کد خبر: ۱۴۲۷۰۲
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۱
آتش بس مورد توافق دریمن درحالی از بامداد دوشنبه اجرایی شد که درگیری های روزیکشنبه وتهدید تازه ائتلاف سعودی ابهام های تازه ای درباره سرنوشت این آتش بس ایجاد کرد.
 آتش بس مورد توافق دریمن درحالی از بامداد دوشنبه اجرایی شد که درگیری های روزیکشنبه وتهدید تازه ائتلاف سعودی ابهام های تازه ای درباره سرنوشت این آتش بس ایجاد کرد.

به گزارش رسانه های منطقه، آغاز این آتش بس که به ابتکار سازمان ملل متحد مورد موافقت طرف های درگیر در این جنگ قرار گرفت، ازساعت 21 به وقت گرینویچ به اجرا در آمد.

ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی دربیانیه ای تهدید کرد: حق پاسخگویی به هرگونه حمله ای در دوره آتش بس را برای خود محفوظ می داند.

درهمین حال، سرتیپ احمد العسیری سخنگوی نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی اعلام کرد که فرماندهی ائتلاف به آتش بس دریمن پایبند خواهد بود.

وی درین حال تهدید کرد که نیروهای ائتلاف واکنش به هرگونه نقض آتش را برای خود محفوظ می دارد. همزمان با این تهدید، رسانه های عربی از جمله الجزیره در زمینه سازی برای حملات آتی ائتلاف عربی ، مدعی نقض زودهنگام آتش بس توسط انصارالله شدند.

تا کنون چندین بار تلاش برای رفع مناقشه یمن که موجب یک بحران انسانی در فقیر ترین کشور عربی شده است ، با شکست روبرو شده و تهدیدهای جدید سعودی ها موفقیت آتش بس جدید را نیز در هاله ای از ابهام قرار داده است.

با گذشت یک سال از تجاوز ائتلاف تحت رهبری عربستان به یمن، مقاومت مردم در برابر حملات همچنان ادامه دارد.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال گذشته حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند. عربستان و متحدانش در این مدت جنایات زیادی مرتکب شده از جمله جنگنده های عربستان اواخر اسفند ماه سال گذشته در یکی از خونبارترین حملات به بازاری در استان حجه 119 نفر را به خاک و خون کشیدند و برای کاستن از فشار محکومیت جهانی ، وعده کاهش حملات و آتش بس را دادند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری