کد خبر: ۱۳۹۹۹۵
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۹
وزیر امور خارجه برای شرکت در نشست فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی و دیدار با مقامات اندونزی دقایقی پیش وارد جاکارتا پایتخت این کشور شد.
 وزیر امور خارجه برای شرکت در نشست فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی و دیدار با مقامات اندونزی دقایقی پیش وارد جاکارتا پایتخت این کشور شد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، محمد جواد ظریف که به همراه هیات سیاسی و اقتصادی سفر دوره ای خود به جنوب شرق آسیا و اقیانوسیه را شامگاه شنبه آغاز کرد، امروز یکشنبه وارد جاکارتا شد و در فرودگاه مورد استقبال مقامات این کشور قرار گرفت.

نشست فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی از روز یکشنبه - 16 اسفندماه - با موضوع آزادی فلسطین و قدس شریف با شرکت وزیران امور خارجه و نمایندگان کشورهای عضو این سازمان کار خود را آغاز می کند.

جاکارتا براساس درخواست محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین و ایاد مدنی دبیر کل سازمان همکاری اسلامی میزبانی نشست فوق العاده این سازمان برای بررسی موضوع فلسطین را در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری بر عهده گرفت.

هدف از برگزاری این نشست مهم در جاکارتا بازگرداندن موضوع فلسطین و مسجد الاقصی به رادار جهانی است.

رییس جمهوری اندونزی از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل نیز دعوت کرده است در این نشست حضور یابند.

اندونزی به عنوان میزبان این نشست، علاوه بر دعوت از اعضای سازمان همکاری اسلامی، از چهار کشور تایلند، بوسنی، روسیه و آفریقای مرکزی نیز به عنوان ناظر دعوت کرده است.
وزیر امور خارجه ایران در ادامه سفر دوره ای خود قرار است راهی کشورهای سنگاپور، برونئی،تایلند، نیوزیلند و استرالیا شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری