کد خبر: ۱۳۶۹۹۸
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۹
انواع گوشت قرمز نسبت به مدت مشابه ماه گذشته روند افزایشی پیدا کرده است

آخرین قیمت‌ها از بازار مواد پروتئینی حاکی از افزایش نسبی قیمت گوشت قرمز و همچنین ثبات قیمت گوشت مرغ و سایر اقلام پروتئینی است.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، انواع گوشت قرمز نسبت به مدت مشابه ماه گذشته روند افزایشی پیدا کرده است؛ به طوری که هر کیلوگرم گوشت گوساله درجه یک به طور متوسط کیلویی 34 هزار تومان در مغازه‌های سطح شهر عرضه می‌شود. همچنین گوشت گوسفندی درجه یک به طور متوسط 35 هزار تومان فروخته می‌شود و در برخی نقاط شهر تا کیلویی 38 هزار تومان هم قابل مشاهده است.

در خصوص دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز علی‌اصغر ملکی - رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی - به ایسنا گفت که کاهش قیمت جهانی پوست گوسفندی و صادرات بالای مجاز و غیرمجاز دام از کشور از مهمترین دلایل افزایش قیمت است.

به گفته وی، همه ساله و در این ایام دام‌هایی که برای مصرف در نظرگرفته می‌شود رو به اتمام می‌رود و بره های متولد شده نیز در اواخر اسفند و اوایل سال آینده می‌توانند وارد چرخه مصرف شوند؛ بنابراین با کمبود و به دنبال آن افزایش قیمت مواجه هستیم.

اما گوشت مرغ بر خلاف گوشت قرمز با نوسان چندانی همراه نبوده و نسبت به ماه گذشته افزایش قیمتی نداشته است؛ به طوری که در حال حاضر هر کیلوگرم گوشت مرغ به طور متوسط در مغازه‌های سطح شهر 5600 تومان عرضه می‌شود. همچنین مرغ کامل بسته بندی پاک شده 5900 تومان و جگر مرغ کیلویی 5500 تومان قیمت دارد.

در میان سایر اقلام پروتئینی هر کیلوگرم گوشت بوقلمون درجه یک 14 هزار تومان و فیله بوقلمون 12 هزار تومان فروخته می‌شود. در میان انواع ماهی نیز ماهی قزل آلای پاک شده کیلویی 20 هزار تومان، ماهی شوریده 12 هزار تومان، ماهی کپور 12 هزار تومان و ماهی حلوا سیاه 18 هزار تومان در مغازه‌های سطح شهر به طور متوسط قیمت دارد.

همچنین هر دانه تخم مرغ 400 تومان و تخم مرغ شانه‌ای (30 عددی) 11 هزار و 800 تومان است.


انواع محصولات پروتئینی( هرکیلوگرم)متوسط قیمت
گوشت گوساله34 هزار تومان
گوشت گوسفندی35 هزار تومان
گوشت چرخ کرده گوساله32 هزار تومان
فیله گوسفندی42 هزار تومان
جگر گوسفندی35 هزار تومان
گوشت مرغ5600 تومان
جگر مرغ5500 تومان
مرغ کامل بسته بند پاک شده5900 تومان
فیله مرغ13 هزار تومان
گوشت بوقلمون14هزار تومان
فیله بوقلمون12 هزار تومان
ماهی غزل آلا پاک شده20 هزار تومان
ماهی شوریده12 هزار تومان
ماهی کپور12 هزار تومان
ماهی حلوا سیاه18 هزار تومان
میگوی دریایی منجمد28 هزار تومان
تخم مرغ هر دانه400 تومان
تخم مرغ شانه‌ای 30 عددی11 هزار و 800 تومان


نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری