کد خبر: ۱۳۸۹۲۶
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۷
کسانی که ادعای شفافیت مالی می کنند هزینه این همه تبلیغاتی که در سطح شهر تهران و شهرهای اطراف هزینه شده است را از کجا آورده اند؟ این همه هزینه های تبلیغاتی از جانب این گروه از چه منابعی تأمین می شود؟ مردم هوشیار باشند و به کسانی که منبع منابع مالیشان معلوم نیست رأی ندهند.
اولین همایش انتخاباتی لیست صدای ملت در سالن شهید شیرودی تهران برگزار شد.

به گزارش اعتدال، علی مطهری، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی، حسن سبحانی، سهیلا جلودار زاده، کاظم جلالی، حسن غفوری فرد، بهروز نعمتی، حجت الاسلام والمسلمین محمد صالحی منش و جمعی دیگر از لیست 30 نفره صدای ملت حاضرین در این همایش بودند.

علی مطهری به عنوان سرلیست صدای ملت طی سخنانی علت راه اندازی جریان صدای ملت را تشریح کرد و گفت: معتقدم امروز فضای سیاسی کشوردچار تعصبات گروهی شده است و این آسیب و بیماری است که انقلاب ما را از درون می خورد و باید درمان شود.

وی خاطر نشان کرد: امروز یک دیوار مصنوعی بین اصلاح طلبان و اصولگرایان کشیده شده است. اصولگرایان اصلاح طلبان را ضد ولایت و طرفدار غرب می نامند و اصلاح طلبان اصولگرایان را عقب مانده و متحجر؛ صدای ملت می خواهد دیوار مصنوعی ایجاد شده بین این دو گروه را از بین ببرد.

علی مطهری همچنین به مردم توصیه کرد به کسانی رأی بدهید که قدرت قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون را داشته باشند و کسی می تواند این قدرت را داشته باشد که وامدار کسی نباشد. کسانی که با هزینه ای سنگین تبلیغاتی وارد مجلس می شوند وامدار دیگران هستند و اولین کارشان این است که بعد از ورود به مجلس بدهی هایشان را پرداخت کنند. کسی که مسئول اجرای کشور اقوام او را بر سر کار گذاشته است نمی تواند از او سؤال  بپرسد این فرد دچار رفیق بازی و رودربایسی است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: به کسانی رأی ندهید که با اجرای برجام و ارتقای جایگاه ایران مخالف هستند کسانی که مخالف خرید هواپیما برای کشور هستند اینها حرف خنده داری می زنند می گویند اول جاده ها را آسفالت کنید و بعد هواپیما بخرید؛ کسانی که چنین دیدگاه هایی دارند نباید وارد مجلس شوند.

وی ادامه داد: کسانی که دچار هواهای نفسانی هستند و مخالفت هایشان با دولت نه از روی منافع ملی بلکه از روی منافع گروهی و جناحی است نمایندگان واقعی مردم نمی توانند باشند. مجلس کارآمد مجلسی است که علاوه بر نظارت بر اجرای قانون قوه اجرائیه را در اجرای قانون یاری رساند.

وی تأکید کرد: هر میزان مشارکت بالایی در انتخابات مجلس داشته باشیم می توانیم شاهد مجلس  بهتر و قوی تری باشیم.

مطهری در بخش پایانی صحبت هایش اظهار داشت: کسانی که ادعای شفافیت مالی می کنند هزینه این همه تبلیغاتی که در سطح شهر تهران و شهرهای اطراف هزینه شده است را از کجا آورده اند؟ این همه هزینه های تبلیغاتی از جانب این گروه از چه منابعی تأمین می شود؟ مردم هوشیار باشند و به کسانی که منبع منابع مالیشان معلوم نیست رأی ندهند.

 دکتر محمدرضا مفتح در همایش صدای ملت اظهار کرد: معتقدم در 4 سال آینده کشور نیاز به بسیجی جهت عمرانات و توسعه دارد.

وی ادامه داد: رفع مشکلات معیشتی مردم نیز از دیگر اهداف این بسیج است و تصور می کنم در این مسیر دوری از جریان های چپ و راست و پایبندی به اعتدال مهم ترین موضوع است.

مفتح تصریح کرد: از این رو محور قرار دادن توسعه کشور مهم ترین قدم یک نماینده برای خدمت به ملت و کشورش است.

طاها عبدخدایی از دیگر اعضای فهرست صدای ملت در این همایش گفت: فکر می کنم فهرستی که برادرمان آقای مطهری به نام صدای ملت تنظیم کرده تمام کمیسیون های مجلس را در بر دارد.

وی افزود: بنده به عنوان فردی که از ابتدای انقلاب تا کنون در برنامه های فرهنگی، هنری و زیارتی حضور داشتم در صورت ورود به مجلس این برنامه را دنبال می کنم و امیدوارم برای زیرساخت های فرهنگی هنری و گردشگری در مجلس آینده برنامه ریزی داشته باشم.

وی یادآور شد امیدوارم در پسابرجام هم رونق اقتصادی را در دنیا بالا ببریم و هم خودمان را معرفی کنیم و تصو رمی کنم در این مسیر با ورود مهمانان خارجی به کشور می توانیم فرهنگ اسلامی خود را معرفی کنیم.

سید محمود علوی از دیگر اعضای این فهرست در ادامه این برنامه اظهار کرد: انتخابات همیشه برای کشور ما خیر و برکات بسیاری به همراه داشته امام گاهی با حاشیه هایی همراه شده که علاوه بر برکات،‌ هزینه هایی نیز در بر داشته است و نکته مهم در این راستا توجه به این است که چه کاری انجام دهیم که انتخابات تنها برکات داشته باشد.

وی تصریح کرد: موضوع اول این است که باید به نحوی در عرصه تبلیغات انتخاباتی حضور پیدا کنیم که وحدت ملی مان مخدوش نشود آن هم در سالی که مقام معظم رهبری به نام همدلی و هم زبانی دولت و ملت نامگذاری کرده اند.

وی همچنین گفت: در برخی انتخابات گذشته شرایط به گونه ای رقم خورد که نه تنها وحدت را خدشه دار کرد بلکه این تنش را به درون خانواده ها نیز برد و بعضی از اعضای خانواده مقابل یکدیگر قرار گرفتند؛ بنابراین رسالت ملی، انقلابی، الهی و شرعی ما اقتضا می کند که به گونه ای در انتخابات حضور پیدا کنیم که وحدت ملی را مخدوش نکنیم.

علوی همچنین اظهار کرد: متأسفانه افرادی که تحت تأثیر انگلیس هستند،‌ امنیت ملی مان را تحت تأثیر قرار می دهند و برای حفظ وحدت ملی باید از اینگونه حرکت ها اجتناب کنیم.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از صحبت های خود افزود: ‌امروز جمهوری اسلامی جزیره ثبات و امنیت است که نتیجه وحدت و هم افزایی و همدلی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی است. اگر انتخابات به محلی برای تشنج تبدیل شود این امنیت از بین می رود و باید تلاش خود را جهت جلوگیری از این موضوع به کار گیریم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار کرد: رقابت سازنده، موضوع مهمی است که باید همواره مورد توجه قرار بگیرد چرا که رقابت افراد در انتخابات امری طبیعی است اما در این راستا باید به این امر توجه کنیم که با آبروی کاندیداهای دیگر بازی نکینم چرا که این امر خلاف شرع و قانون است.

وی همچنین گفت: در زمینه سلامت انتخابات همه باید ملتزم به برگزاری سالم انتخابات باشیم و از سوی دیگر با هوشیاری در انتخابات شرکت کنیم و جنگ های روانی و شایعه پراکنی ها ما را تحت تأثیر قرار ندهند.

وی خاطر نشان کرد: مشارکت حداکثری پیام انتخابات را منتقل می کند که نتیجه اش ورود تعدادی از افراد به مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان است البته تعداد و نتیجه آرا چندان تفاوتی ندارد اما پیام آن بسیار مهم است چرا که وقتی که اعلام شود در کشور ما انتخابات با درصد بالایی از مشارکت صورت گرفته دشمن متوجه می شود که مردم ایران پای کشور و رهبرشان ایستاده اند.

وی افزود: انشاالله با مشارکت حداکثری مردم ایران یاران اعتدال راهی مجلس شوند و صدای ملت را در مجلس طنین انداز کنند.

سهیلا جلودار زاده در بخش دیگری از این برنامه گفت: برنامه ما برای مجلس آینده علی رغم اینکه تلاش های بسیاری برای خدشه دار شدن وحدت ملی شده، حفظ وحدت ملی و میهنی است چرا که این سرزمین، سرزمین خوبان است.

وی همچنین گفت: برای اینکه ایران در سال 1404 به سرزمینی توسعه یافته تبدیل شود تمامی تلاشمان را در 10 سال آینده به کار می گیریم به گونه ای که به اندازه 50 سال تلاش کنیم.

بهروز نعمتی از دیگر اعضای این فهرست اظهار کرد: امروز سیاست زدگی و قرائت های خود خوانده از قانون ما را دچار رادیکالیسم در جامعه کرده.

وی ادامه داد: آزادی بیان و بیان آزادانه مواضع در جامعه حق مسلم همه ملت ایران است. ملت ایران مطالباتی دارد که با صدای ملت بر آورده می شود.

وی خاطر نشان کرد به غیر از قانون مداری برآوردن مطالبات ملت امکان پذیر نیست و مسئولان باید صدای ملت را بشنوند و به آن عمل کنند.

کاظم جلالی از دیگر اعضای فهرست صدای ملت در این مراسم گفت: شرایطی که در کشور با آن روبه رو هستیم دارای مشکلات، تهدیدها و فرصت هایی است.

وی ادامه داد: مشکلات کشور شامل بیکاری جوانان، ناهنجاری های اجتماعی، مواد مخدر و طلاق می شود البته در کنار اینها دارای فرصت های پسابرجام هم هستیم.

وی همچنین گفت: اگر چنین فرصتی را از دست بدهیم معلوم نیست که باز هم فرصتی برای بازسازی کشور ایجاد شود یا خیر.

وی خاطر نشان کرد: متأسفانه کشور در 8 سال به گونه ای اداره شد که نتیجه اش را امروز مشاهده می کنیم. در مسیر دستیابی به اهدافمان باید جبهه خردمندان،‌ متعادلین و توسعه گرایان را به عنوان جبهه ای واحد تشکیل دهیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری