کد خبر: ۱۳۷۰۶۰
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۳
سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد در ششمین روز از دهه مبارک فجر در جشن شکرانه خانه دارشدن یکهزار خانواده تحت حمایت کمیته امداد استان قم حضور یافت.
 سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد در ششمین روز از دهه مبارک فجر در جشن شکرانه خانه دارشدن یکهزار خانواده تحت حمایت کمیته امداد استان قم حضور یافت.

به گزارش اعتدل، مهندس  سید پرویز فتاح در این مراسم که با حضور آیت الله علوی بروجردی و سید مهدی صالحی، استاندار قم و جمعی از مدیران این نهاد و خیران مسکن ساز برگزار شد، از جایگاه استان قم در میان دیگر استان‌های کشور یاد کرد و گفت: این استان می تواند سرآمد خیران شود و کمیته امداد استان قم نیز  باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود از برخی نقاط محروم استان‌های مجاور نیز حمایت کند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی، انقلاب محرومان بوده است، افزود: همه باید برای دستگیری از نیازمندان و حل مشکلات آنها در راستای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی تلاش کنیم.

رئیس کمیته امداد با تاکید براینکه حضرت امام راحل زندگی ساده و فقیرانه ای داشتند، اظهارکرد: فلسفه  انقلاب اسلامی حمایت از محرومان است لذا با رفاه‌ طلبی نمی‌توان از نیازمندان و اقشار آسیب پذیر حمایت کرد. دفاع از محرومان باید سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد و همه باید در خدمت اقشار محروم جامعه باشیم.

فتاح تاکید کرد: برخی تصور می‌کنند که محرومان جامعه مددجو هستند، در حالی که در حقیقت آنان مددکارند و ما مددجو هستیم،خداوند باب رحمت را باز گذاشته است که ما از زندگی نجات پیدا کنیم. افراد فقیر جامعه در جایگاه معنوی خاصی قرار دارند و برخی از آنها می‌توانند مسئولان نظام را به خداوند نزدیک‌تر کنند.

رئیس کمیته امداد افزود: مکتب امام راحل این است که قدر محرومان را بدانیم و آنان را به عنوان یک آسیب در جامعه ندانیم، چرا که انسان‌های بزرگی از خانواده‌های محرومان در جامعه حضور خواهند یافت که آینده سازان انقلاب خواهند بود. : جایگاه مستضعفان در مکتب امام مشخص است و نباید این افراد را سبب ترویج آسیب‌های اجتماعی بدانیم بلکه باید از آنها به عنوان خانواده‌هایی که افرادی همانند شهید رجایی را تربیت می‌کنند، نگاه داشته باشیم.

فتاح با تاکید براینکه هدف اصلی کمیته امداد خودکفایی ، استقلال اقتصادی و خوداشتغالی خانواده‌ها و تامین منازل مددجویان است تصریح کرد: داشتن منزل مسکونی یکی از مسائل مهم نیازاصلی مددجویان محسوب می شود چرا که وجود یک سرپناه موجب تغییر در روحیات، رفتارها و شان اجتماعی آنها می شود.

وی افزود: کار کمیته امداد، یک کار امدادی و مردمی است به طوری که کمیته امداد استان قم و مردم خیر و نیکوکار آن باعث شده اند این استان سرآمد کارخیر در کشور معرفی شود. کمیته امداد در نظر دارد که یک یا دو استان محروم را به دست استان قم بسپارد تا مسئولین این استان با مشارکت مردم و خیرین در خانه دار شدن خانوارهای تحت حمایت کمک کنند.

وی فتاح با تاکید بر اینکه کمیته امداد واسطه خیران و نیازمندان است، اظهار کرد: متاسفانه اقتصاد ما وضعیت مطلوبی ندارد و فقرآفرین است و فقیر تولید می‌شود، در حالی که حیات اقتصادی مملکت، بار ورودی به کمیته امداد را کم می‌کند و باعث افزایش رفاه مردم می‌شود.

گفتنی است عصر امروز(شنبه) با حضور مهندس فتاح،رئیس کمیته امداد کمک جهیزیه به ۳۰۰ نوعروس قمی طی مراسمی اهدا خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری