کد خبر: ۱۴۴۵۵۸
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۴
جمهوریت نوشت:

سناتور "تام کاتن" طرحی را به کمیسیون انرژی سنای آمریکا ارائه داده که در صورت تصویب  دولت آمریکا  از خرید آب سنگین ایران منع خواهد شد.

سخنگوی کاخ سفید در واکنش به طرح پیش‌نویس قانونی برای ممنوع شدن خرید آب سنگین ایران گفت که نمی‌داند تصویب چنین قانونی می‌تواند چه عواقبی داشته باشد. به نظر می رسد موضوع خرید آب سنگین از ایران جدیدترین محور اختلافات بین دولت اوباما و جمهوری خواهان کنگره این کشور باشد.

در این خصوص منصورحقیقت پور، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به خبرنگار جمهوریت می گوید: همین که ایالات متحده به این نقطه رسید که باید کالایی به این مهمی را از ایران خریداری کند خود حاوی پیام های متعددی است که نباید مورد بی توجهی قرار گیرد.

نماینده مردم اردبیل،نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: این کالای باارزش در حال حاضر به اندازه ای خریدار و متقاضی در دنیا دارد که برای ایران بهتر است امریکا طرف معامله نباشد و هر چه سریع تر به کشور دیگری فروخته شود.

حقیقت پور همچنین تاکید کرد: در شرایط فعلی به نظر می رسد امریکا که از ابتدا نیز بی اعتمادی ایران به ان ها اثبات شده بود، مرتب طرح دعواهای جدید برای عدم اجرای صحیح برجام می کنند.

اتحادیه اروپا راه خود را از آمریکا جدا کند

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت همچنین گفت: امریکا به دنبال دبه کردن در اجرای برجام است و برای این موضوع هر روز یا بهانه ای برای دزدی ایران را طرح می کند یا داستانی را مبنی بر اختلاف نظر جمهوری خواهان و دموکرات ها درباره اجرای برجام طرح می کنند.

وی ادامه داد: از ابتدا هم این نگاه وجود داشت که آمریکا به دنبال اجرای صحیح برجام نیست از این حیث به نظر می رسد اتحادیه اروپا راه خود را از آمریکا جدا کند.

مشتری خرید آب سنگین ایران فقط امریکا نیست

 حقیقت پور هم چنین تصریح کرد: آب سنگین ایران  از استانداردهای بالایی برخوردار بوده  و مشتری های خوبی در بازارهای هسته ای دنیا دارد و اگر کنگره آمریکا به هردلیلی نخواهد آب سنگین ایران را بخرد کشورهای دیگر خواهان خرید آن هستند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ایران تصریح کرد: ایران کاری به دعواهای ساختگی یا حقیقی دموکرات ها و جمهوری خواهان در خصوص اجرای برجام ندارد و کلیت اجرای تعهدات را مبنای تصمیم گیری قرار می دهد./

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری