کد خبر: ۱۴۴۸۹۵
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۱
« عبدالملك الحوثی» رهبر جنبش انصارالله در یمن تاكید كرد كه دشمن صهیونیستی از طریق پایگاهی دراریتره در تجاوز علیه یمن به صورت مستقیم، آموزش ، نظارت و فرماندهی مشاركت دارد.
 « عبدالملك الحوثی» رهبر جنبش انصارالله در یمن تاكید كرد كه دشمن صهیونیستی از طریق پایگاهی دراریتره در تجاوز علیه یمن به صورت مستقیم، آموزش ، نظارت و فرماندهی مشاركت دارد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، الحوثی در سخنانی كه پایگاه خبری العهد منتشر كرد، گفت كه دشمن صهیونیستی خطری برای ثبات جهان و كشورهای غربی است و جنگ ها و بحران های اقتصادی در جهان را مهندسی می كند.

وی با طرح این سوال« آیا می توانیم بگوییم آنچه در منطقه ما و یمن رخ می دهد، به نفع ملت فلسطین است؟»، تصریح كرد: لابی صهیونیستی بیشتر توطئه های علیه امت اسلامی و عربی را سازماندهی و فتنه ها ، دسیسه ها و بحران های زیادی را ایجاد می كند.

رهبر جنبش انصارالله با بیان این كه «دشمن صهیونیستی تلاش می كند تا امت اسلامی و عربی را از هویت ، فرهنگ و اصول خود جدا كند»، تاكید كرد كه وحدت اسلامی تنها گزینه مقابله با توطئه ها و دسیسه های صهیونیست ها است.

عبدالملك الحوثی كه به مناسبت دوازدهمین سالگرد شهادت « حسین بدرالدین الحوثی» موسس جنبش انصارالله سخن می گفت، خاطرنشان كرد: كاملا روشن است كه به طور قطع آنچه در منطقه ما رخ می دهد، به نفع یك طرف واحد و آن صهیونیست ها و آمریكا است.

الحوثی تصریح كرد: در سالگرد شهید حسین بدرالدین، ملت عزیزیمن با تجاوز نیروهای شر كه تحت رهبری آمریكا شیطان بزرگ و ابزارهای آن قرار دارند و اسرائیل در آن مشاركت دارد، مواجه است.

رهبر جنبش انصارلله گفت: دومین سال تجاوز علیه ملت یمن شروع شده است، گفت:نقشی كه منجر به ایجاد گروهی به نام « القاعده» و دیگر گروه ها شده با نام های مختلف و مرتكب جنایت هائی علیه امت اسلامی از داخل می شود، به نفع چه كسی است؟

وی افزود: عجیب و غریب نیست كه این تجاوز و ارتكاب جرایم هولناك و وحشتناك علیه زنان و كودكان صورت می گیرد و زیر ساخت های یك كشور نابود می شود، تجاوزی بدون توجیه كه فاقد مشروعیت است.

عبدالملك الحوثی اضافه كرد: این تجاوز همه جانبه علیه یك كشور همسایه كه به حكمت ، روش های صلح آمیز و تعامل خوب ملتزم است، به نفع سعودی نیست.

رهبر جنبش انصارالله اظهارداشت: در حافظه تاریخ هیچ دلیلی پیدا نمی شود كه احدی از ملت یمن ترسیده باشد و یا این ملت خطری برای منطقه باشد، این ملت الگوی اخلاق اسلامی و مكارم اخلاق است.

وی خاطرنشان كرد: ملت یمن برای همه كشورهای پیرامون خود منشا خیر بوده و به مصلحت واقعی احدی نیست كه علیه این ملت مرتكب فجیع ترین جنایت های بودن توجیه شود.

عبدالملك الحوثی تصریح كرد: چه كسی درصدد است تا منطقه را نابود و نظام های آن را با از دست دادن نیروهایش تضعیف كند و همچنین اركان های حیات آن را كه موجب می شود همه كشورهای اسلامی توسعه یابند، نابود كند، و به نفع چه كسی است كه همه كشورهای منطقه بی ثبات شوند؟

رهبر جنبش انصارلله با بیان اینكه« آیا این شرایط به نفع سعودی است كه در آن نقش آفرینی می كند؟»، گفت كه « تحولات در منطقه ما به نفع هیچ طرفی بجز یك طرف و آن لابی یهودی و دشمن صهیونیستی نیست.

وی به ابتدای مرحله هدف قرار گرفتن امت اسلامی و نقش شهید حسین بدرالدین در مقابله با آن اشاره كرد و افزود: حادثه یازدهم سپتامبر 2001 رخ داد تا بزرگترین بهانه و مكر برای هدف قرار گرفتن امت اسلامی ایجاد شود.

عبدالملك الحوثی با تاكید به اینكه « قرآن كریم تنها ضامن امت اسلامی در رویاروئی با گمراهی ها است»، خاطرنشان كرد: هرگاه امت اسلامی از قرآن كریم فاصله بگیرد، دشمنان به آن به مثابه یك قربانی می نگرند و توطئه های دشمنان علیه آن به راحتی تحقق می یابد.

رهبر جنبش انصارالله هشدار داد:هرطرفی كه تصور كند خیر او در قرارگرفتن با آمریكا در یك سنگر علیه امتش است، اشتباه می كند، كسانی كه به متجاوزان علیه یمن خدمت می كنند، هیچ حقی ندارند و نمی توانند قدرت را احتكار و در تصمیم گیری های سیاسی نقش آفرینی كنند.

وی با بیان این كه « درخواست حل سیاسی بحران یمن بسیار ساده است اما تحقق آن نیازمند مراجعی ملتزم به آن و اتكای به اعتراف جهانی و منطقه ای است»، تصریح كرد: به حل سیاسی بحران در یمن نزدیك بودیم اما شروع تجاوز علیه یمن مانع شد به این حل سیاسی دست یابیم.

عبدالملك الحوثی گفت: ما به حل همه اختلاف ها بین یمنی ها بسیار علاقه مند هستیم و به همین دلیل هیات ملی یمن برای حل اختلاف ها به كویت رفت اما هرگاه تجاوز علیه كشور ما از سرگرفته شود، مسئولیت ما جلوگیری از تجاوز و دفاع از كشورمان است.

وی افزود: زمانی كه تاكید می كنیم به توقف درگیری ها التزام كامل داریم اما همزمان نسبت به هرگونه تجاوز و تحركی علیه یمن هشدار می دهیم.

رهبر جنبش انصارالله تاكید كرد: خواهان تفاهم ،همكاری و صلح هستیم اما هرگز از تلاش برای دفاع از ملت یمن و مقابله با هرگونه تجاوزی كوتاهی نخواهیم كرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری