کد خبر: ۱۴۳۰۲۸
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۷
جنگنده های ائتلاف متجاوزان و عناصر مزدور سعودی برای سومین روز پیاپی آتش بس یمن را در استان های مختلف این كشور نقض كردند.
جنگنده های ائتلاف متجاوزان و عناصر مزدور سعودی برای سومین روز پیاپی آتش بس یمن را در استان های مختلف این كشور نقض كردند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری المسیره، جنگنده های سعودی در همین رابطه روز چهارشنبه خانه ای را در شهر «نهم» در استان صنعا بمباران كردند و دیوار صوتی را بر فراز این شهر شكستند.

از سوی دیگر نیروهای متجاوز و عناصر مزدور سعودی همچنین با انواع سلاح و موشك كاتیوشا، مناطق «بنی بارق»، «ضبوعه»، «مبدعه» و روستاهای «ملح» و«الحول» درشهر نهم را هدف حمله قرار دادند.

آنها همچنین تلاش داشتند با برخورداری از پوشش سنگین آتش، به سمت بلندی های الحمراء شهر نهم پیشروی كنند اما ارتش یمن و كمیته های مردمی حملات آنها را دفع كردند.
جنگنده های متجاوز همچنین به پرواز گسترده خود بر فراز مناطق الحمیه الداخلیه، الظفیر و بنی مطر در استان صنعا ادامه دادند.

در استان مارب نیز مزدوران سعودی مراكز ارتش و كمیته های مردمی را در شهر های صرواح، ‌هیلان، المشجع، با سلاح های مختلف مورد حمله قراردادند.

المسیره همچنین از اقدام متجاوزان و عناصر مزدور در نقض آتش بس در مناطق مختلف استان های الجوف، تعز، لحج البیضا، الضالع، شبوه، اب، صعده‌، ذمار، المحویت، عمران، الحدیده و حجه خبر داد.

این در حالی است كه محمد عبدالسلام سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن روز چهارشنبه گفت: ائتلاف متجاوزان و مزدوران سعودی نیت و قصد جدی برای صلح ندارند.

عبدالسلام گفته بود كه عناصر مزدور، روز چهارشنبه قصد حمله برای پیشروی نظامی گسترده به سمت شهر نهم را داشت و این موضوع جدی نبودن نیروها برای آتش بس را با وجود تفاهم ها و اعلام آتش بس نشان می دهد.

آتش بس جدید در یمن، از ساعت 12نیمه شب یكشنبه بمنظور فراهم شدن مقدمات مربوط به مذاكرات آینده كه قراراست درتاریخ 18 آوریل دركویت برگزار شود، به مرحله اجرا گذاشته شد.

با گذشت یك سال از تجاوز ائتلاف تحت رهبری عربستان به یمن، مقاومت مردم در برابر حملات همچنان ادامه دارد.

عربستان با ائتلاف 9 كشور عربی منطقه به جز عمان و با همراهی آمریكا از ششم فروردین سال گذشته حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز كرد تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این كشور را به حاكمیت بازگرداند. عربستان و متحدانش در این مدت جنایات زیادی مرتكب شده از جمله جنگنده های عربستان اواخر اسفند ماه سال گذشته در یكی از خونبارترین حملات به بازاری در استان حجه 119 نفر را به خاك و خون كشیدند و برای كاستن از فشار محكومیت جهانی ، وعده كاهش حملات و آتش بس را دادند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری