلام و انقلاب اسلامی است و از مهمترین شاخصه‌های این فرهنگ روح استکبارستیزی است.

وی در پایان بر لزوم ارائه خدمت‌های شایسته به مردم و تحقق امید به مردم در بخش‌های مختلف تأکید کرد.


در دیدار عارف با مراجع تقلید چه گذشت؟/تصاویر


عارف نيز در اين ديدار گزارشي كوتاه از روند انتخابات مجلس دهم ارائه كرد و گفت: اقتصاد، معيشت مردم و رفع آسيب هاي اجتماعي اولويت هاي مجلس دهم است.ملتی که جیبش خالی است، چاپلوس است/ مردم تکیه‌گاه مسئولان هستند/کشور با معجزه اداره نمی‌شود/تركيب مجلس دهم تركيبي ارزشي و متعهد است

آیت‌الله جوادی‌آملی گفت: حضور مردم در صحنه سیاسی لازم است ولی باید بدانیم که مردم از آنجا که ستون دین هستند برای مسئولان یک تکیه‌گاه محسوب می‌شوند.

این مرجع تقلید در دیدار با محمدرضا عارف گفت: مردم در دایره معرفت اسلامی ستون دین تلقی می‌شوند و امام علی (ع) نیز در نامه خود به مالک اشتر به این مسئله به روشنی اشاره کرده است.

این مرجع تقلید بیان کرد: فرهنگ اسلامی فرهنگ حیات ابدی است و فرهنگی نیست که بگوید که انسان با مرگ از بین می‌رود بلکه انسان مرگ را هضم می‌کند و با این رویکرد باید به همه امور نگاه کرد و برای ابدیت تلاش کرد.

وی گفت: یکی از بزرگترین مشکلات ما این است که برخی افراد منیت‌های شخصی خود را بر صلاح عمومی کشور مقدم می‌دارند در حالی که باید ببینیم مردم ما در چه وضعیتی زندگی می‌کنند و مشکلات آن‌ها را رفع کنیم زیرا مردمی که جیب آن‌ها خالی است فقیر هستند یعنی ستون فقرات آن‌ها شکسته و باید برای ساختن کشور تلاشی همه جانبه داشت و از منیت‌ها دوری کرد.

این مرجع تقلید بیان کرد: قرآن کریم بیان می‌کند که مال گرچه مهم نیست ولی اصل آن لازم است زیرا مال ستون فقرات جامعه دینی است. به همین خاطر باید از نظر اقتصادی مردم را تأمین کرد.

وی با اشاره به مفهوم غیرت در معارف اسلامی گفت: یکی از بحث‌هایی که در غیرت وجود دارد مفهوم غیرزدگی است؛ غیرزدگی به این معنی است که نه دیگران را در مرزهای خود راه بدهیم و اجازه نفوذ به آن‌ها بدهیم و نه اینکه در امور دیگران سرک بکشیم.

وی تصریح کرد: ملت غیرتمند ملتی است که نه راه دیگران را می‌بندد و نه خود به بیراهه می‌رود و نه اجازه نفوذ به بیگانگان می‌دهد. باید خود را به خوبی بشناسیم و براساس هویت خود توسعه کشور را بنا بنهیم.

این مرجع تقلید به مصادیقی از کلمات در زبان فارسی و تفاوت معانی آن با زبان قرآن اشاره کرد و گفت: در زبان فارسی کلمه ای به نام گدا داریم که معادل فقیر به کار برده می شود در حالی که در قرآن کریم فقیر، گدا نیست فقیر ملتی است که جیبش خالی است و ستون فقرات او شکسته است مگر ویلچری را با سفارش می توانید سرپا کنید؟ در بخش هایی از قرآن کریم آمده است که «ملتی که جیبش و کیفش خالی است چاپلوس است.» چگونه می خواهید با سفارش اقتصاد مقاومتی را عملی کنید؟ قیام یک ملت به داشتن اقتصاد صحیح است.

این مرجع تقلید با ذکر این مطلب که وجود این همه بیکار برای جمهوری اسلامی ننگ است، گفت:‌ کشوری که دارای این همه منابع مالی، خاکی و زیرزمینی و نیروی انسانی مرغوب است چرا باید علف خود را از برزیل وارد کند؟ وقتی که علف از نیم کره جنوبی به کشور ما وارد می‌شود مشخص است که قیمت لبنیات و گوشت در کشور ما به چه اندازه می‌شود. نباید منتظر معجزه باشیم چون کشور با معجزه اداره نمی‌شود. وقتی که اسکله‌های ما دروازه ورود کالاهای انبوه خارجی است چگونه می‌توانیم صنعت، اقتصاد و رکود را مدیریت کنیم.

آیت‌الله جوادی‌آملی در پایان با ذکر این مطلب که وجود رهبر خوب برای اجتماع لازم است، گفت: وجود یک رهبر آگاه نیمی از کار است، مردم و مسئولان باید با هم متحد شوند و با هم جامعه را بسازند و از رهبر تبعیت داشته باشند. نمایندگان جدید مجلس باید منیت‌ها را کنار بگذارند و با دولت و قوه قضائیه و مردم و مسئولان هماهنگ باشند. مردم با حضور در صحنه به وظیفه خود عمل کردند حال نوبت شماست که به وظیفه خود در قبال آن‌ها عمل کنید.

در دیدار عارف با مراجع تقلید چه گذشت؟/تصاویر


عارف: تركيب مجلس دهم تركيبي ارزشي و متعهد است
منتخب اول مردم تهران در دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي نيز در اين ديدار گفت: مردم متعهد ايران يك بار ديگر حماسه ارزشمندي را با توجه به رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب در اسفند گذشته خلق كردند و انتخابات خوبي را در اسفند ماه پارسال داشتيم و در ارديبهشت ماه امسال و در دور دوم انتخابات نيز مردم سنگ تمام گذاشتند.

محمد رضا عارف افزود: مجلس دهم تركيبي خوب متشكل از افراد ارزشي و متعهد دارد و مجلسي نخبه است كه با اين شرايط، مشكلات گذشته بوجود نخواهد آمد.

وي يادآور شد: شعارهاي هر دو جناح سياسي در مجلس و كانديداها مطالبات مردم است و اين در حالي است كه در انتخابات مجلس شوراي اسلامي همه شئونات رعايت شد و اين يك سرمايه معنوي است.

وي افزود: بسياري از نمايندگان براي اولين بار است كه به مجلس راه يافته اند و سابقه سياسي ندارند ولي بايد بدانيم كه اولويت هاي كشور مسائل اقتصادي است و مهم ترين مساله كشور معيشت مردم، اشتغال، تورم و رونق اقتصادي است و در بحث هاي اجتماعي نيز مشكلاتي چون اعتياد را داريم كه نياز به رسيدگي دارند.

وي تاكيد كرد: اولويت مجلس دهم، مسائل اقتصادي و اجتماعي و مقابله با فساد است كه رهبر معظم انقلاب اسلامي از اوايل دهه 80 مطالبه جدي در اين مورد داشتند و امسال نيز معظم له اقتصاد مقاومتي را مد نظر دارند، از اين رو خوش بين هستيم كه مجلس دهم با استفاده از رهنمودهاي مراجع تقليد و اولويت هاي مدنظر نظام و رهبري بتواند گام هاي جدي در راستاي اين مطالبات بردارد.


دیدار با اعضای مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم و تأکید بر تحقق اراده مردم

محمدرضا عارف در اولین برنامه نوبت عصر سفر یک روزه خود به شهر قم، در محل مجمع مدرسین و محققین حاضر شد و در سالن اجتماعات این تشکل حوزوی، با آیت الله سیدحسین موسوی تبریزی و برخی دیگر از اعضای مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم و همچنین برخی از اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان قم دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

در این جلسه که بیشتر حالت دوستانه و صمیمانه داشت، اعضای مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان قم، بر تحقق خواست و اراده مردم در مجلس دهم تأکید کردند.

محمدرضا عارف نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با آیت الله موسوی تبریزی و اعضای مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه و همچنین مسئولان تشکل‌های اصلاح طلب استان قم تأکید کرد: دغدغه ما نیز همین است که در راستای خواست مردم حرکت کنیم.


نمایندگان مجلس در جهت رفع مشکلات و ایجاد آسایش مردم اهتمام داشته باشند

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی با بیان اینکه اصل انقلاب توسط همین مردمی بود که با خلوص نیت و فداکاری، آن را پدید آوردند، گفت: اکنون نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید در جهت رفع مشکلات و موانع و ایجاد رفاه و آسایش مردم شریف اهتمام داشته باشند.

این مرجع تقلید در دیدار محمدرضا عارف منتخب مردم تهران در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید توجه ویژه‌ای به محرومان و مستضعفان جامعه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه فرصت نمایندگی مجلس شورای اسلامی یک امتحان الهی است، گفت: مسائل دنیا، زودگذر است؛ مهم آن است که فرد متوجه این باشد که راهش، راه خداوند متعال و هدفش رضایت حضرت ولی عصر(عج) باشد.

آیت الله صافی گلپایگانی ادامه داد: باید شخصی که این مقام را عهده ‌دار می‌شود به دنبال تحصیل رضایت خداوند و رضای بندگان او باشد و همه، چه نمایندگان و چه غیر آنها در این وظیفه و هدف علی السّواء هستیم؛ بالاخره امتحان است و باید سعی کنیم از این امتحانات سربلند بیرون بیاییم.

وی همچنین با اشاره به حضور برخی از روحانیون در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: البته عزیزانی که به عنوان روحانی در مجلس انتخاب شده‌اند، وظیفه بیشتری دارند. درست است که در اصل، وظیفه همه، حفاظت از احکام الهی و حدود شرع است، لیکن اشخاصی که در این لباس مقدس هستند وظیفه بسیار بالاتری دارند و باید در جایی که لازم است مواظبت بیشتر و اهتمام زیادتری داشته باشند.

وی در پایان، برای همه مسئولان و حاضران در جلسه، توفیق روزافزون در خدمت به دین و مردم، مسئلت کرد.


در دیدار عارف با مراجع تقلید چه گذشت؟/تصاویر

مجلس دهم دور از سیاسی‌کاری به فکر خدمت باشد/جناح هاي سياسي به فكر حذف همديگر نباشند

آیت‌الله عظمی مکارم شیرازی گفت: مجلس آینده به دور از سیاسی‌کاری و جناح‌بازی به فکر خدمت باشد.

آیت‌الله عظمی مکارم شیرازی، عصر امروز، یکشنبه، در دیدار با دکتر "محمدرضا عارف"، متخب مردم تهران در مجلس دهم، گفت: یکی از مهم ترین وظایف مجلس آینده، نگاه ملی و خدامحوری است.

وی افزود: بدترین چیز آن است که نمایندگان مجلس به دنبال نگاه حزبی و جناحی باشند. نباید این گونه باشد که وقتی یک جناح در انتخابات پیروز شد همه‌ی افراد فعال در جناح‌های دیگر را کنار بزند و شکاف عمیق در کشور ایجاد شود.

وی بیان کرد: ایران کشوری امن در میان دریای پرتلاطم ناامنی در کشورهای منطقه است و اگر این امنیت امروز برقرار است، به دلیل وحدت آحاد ملت و مسئولان است. این انسجام ملی باعث ایجاد امنیتی بی‌نظیر در ایران شده است. حال باید همین رویکرد در مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیز وجود داشته باشد و همه مسئولین برای ایجاد فضای بهتر در عرصه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی تلاش کنند.

این مرجع تقلید بیان کرد: فعالیت مجلس آینده باید در جهات مختلفی صورت بگیرد. نخست اینکه افراد پیروز یک جناح نباید تصور کنند که دیگر فقط باید به فکر خود و جناح خود باشند و یا از آن فراتر فقط به فکر شهر خود باشند. آن‌ها نماینده‌ی یک شهر نیستند بلکه نماینده‌ی همه‌ی مردم هستند و نباید نگاهی شهری و یا حزبی داشته باشند.

این مرجع تقلید اظهار کرد: از مهم‌ترین وظایف مجلس آینده، حل مشکلات اقتصادی است که در خصوص آن سخنان بسیاری بیان شده است. برجام با تمام مشکلاتی که در کنار خود داشت، گامی رو به جلو است که باید با استفاده از ظرفیت‌های ملی نسبت به بهره‌برداری از این شرایط جدید استفاده کنیم. نباید منابع ملی سوخت برود. باید از همه ظرفیت‌های همه‌ جناح‌ها و نیروهای متعهد، متدین و معتقد به اسلام در رتق و فتق امور استفاده کنیم.

وی گفت: دولت مدعی کاهش نرخ تورم در کشور است و ما نیز منکر آن نیستیم اما باید این کاهش نرخ تورم به گشایش اقتصادی نیز منجر شود. یعنی مردم گشایش اقتصادی را در زندگی خود احساس کنند. بالا رفتن برخی قیمت‌ها از جمله نرخ بلیط هواپیما، نرخ آب و گاز و برخی اقلام دیگر، پدید آمدن برخی مسائل روی قبض‌ها مثل ارزش افزوده که معلوم نیست چه کسی باید ارزش افزوده را پرداخت کند، از جمله مسائلی است که مردم را نگران می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان باید با مردم صادق باشند و اگر قرار است کالایی گران شود با صداقت دلایل آن را بیان کنند و مردم نیز آن را می‌پذیرند. مسئولان باید اقداماتی انجام دهند که در آن مردم گشایش اقتصادی را در زندگی خود حس کنند. کارگاه‌های اقتصادی فعال شود تا بیکاران به کارهای خود بازگردند زیرا بیکاری از مهم‌ترین دلایل ایجاد شکاف‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خواهد بود. بیکاری از سموم مهلکی است که بسیاری از بخش‌های اجتماع را درگیر خود خواهد کرد.

آیت‌الله عظمی مکارم شیرازی گفت: در کنار مسائل اقتصادی، پرداختن به مباحث فرهنگی نیز از اولویت های کشور است. مسئولان اقتصادی باید بدانند که اگر عرصه فرهنگی را رها کنند همه عرصه های کشور به خطر می‌افتد. اقتصاد و فرهنگ تأثیر مستقیمی بر روی یکدیگر دارند. امروز شاهد فسادپراکنی بسیاری از شبکه‌های اجتماعی، اینترنت‌، سایت‌ها و ماهواره‌ها هستیم. قتل دختر شش ساله یکی از همین نمونه‌هاست که قطعا نمونه های دیگری نیز در کشور دارد و چه چیزی جز فقر فرهنگی و آسیب‌های این گونه موارد آسیب‌زا، می‌تواند این مشکل را ایجاد کند؟

وی گفت: مسئولان نظام باید روی شبکه های اجتماعی نظارت جدی داشته باشند زیرا ملتی که اخلاق خود را باخت هیچ چیز نخواهد داشت. ضرورت رسیدگی به این مسائل باید از اولویت‌های مجلس آینده باشد و امیدواریم که مجلس آینده بتواند با نگاهی ملی، تخصص‌محور و خدامحور در رفع مشکلات کشور در فضایی بدون سیاسی‌کاری موفق باشد.


در دیدار عارف با مراجع تقلید چه گذشت؟/تصاویر

مجلس بايد با حل مشكلات مردم، در راس امور بودن خود را نشان دهد/ مهم ترين نياز جامعه رونق اقتصادي است

 آيت الله سيد عبدالكريم موسوي اردبيلي از مراجع تقليد گفت: مجلسي كه در راس امور است بايد در حل مشكلات مردم و باز كردن گره ها، در راس بودن را نشان دهد و به طور اساسي اتفاقات مهمي كه براي مردم راه گشا باشد بايد از مجلس شروع شود.

وي عصر يكشنبه در ديدار محمدرضا عارف منتخب مردم تهران در دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: مردمي كه به شما راي دادند و به نظر خودشان افراد زبده و قوي را انتخاب كرده اند، انتظار دارند در تحولات مربوط به منافع مردم پيشقدم باشيد كه در اين صورت آن ها هم حمايت مي كنند و هم تابع مي شوند؛ چون احساس مي كنند مجلس منتخب آن ها دنبال منافع و اهداف آن ها هستند.

وي ادامه داد: ولي اگر خدايي ناخواسته مردم ببينند مجلس، منافع آن ها را كه منافع عمومي كشور است، تعقيب نمي كند بلكه مسائلي را مطرح مي كند كه جزو اولويت هاي مردم نيست، دلسرد و منشعب مي شوند و وقتي مردم منشعب شدند جمع كردن آن كار دشواري است و زيان هاي زيادي به دنبال دارد.

آيت الله موسوي اردبيلي اضافه كرد: مردم ما مردم خوبي هستند و هميشه به نحو مطلوب همراهي مي كنند و مردمي كه به شما راي داده اند به شما اميدوارند و انتظار دارند در حل مشكلات آن ها تلاش كنيد؛ لذا آن چه بايد براي شما مهم باشد، حل مشكلات مردم است و اين امر باعث مي شود دشمنان مردم راه به جايي نبرند ولي اگر امور مربوط به مردم جدي گرفته نشود، علاوه بر اين كه دشمنان ملت شاد مي شوند، القائاتي را در ذهن مردم وارد مي كنند كه باعث تفرقه و منشعب شدن مردم مي شود؛ بنابراين نمايندگان ملت بايد توجه كنند با هشياري كامل منافع مردم را تعقيب كنند.

وي در پايان توفيق خدمتگزاري حاضران را در خدمت به مردم خواستار شد.


در دیدار عارف با مراجع تقلید چه گذشت؟/تصاویر


 عارف: مهم ترين نياز جامعه رونق اقتصادي است


«محمدرضا عارف» منتخب مردم تهران در دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي گفت: شعار ما در انتخاب اين دوره،‌ اميد و آرامش و رونق اقتصادي بود و جريان سياسي اصلاحات مهم ترين نياز جامعه را در اين مقطع زماني رونق اقتصادي و حل مشكلات اقتصادي مردم مي داند.

 عارف عصر يكشنبه در ديدار با اين مرجع تقليد تصريح كرد: امروز نياز جدي مردم پرداختن به مسائل اقتصادي، بحث اشتغال و مهار تورم است كه مي تواند خواسته جدي مردم تلقي شود.

وي همچنين با اشاره به اقبال مردم به ليست اميد در تهران و سراسر كشور بيان داشت: بحمد الله ليست ما در سراسر كشور با استقبال خوب مردم روبه رو شد و در تهران همه 30 نفر ليست ما مورد توجه مردم قرار گرفتند و راي آوردند كه اميدواريم بتوانيم دين خود را به مردم ادا كنيم.

عارف همچنين ضمن تشكر از آيت الله موسوي اردبيلي خطاب به ايشان اظهار داشت: شما هميشه جزو افتخارات ما بوده ايد و از دير باز افتخار شاگردي شما را داشته ايم و الان هم به حضور رسيده ايم كه از رهنمودهاي حضرتعالي در مجلس دهم بهره ببريم.


دیدار عارف با آیت الله وحید خراسانی

دکتر محمد رضا عارف در ادامه سفر به قم با آیت الله عظمی وحید خراسانی دیدار کرد.

در این دیدار آیت الله عظمی وحید خراسانی گفت: پست و مقام همیشگی نیست و دست به دست می شود، گشودن گره از کار بیچارگان و خدمت به دین باید در اولویت باشد.

 این مرجع تقلید ادامه داد باید مراقب بود حسرت خدمت به دین و گشودن گره از کار بیچارگان را نخوریم، که الحمدالله شما از این حسرت رها خواهید شد.

آیت الله وحید خراسانی ضمن توصیه  به توسل به قرآن و امام زمان، اظهار امیدواری کرد خدمت خدا و امام زمان که خدمت به بندگان خدا است نسیب همه خوبان بشود .

در ابتدای این دیدار دکتر عارف با اشاره به در پیش بودن تشکیل مجلس دهم رهنمودهای عالمان دینی را چراغ راه مجلس آینده دانست.


آیت الله محقق داماد خطاب به عارف: در سمت‌های مختلف عملکرد خوبی داشتید


منتخب اول مردم در انتخابات اخیر مجلس، در ادامه به دیدار آیت الله علی محقق داماد از اساتید برجسته حوزه علمیه قم رفت.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم خطاب به محمدرضا عارف گفت: سلامت نفس شما زبانزد است و در سمتهای مختلفی که داشتید عملکرد خوبی از خود به جای گذاشتید.

آیت الله محقق داماد خاطرنشان کرد: در انتخابات ۹۲ با اینکه رای خوبی داشتید عرصه را واگذار کرده و از خودتان از خودگذشتگی نشان دادید.

وی با بیان اینکه باید سعی شود نمایندگان آلوده فساد نشوند، گفت: در مجلس اخیر شاهد فساد بودیم طبق گزارش‌های برخی مسئولان مهم‌ترین مشکل کشور فساد است.

این استاد خارج فقه حوزه علمیه قم تأکید کرد: اگر مجلس آلوده به فساد شود، دیگر چیزی باقی نمی‌ماند.

آیت الله محقق داماد در پایان یادآور شد: تغییر مکرر قوانین جلوی سرمایه گذاری خارجی را گرفته است.


تأکید آیت الله بیات زنجانی بر صداقت عارف/ مجلس باید به جایگاه اصلی خود بازگردد


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه برنامه‌های فشرده خود برای دیدار با مراجع تقلید و علمای شیعه در شهر قم، به دیدار آیت الله بیات زنجانی رفت.

این مرجع تقلید در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از دیدار محمدرضا عارف، اظهار داشت: مردم خوش سلیقه هستند که اصلاح طلبان را انتخاب کردند.

آیت الله بیات زنجانی افزود: آقای عارف چهره‌ای علمی متعهد، سیاستمدار و اخلاق مدار هستند که باعث افتخار کشورند؛ ایشان دو کار برجسته انجام دادند یکی اقدام اخلاقیشان در انتخابات ۹۲ که اگر آن اتفاق نمی‌افتاد وضعیت فعلی حکم فرما نبود و واقعا این اقدام اخلاقی دکتر عارف خیلی از مسایل را تغییر داد.

وی با تمجید از کاندیداتوری عارف در انتخابات مجلس، و با بیان اینکه تجربه نشان داده که امکان ندارد آقای عارف بخاطر قدرت، مسائل معرفتی را نادیده بگیرد، تصریح کرد: منکر حضور چهره‌های شاخص در لیست امید در تهران نیستم ولی رای اوری کامل لیست بخاطر حضور آقای عارف بود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه در سال‌های اخیر مجلس از راس امور بودن فاصله گرفت، تأکید کرد: مجلس باید به جایگاه اصلی خود برگردد.

وی با بیان اینکه قوه مجریه فرزند مجلس است، گفت: مجلس می‌تواند معلم اخلاق باشد.

آیت الله بیات زنجانی در پایان سخنان خود با اشاره به انتشار تصاویر منتسب به مینو خالقی منتخب مردم اصفهان در انتخابات مجلس دهم، گفت: هتک حرمت یک بانوی مومنه از طریق انتشار تصاویر خصوصی‌اش بسیار باعث تاسف است.

آخرین دیدار؛ آیت الله صانعی/ انتقاد آیت الله از انتشار تصاویر مینو خالقی

محمدرضا عارف در آخرین برنامه خود در سفر به شهر قم، در دفتر آیت الله یوسف صانعی حاضر شد و با این مرجع تقلید دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

آیت الله صانعی ضمن ابراز خرسندی از دیدار با محمدرضا عارف و با بیان اینکه شما انسان‌های با شهامتی هستید که حتی حضور شما در یک دوره از مجلس نیز برای کشور مایه خیر و برکت است، به انتقاد از برخی قوانین موجود پرداخت و گفت: اسلام را باید دین رحمانیت و عقلانیت معرفی کنیم نه دین خشونت طلب؛ از این رو باید احکام قضایی را عقلانی و رحمانی کنیم.

این مرجع تقلید جهان تشیع در ادامه با اشاره به انتشار تصاویر منتسب به مینو خالقی منتخب مردم اصفهان در انتخابات مجلس دهم، تصریح کرد: انتشار تصاویر خصوصی یک بانوی نماینده، منکری بزرگ‌تر از عملی است که شاید چند سال پیش صورت گرفته است؛ مضاف بر اینکه کنار گذاشتن یک نفر پس از دادن رأی مردم به او صحیح نیست.در دیدار عارف با مراجع تقلید چه گذشت؟/تصاویر
عارف: براي مديريت مجلس با هيچ كس مذاكره نكرده ام

 منتخب مردم تهران در دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي گفت: در ارتباط با انتخاب رياست مجلس شوراي اسلامي بايد خود نمايندگان تصميم بگيرند و در اين زمينه با هيچ فرد يا گروهي مذاكره نكرده ام.


 «محمد رضا عارف» عصر يكشنبه در حاشيه ديدار با مراجع عظام تقليد در قم در گفت و گو با خبرنگاران خاطرنشان كرد: آينده رياست مجلس مربوط به نمايندگان است، اولين جلسه را دو فراكسيون اصلي مجلس برگزار كرده و بايد منتظر جلسات بعدي باشيم.

وي ادامه داد: وقتي جلسات بعدي فراكسيون ها تشكيل شد، تعداد نفرات همه فراكسيون ها نيز مشخص خواهد شد.

عارف بيان داشت: هدف اصلي ما اين است كه فراكسيون هاي مختلف در مجلس با همدلي، صميميت و احساس مسئوليت مشترك كه پيام اصلي مردم در انتخابات بود، در جهت اميد، آرامش و رفع مشكلات مردم تلاش كنند.

وي ادامه داد: مديريت مجلس تنها رياست مجلس نيست بلكه هيات رئيسه و بخش هاي مهم مجلس نيز حائز اهميت است كه در فراكسيون ها تصميم گيري خواهد شد.

عارف با رد مذاكره خود و علي لاريجاني درمورد رياست آينده مجلس گفت: بنده مكالمه تلفني با آقاي لاريجاني داشتم، ولي نشست خصوصي در زمينه مسائل مديريت مجلس نداشتيم و اين كارها پس از تشكيل فراكسيون ها بايد انجام شود.

وي خاطرنشان كرد: انتخاب رياست محلس مربوط به فراكسيون هاست و به طور حتم همه ما بايد به نظر فراكسيون هاي خود در مجلس تمكين كنيم.

عارف بيان داشت: ما در مورد مديريت مجلس شوراي اسلامي، هيچ مذاكره اي با دوستان نداشتم، چون اين بحث، بحث داخل فراكسيوني است.

وي ادامه داد: وقتي در داخل فراكسيون به جمع بندي نهايي رسيديم مذاكرات بين فراكسيوني را نيز دنبال مي كنيم.

عارف در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به سوء برداشت برخي رسانه ها از فرمايش هاي آيت الله جوادي آملي درديدار امروز (يكشنبه) وي با ايشان گفت: اين بداخلاقي هاي رسانه اي است، جايگاه آيت الله جوادي را همه مي دانند و رهنمودهاي ايشان هميشه ارزشمند و تاثير گذار است.

وي ادامه داد: خواهش ما از رسانه ها اين است كه سخنان گرانقدر و ارزشمند ايشان را كامل منتشر كنند، به صورت قطع ما بحث نفوذ را قبول داريم ولي اينكه عكس چهره عزيز، متعهد و دلسوز نظام و بچه انقلاب (دكتر ظريف) را كنار كساني ديگر بگذارند، اين كم لطفي است.

وي يادآور شد: اميد است در اين دوره جديد، دست از اين كم لطفي ها برداريم و با انسجام و همدلي در مسير پيشرفت كشور حركت كنيم.

عارف با اشاره به انگيزه سفر خود به قم و دغدغه هاي مراجع تقليد نيز گفت: هراز گاهي به شهر مقدس قم سفر مي كنم و خدمت مراجع تقليد مي رسم و براي كارهاي خود نيرو مي گيرم.

وي ادامه داد: قرار بود سفر به قم قبل از انتخابات انجام شود ولي به دليل اينكه ممكن بود شائبه تبليغاتي ايجاد شود آن را به شرايط فعلي موكول كردم.

عارف خاطرنشان كرد: مهمترين رهنمود مراجع تقليد پيرامون مسائل فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي، بيكاري و معيشت مردم بود.
وي ادامه داد: رهبر معظم انقلاب امسال را سال «اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل» نامگذاري كردند و اميد است مجلس و دولت در اجرايي كردن 34 بند اقتصاد مقاومتي گام هاي اساسي بردارند.

وي با اشاره به برنامه فراكسيون اميد براي رفع مشكلات كشور نيز گفت: فراكسيون اميد برنامه هاي 138 بندي دارد كه در آن اصلاح ساختار نظام بانكي و مالياتي، رفع معضلات اجتماعي، مقابله با فقر و فساد و تبعيض و توجه به محيط زيست پيش بيني شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری