کد خبر: ۱۴۳۹۸۲
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷
مقتدی صدر مردم عراق را به تظاهرات میلیونی در روز دوشنبه برای وادار کردن پارلمان به برگزاری جلسه و اجرای اصلاحات دعوت کرد.
مقتدی صدر مردم عراق را به تظاهرات میلیونی در روز دوشنبه برای وادار کردن پارلمان به برگزاری جلسه و اجرای اصلاحات دعوت کرد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، مقتدی صدر رهبر جریان صدرعراق گفت: برخی طرف های سیاسی از یک سو به دنبال برگزار نشدن جلسات مجلس نمایندگان و از طرف دیگر به حد نصاب نرسیدن تعداد آرا در پارلمان هستند تا اصلاحات مورد نظر مردم محقق نشود.

رهبر جریان صدر تاکید کرد تظاهرات روز دوشنبه تمامی گروه های سیاسی را به برگزاری جلسه علنی پارلمان و رای گیری کاملا شفاف و آزادانه وادار می‌سازد و در نتیجه ملت خواهد دانست که چه کسانی برای انجام اصلاحات رای می دهند و چه کسانی از این کار خودداری می کنند.

به گزارش پایگاه خبری العالم به نقل از سومریه نیوز،سلیم جبوری، رئیس پارلمان عراق روز سه شنبه گذشته اعلام کرد که همه نشست‌‎ها و جلسات پارلمان تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است.

کشور عراق از هفته گذشته پس از اقدام نمایندگان پارلمان به برگزاری جلسه جنجالی و اعلام برکناری سلیم جبوری وارد بحران سیاسی شده است.

نمایندگان پارلمان که از مدت ها پیش تحصن کرده بودند، هفته گذشته با تشکیل جلسه ای به ریاست مسن‌ترین نماینده، سلیم الجبوری را از ریاست پارلمان عراق برکنار کردند.

آنها همچنین خواهان برکناری رؤسای قوای مجریه، مقننه و قضائیه شده‌اند.

دامنه اعتراض های مردم عراق به ویژه هواداران صدر به فساد و تاکید برلزوم اصلاحات سریع در کشور هم هر روز درحال گسترش است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری