کد خبر: ۱۳۹۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۶
۸۰۴میلیارد ریال تسهیلات برای حدود هشت هزار طرح اشتغالزایی از سوی بانک توسعه تعاون
مهندس سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد در دیدار با دکتر محمد علی سهمانی اصل مدیرعامل بانک توسعه تعاون برافزایش تعامل و همکاری در جهت خدمت به جامعه هدف تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان تاکید کرد.

به گزارش اعتدال، رئیس کمیته امداد اعطای تسهیلات قرض الحسنه بانکی را زمینه ساز توانمندی و خودآگاهی خانواده های تحت حمایت این نهاد عنوان و اظهارامیدواری کرد: با استمراراین همکاری ها و تلاش برای تسهیل و تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی درآینده شاهد بهبود و ارتقا وضعیت معیشت خانواده های نیازمند در جامعه خواهیم بود.

فتاح با بیان اینکه رویکرد اصلی کمیته امداد توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت است اظهارکرد: وظیفه اصلی ما توانمندسازی افراد تحت حمایت و خروج از چرخه حمایتی این نهاد است، چرا که اکتفا به دریافت مستمری مشکلی از این افراد را حل نخواهد کرد.

محمد امید معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از همکاری بانک توسعه تعاون با این نهاد افزود: این بانک طی سالهای ۹۱تا ۹۳ ، ۸۰۴ میلیارد ریال تسهیلات برای هفت هزار و۸۲۰ طرح اشتغالزایی پرداخت کرده و زمینه خودکفایی و توانمندسازی پنج هزار و ۸۷خانوار تحت حمایت را فراهم کرده است.

درادامه محمدعلی سهمانی اصل مدیر عامل بانک توسعه تعاون با تقدیر از تلاش امدادگران کمیته امداد در جهت توانمندسازی محرومان با محوریت اشتغال آمادگی این بانک را برای رفع فقرزدایی و محرومیت از چهره جامعه اعلام کرد.

شایسته ذکر است در این دیدار مقررشد بانک توسعه تعاون طی چند روزآینده نسبت به ابلاغ پرداخت ۶۴۰میلیارد ریال تسهیلات براساس جدول توزیع استانی برای متقاضیان معرفی شده از سوی کمیته امداداقدام و مهلت بازپرداخت تسهیلات بانکی برای مددجویان را از سه به پنج سال افزایش دهد.

تشکیل کارگروهی با حضور کارشناسان بانک توسعه تعاون و کمیته امداد به منظور توسعه مشارکت های مردمی و تدوین طرحهای قابل اجرا جهت جذب کمک های خیران و برگزاری نمایشگاهی از طرحهای اشتغالزایی مددجویان تحت حمایت از محل تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون از دیگر مصوبات این نشست بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری