کد خبر: ۱۴۳۸۹۷
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۸
مدیر عامل هلدینگ گردشگری سازمان تامین اجتماعی (هـگتا) با وزیر خارجه عمان در مسقط دیدار و گفت و گو کردند.
مدیر عامل هلدینگ گردشگری سازمان تامین اجتماعی (هـگتا) با وزیر خارجه عمان در مسقط دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش اعتدال، ابراهیمبای سلامی و سلطان یوسف بن علوی دراین دیدار بر ضرورت تغییررویکردهای گذشته وافزایش روابط اقتصادی دوکشور با محوریت صنعت توریسم تاکید کردند.
تعیین استراتژی منطقه ای و بین المللی با هدف توسعه صنعت گردشگری  با توجه به ظرفیت های دو کشور و بویژه تقویت وگسترش خطوط هوایی و ایجاد زنجیره های اقامتی و ساخت هتل های چهار وپنج ستاره  از مباحث این مذاکرات بود.

یوسف بن علوی ضمن یادآوری از طرح این موضوعات با دکتر روحانی رئیس جمهور در مذاکرات روزهای گذشته دراستانبول، ایجاد پروژه های مشترک در این خصوص را مورد تاکید قرار داد.
وزیر خارجه عمان بهره برداری دو کشور از فرصت بوجود آمده را مهم دانست و راه حل های مناسبی ارائه نمود.

یوسف بن علوی ضمن استقبال از پیشنهادهای مطرح شده با تاکید بر تشکیل کارگروه های مشترک در فرصت های پیش رو اظهار داشت: تقویت طرح های پیشنهادی در دستور کار وزارت متبوع بوده و با دیگر کشورهای دارای دانش فنی و تکنولوژی مذاکراتی به منظور عملیاتی شدن برنامه های بین المللی به انجام رسیده است.

وزیرخارجه عمان ضمن دعوت از گروه هگتا خواستار مشارکت سازمان تامین اجتماعی در طرح های اقتصادی عمان شد.

ابراهیمبای سلامی نیز با تاکید بر اظهارات سلطان یوسف بن علوی با اشاره به طرح استراتژی جایگزینی عمان بجای امارات، قطر و ترکیه و استفاده از وجود ٨٠ میلیون جمعیت ایران  را زمینه مناسبی برای افزایش توان رقابت با کشور های منطقه و توسعه صنعت توریسم  با رویکرد نو قلمداد کرد.

مدیرعامل هگتا و نماینده رئیس جمهور در شورای عالی گردشگری و سیاستگذاری میراث فرهنگی و صنایع دستی، طرح توسعه گردشگری سلامت واستفاده از امکانات موجود  سازمان تامین اجتماعی برای گسترش گردشگری پزشکی  و تعامل نظام بیمه ای در این خصوص بین دو کشور را پیشنهاد کرد.

گفتنی است در این دیدار  بسته های پیشنهادی متنوعی از سوی هیات ایرانی برای تقویت روابط اقتصادی دو کشور مطرح شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری