کد خبر: ۱۳۶۵۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۲
ما بر اساس آنچه که قانون می‌گوید امور خود را دنبال می‌کنیم و امیدوارم که رسانه‌ها نیز در این زمینه به ما کمک کنند و از ملتهب شدن فضا جلوگیری نمایند.
وزیر ورزش و جوانان می‌گوید در مورد تعیین یا عدم تعیین سرپرست فدراسیون فو‌تبا‌ل باید به چارچوب قوانین موجود مراجعه کرده و ضمن احترام به قوانین بین‌المللی باید به قانون داخلی کشور نیز توجه شود.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، محمود گودرزی در مورد اختلاف نظرهای اخیر میان رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل و معاون ورزش قهرمانی و حر‌فه‌ای وزارت ورزش و جوانان در مورد تعیین و یا عدم تعیین سرپرست برای فدراسیون فو‌تبا‌ل، اظها‌ر کرد: باید ببینیم که در این زمینه اساسنامه و قوانین چه چیزی را می‌گوید و ضمن احترام به قوانین بین‌المللی باید به چارچوب‌های داخلی در نظر گرفته شده قوانین برای کشورها نیز احترام گذاشت.

او ا‌دا‌مه‌ داد: ما بر اساس آنچه که قانون می‌گوید امور خود را دنبال می‌کنیم و امیدوارم که رسانه‌ها نیز در این زمینه به ما کمک کنند و از ملتهب شدن فضا جلوگیری نمایند.

وزیر ورزش و جوانان درباره کمیسیون اصل "90" مجلس شورای اسلامی در زمینه فساد در فو‌تبا‌ل نیز، خاطر‌ نشان کرد: شعار ورزش پاک و معنوی جزو اولویت‌های اصلی وزارت ورزش و جوانان است. ما باید به دنبال شفاف سازی فضا باشیم نه این که به سمت مچ گیری پیش برویم. کمیسیون اصل "90" یک کمیسیون ناظر است که بر اساس قانون اجازه ورود به چنین مباحثی را دارد و هر آنچه که را تشخیص دهد به بخش قضایی معرفی خواهد کرد. ما در این زمینه چیزی را تایید و تکذیب نمی‌کنیم و بر مبنای قوانین امور را پیگیری می‌کنیم. هر دو بخش یعنی هم ما و هم آنها در چارچوب قانونی وظایف خود را دنبال می‌کنیم.

او ا‌ضافه‌ کرد‌: گردن ما در برابر قانون از مو باریک‌تر است (با خنده) امیدوارم که ورزش سیر پاک شدن را طی کند و شعار ورزش پاک محقق شود.

گودرزی در مورد آخرین وضعیت بودجه فدراسیون‌های المپیکی نیز، بیا‌ن‌ کرد: در ابتدای سال جاری ارقام خوبی برای فدراسیون‌ها در نظر گرفته شده است و تاکنون فدراسیون‌های المپیکی 100 درصد بودجه خود را گرفته‌اند و در ادامه نیز اعتباراتی اضافه برای آنها در نظر گرفته شده است تا کسر بودجه‌ای در این زمینه وجود نداشته باشد. البته برخی از فدراسیون‌ها برنامه‌های گسترده تری دارند که منابع مالی آنها از موارد دیگر تامین می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان در مورد آخرین وضعیت ورزش اسکی و حواشی به وجود آمده در این رشته نیز، خاطر‌ نشان کرد: در خصوص محقق نشدن برنامه‌های فدراسیون‌ها رییس و هیات رییسه باید پاسخگو باشند. ما در این زمینه از آنها سوال کردیم و امیدوارم که دوستان آرامش داشته باشند. با لشگرکشی و ایجاد فضا تغییرات مثبت به وجود نمی آید. ما در حال بررسی موارد مختلف هستیم و انجام تغییرات در برنامه‌ها و نیروی انسانی را مد نظر قرار داده‌ایم.

او ا‌دا‌مه‌ داد: همه باید آرام باشند و خواسته‌ها در چارچوب‌ قوانین مطرح شود و به زودی نتیجه‌ رسیدگی در این زمینه اعلام خواهد شد.

گودرزی در مورد مهاجرت ورزشکاران به کشورهای دیگر و بحث‌هایی که در این زمینه وجود دارد ، اظها‌ر کرد: مهاجرت در همه زمینه‌ها وجود دارد و فقط مخصوص ورزش نیست. باید دید که در این میان خواسته ورزشکاران چیست و روسای فدراسیون‌ها باید در این مورد تعامل بیشتری با ورزشکاران داشته باشند. گاهی بحث اعتراض در این بین مطرح است و این عدم رضایت نباید باعث پیش آمدن چنین مسائلی شود. البته گاهی اوقات هم بحث اقتصادی مطرح است. نباید فراموش کرد که این ورزشکاران همگی ایرانی هستند و به آب و خاک خود عرق دارند. البته اعداد و ارقام در این زمینه خیلی بالا نیست و همان تعداد محدود را نیز باید مورد بررسی قرار دهیم.

وزیر ورزش و جوانان همچنین در گردهمایی سراسری مدیران کل استان‌ها و روسای ادارات ورزش و جوانان ایران، اظها‌ر کرد: خو‌شبختا‌نه با برداشته شدن تحریم‌ها شاهد یک رونق اقتصادی هستیم و در این زمینه امیدوارم که بخش های ورزش و جوانان نیز از این گشایش بهره مند شوند.

او ا‌دا‌مه‌ داد: گاهی محدودیت‌های قانونی و اقتصادی سبب می‌شود تا دست ما بسته باشد و به همین خاطر با تشکیل کار گروه‌هایی تلاش می‌کنیم تا مشکلات موجود را بررسی کنیم و استان‌های مختلف را به حق خود برسانیم.

گودرزی ا‌دا‌مه‌ داد: از زمانی که کار خود را در این دولت آغاز کرده‌ایم عملکرد فدراسیون‌های ورزشی حداقل سه بار مورد ارزیابی قرار گرفته است و برخی فدراسیون‌ها نیز مورد ارزیابی های بیشتر قرار گرفته‌اند.

او در ادامه به وجود برخی از مطالبات در عرصه ورزش نظیر احداث بیمارستان تخصصی اشاره کرد و گفت: بر اساس برآوردهایی که انجام دادیم احداث یک بیمارستان تخصصی نیاز به بودجه‌ای حدودا هزار میلیارد تومانی دارد در صورتی که درآمد سالانه فدراسیون پزشکی ورزشی نهایتا 50 میلیارد تومان است که در این زمینه کار بسیار دشوار است. البته در دو سال گذشته اعتبارات عمرانی و جاری وزارت ورزش و جوانان 100 درصد افزایش یافته و علاوه بر این در زمینه استعدادیابی نیز برنامه‌های خوبی را در نظر گرفتیم. در طول این مدت 600 پروژه‌ افتتاح شده و به دو برابر آنچه که می خواستیم در زمینه اهداف خود دست پیدا کرده‌ایم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه به صحبت‌های چند ماه خود مبنی بر المپیکی نبودن فضای ورزش ایران اشاره کرد و توضیح داد: منظور من از آن حرف المپیکی نبودن فضای ورزش بیشتر در رسانه‌ها بود. رسانه‌ها باید به جای پرداختن به حواشی به موضوع المپیک بپردازند تا این مقوله مهم در ماه‌های باقی‌ مانده تا المپیک مورد توجه هر‌ چه‌ بیشتر قرار گیرد.

او ا‌دا‌مه‌ داد: برای موفقیت در بازی‌های المپیک ، ما ستاد بازی‌های المپیک را تشکیل داده‌ایم و تلاش می‌کنیم تا برای ورزشکاران المپیکی ایجاد انگیزه کنیم. در مورد کسب مدال نیز باید بگویم که بر اساس میانگین مدال‌های کسب شده توسط ورزشکارکان ایران در دوره‌های اخیر باید توقع داشت. ما نیز تلاش کرده‌ایم امکانات خوبی را به وجود بیاوریم و امیدواریم که در حالت خوش بینانه از نظر میانگین مدالی شرایط بهتری داشته باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری