کد خبر: ۱۳۸۴۶۶
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۹
دومین گردهمایی طلاب علوم دینی با عنوان سفیران فرهنگی با حضور مهندس سید پرویز فتاح ،رئیس کمیته امداد و حدود یکهزار طلبه خواهر و برادر از ۲۰ استان کشور در خراسان رضوی برگزار شد.
 دومین گردهمایی طلاب علوم دینی با عنوان سفیران فرهنگی با حضور مهندس سید پرویز فتاحرئیس کمیته امداد و حدود یکهزار طلبه خواهر و برادر از ۲۰ استان کشور در خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح در این مراسم با بیان اینکه کمیته امداد همانند درمانگاه مکان موقتی است که پس از درمان باید از آن خارج شد،این نهاد را وسیله ای برای رشدو تعالی توصیف کرد.

وی با بیان اینکه به فقر به عنوان مانعی برای موفقیت و پیشرفت اعتقاد ندارم افزود:همچنین ثروت به عنوان عزت تلقی نمی شود چرا که اگر از راه خلاف به دست آمده باشد انسان را به گمراهی می کشاند.

فتاح  با اشاره به آیاتی از قرآن کریم  که می فرماید خداوند خریدار دل دردمندان است و همه در مقابل ایشان  فقیر هستند افزود: اینکه به فقیر به عنوان مانعی برای پیشرفت نگاهکنیم و به ثروتمندان عزت دهیم گزاف و بیهوده است.

رئیس کمیته امداد با اشاره به لزوم تحول فکری برای پیشرفت در همه مقاطع تصریح کرد: هرگز نباید خود را به عنوان فقیر معرفی کنیم بلکه باید همیشه شکرگذار دارایی ها یمان ازخداوند باشیم.

فتاح با تشریح فلسفه توبه که انسان را از گناه پاک می کند گفت: جامعه ای که در آن انفاق، حمایت از ایتام، ادای زکات و یاری مستمندان اتفاق می افتد به رشد می رسد.وی با اشاره به اینکه امدادگران این نهاد باید همه مددکار باشند خاطرنشان کرد: این به آن معنا است که امدادگران به وسیله مددجویان می توان به قرب الهی برسند و در این راه باید از یکدیگر سبقت بگیرند.

فتاح با تاکید بر وظیفه طلاب دینی در دستگیری از مسکینان و افتادگان ادامه داد:جامعه امروز به طلاب متدین, بابصیرت و باسواد نیاز دارد.

وی گفت: حرکت اسلامی و انقلابی امام راحل  را حیات و احیای دین عنوان کرد و گفت: با صرف طلبه بودن هیچ چیز تثبیت نمی شود بلکه بصیرت است که موجب می شود مسئولیت و ادای آنارزشمند شود.رئیس کمیته امداددر ادامه  برگزاری چنین گردهمایی را حرکت مثبت و هدفمندی خواند و طلاب حاضر درجمع درخواست کرد تا با ایده های جدید این نهاد را در راستای افزایش فرصت و کاهش فقر یاری رسانند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری