کد خبر: ۱۳۶۹۰۹
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۲
وزیر امور خارجه روسیه با تاکید بر لزوم جلب مشارکت ایران در امور منطقه ای اعلام کرد: مشارکت جمهوری اسلامی ایران در امور منطقه ای موجب تقویت امنیت و همکاری در منطقه خواهد شد.
وزیر امور خارجه روسیه با تاکید بر لزوم جلب مشارکت ایران در امور منطقه ای اعلام کرد: مشارکت جمهوری اسلامی ایران در امور منطقه ای موجب تقویت امنیت و همکاری در منطقه خواهد شد.

به گزارش تسنیم، سرگئی لاوروف روز پنجشنبه در مصاحبه با مجله ایتالیایی «لاموس» گفت: ایران شریک دیرینه روسیه است و با این کشور روابط دوستانه و حسن همجواری دارد.

وی افزود: اطمینان دارم مشارکت کامل «تهران» در امور منطقه ای موجب تقویت امنیت و همکاری در سطح منطقه خواهد شد.

وزیر امور خارجه روسیه یادآور شد: مرکز اطلاع رسانی بین المللی «ضدتروریستی» از چند ماه پیش در «بغداد» راه اندازی شده است و در چارچوب آن روسیه با ایران، عراق و سوریه همکاری می کنند.

به گزارش ایرانا، لاوروف ادامه داد: برای همکاری در چنین قالبی با سایر طرف های علاقمند ازجمله مقاومت کردها و جناح میهن دوست معارضان سوری آمادگی داریم. در مبارزه با تروریسم با اردن و مصر نیز همکاری می‌کنیم.

روابط ایران و روسیه در ماههای اخیر توسعه یافته است و در سفر اخیر «علی اکبر ولایتی» مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب به مسکو و دیدارهای وی با مقامهای ارشد روس این واقعیت مهم را به طورکامل آشکار ساخته است.

در این رابطه «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه روز چهارشنبه این هفته در دیدار با «ولایتی» گفت: روابط روسیه و ایران راهبردی و بسیار مهم است.

رئیس جمهوری روسیه ضمن ابراز خرسندی از توسعه روابط راهبردی دو کشور گفت :ضروری است همکاری ها میان روسیه و ایران در تمامی زمینه ها گسترش یابد و از همه ظرفیت ها در این جهت بهره برداری شود.

ولایتی هم در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از ملاقات رییس جمهوری روسیه، به دیدگاه مقام معظم رهبری در نگاه به شرق و توسعه همکاری ها با روسیه اشاره کرد و گفت:جمهوری اسلامی ایران و روسیه در جهت تنظیم روابط راهبردی و استراتژیک گام بر می دارند و این مسیر بازگشت ناپذیر در توسعه و گسترش همکاری های راهبردی و استراتژیک می تواند به ایجاد ثبات و صلح در منطقه و عرصه بین المللی کمک کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری