کد خبر: ۱۳۶۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۰
این نهاد با پرداخت تسهیلات خود اشتغالی به 500 هزار مددجوی تحت پوشش، فرصت های اشتغال را برای آنها ایجاد کرده است.
 رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: این نهاد با پرداخت تسهیلات خود اشتغالی به 500 هزار مددجوی تحت پوشش، فرصت های اشتغال را برای آنها ایجاد کرده است.

«پرویز فتاح» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: روند پرداخت تسیهلات اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) از سال 1389 شروع شده و به طور میانگین در این مدت 500 هزار خانوار مددجو تسهیلات خود اشتغالی دریافت کردند.

وی اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در قالب تسهیلات اشتغالزایی امسال نیز 100 هزار فقره پرونده خود اشتغالی مددجویان را به بانک های عامل معرفی کرده و روند واگذاری تسهیلات در حال انجام است.

وی اظهار کرد: امسال برای اشتغالزایی مددجویان بیش از 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات پیش بینی شده و با توجه به مشاغل انتخاب شده و چرخه تولید، این میزان اعتبار کفایت می کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: فرصت های اشتغالزایی مددجویان بر اساس استعدادها و توانمندی های خانواده های تحت پوشش ایجاد می شود و پس از نیازسنجی و دادن آموزش و مهارت های مورد نیاز، مددجویان بانک های عامل معرفی می شوند.

وی با اشاره به نقش این تسهیلات بانکی در ایجاد اشتغال برای مددجویان افزود: مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) می توانند با بهره گرفتن از این تسهیلات در بخش های مختلف کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و حتی خدماتی برای خود شغل ایجاد کنند.

وی اظهار کرد: امسال بیش از 2 هزار دستگاه تراکتور از کارخانه تراکتور سازی تبریز برای تحویل در بین خانوارهای روستایی تحت پوشش خریداری شده و برای اشتغالزایی آنها در روستاها و جلوگیری از مهاجرت به حاشیه شهرها در اختیار آنها قرار گرفته است.

فتاح با اشاره به برنامه های کمیته امداد برای خودکفایی خانوارها نیز گفت: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در راستای خودکفایی خانوارها انجام می شود و طبق قانون باید سالانه 10درصد از خانوارها به خودکفایی برسند.
وی اظهار کرد: خانوارهای تحت پوشش پس از اعطای تسهیلات نیز نیازمند حمایت و پشتیبانی بوده و تا رسیدن به خودکفایی و استقلال مادی باید مورد حمایت قرار گیرند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: این نهاد برای برخی از مشاغل از جمله قالیبافی چرخه تولید تا صادرات را برای مددجویان پیش بینی کرده و در سال های آتی ثمرات این چرخه در زمینه خودکفایی مددجویان بیشتر نمایان خواهد شد.

وی از تلاش ها و همکاری سایر نهادهای دولتی و خیرین با کمیته امداد امام خمینی(ره) برای حمایت از ایتام و خانواده های بدون سرپرست و احداث خانه برای مددجویان تحت پوشش قدردانی کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) روز شنبه به شهرستان های جنوب آذربایجان غربی از جمله مهاباد و میاندوآب سفر کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری