کد خبر: ۱۳۶۰۲۳
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۶
مشکلات امداد درون سازمانی و در ارتباط با ساختار و فرآیندها است که نیاز به اصلاح دارد و ما نیز از تمام ظرفیت امدادگران در جهت یاری رساندن به نیازمندان استفاده خواهیم کرد.
رئیس کمیته امداد درنشست مدیران ارشد اداری و مالی ستاد مرکزی و استان ها با بیان اینکه اساس تحول در کمیته امداد باید درون سازمانی باشد گفت: مشکلات امداد درون سازمانی و در ارتباط با ساختار و فرآیندها است که نیاز به اصلاح دارد و ما نیز از تمام ظرفیت امدادگران در جهت یاری رساندن به نیازمندان استفاده خواهیم کرد.

به گزارش اعتدال، مهندس سید پرویز فتاح در این نشست با اشاره به اینکه کمیته امداد با ماهیت انقلابی آمیخته شده است، تصریح کرد: این نهاد یک نهاد انقلابی است و نباید ساختار اداری داشته باشد، هدف ما چابک سازی و اصلاح ساختار کمیته امداد برای رسیدگی سریع و موثر به مددجویان و نیازمندان است.با مدیریت اداری فضای خدمت رسانی تغییر نخواهد کرد بلکه باید با مدیریت جهادی و با حرکتی علمی کار کنیم.

فتاح با تاکید براینکه همه مشکلات این نهاد از جنس درون سازمانی است گفت: مبنای فعالیت های کمیته امداد، حل مشکلات از لحاظ ساختاری، نیرو و رفتار سازمانی، هزینه ها، اولویت بندی ها، روش ها و برخی از واگذاری اختیارات است.ما با اسراف و هزینه های اضافی مخالف هستیم، چرا که معتقدیم با برنامه ریزی درست و دقیق می توان هزینه ها را ساماندهی ومدیریت کرد.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: مسیر و رویکرد کمیته امداد درست و صحیح است ولی اشکالات و نواقصی در این مسیر به وجود آمده است که باید با تامل و همفکری آنان را برطرف کنیم که برای اصلاح و حرکت در مسیر بهبود وضعیت کمیته امداد باید از نیروهای کارآمد و با انگیزه ، تقویت همدلی و همگامی برای کار وتلاش بیشتر بهره مند شویم.

فتاح گفت: به عنوان مثال اجرای طرح اکرام که یکی از موفق ترین طرح های این نهاد محسوب می شود بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است و باید ادامه پیدا کند ولی توزیع صندوق صدقات و فرآیند جمع آوری صدقه باید اصلاح شود به این معنا که به سمت روش‌های نوین جهت جمع‌آوری صدقات برویم.اصل کارخوب و قابل قبول است ولی این فرایند باید ساماندهی شود.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از روند اجرایی این نهاد ابراز رضایت دارند گفت: ما باید پاسخگوی مقام معظم رهبری باشیم وهمه باید تلاش کنیم متناسب با شان و شخصیت رهبری عمل کنیم. خوشبختانه همه ظرفیت های برون سازمانی برای همکاری با این نهاد آمادگی دارند به عنوان مثال دولت و مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه در جهت حل مشکلات نیازمندان همراهی خوبی داشته اند.

رئیس کمیته امداد در ادامه به وظایف معاونت اداری مالی این نهاد اشاره کرد و گفت: صیانت از سرمایه ارزشمند نیروی انسانی، گرفتن سیاست های عدالت محور، اصلاح رویه های اداری با محوریت دانش و تجربه و ارائه طرحی نوین برای بهره مندی امدادگران از تسهیلات متناسب با نیازهای مادی و معنوی مواردی است که از معاونت های مالی و اداری انتظار داریم.

معاون اداری و مالی کمیته امداد نیز در این نشست با بیان اینکه نباید بر روی رفتارهای اداری متمرکز شویم افزود: تمرکز بر روی رفتارهای اداری خطری بزرگ برای این نهاد محسوب می شود که باید اصلاح و به درک جامع نسبت به آن موضوع برسیم.

علیرضا عسگریان به مشکلات حوزه اداری و مالی این نهاد اشاره و تصریح کرد: تورم نیرو، کسری منابع، عدم توزیع عادلانه اعتبارات، عدم تامین منابع وام ها ، عدم توجه تفویض اختیارات و کسری و ناکارآمدی مواردی هستند که با آنها مواجه هستیم.

وی ریشه همه این مسایل را مشکل در یادگیری و علم به آن موضوع عنوان کرد و گفت: تمرکز بر روی وقایع، توهم پذیرش مسئولیت و نداشتن درک درست از تجارب و عادات موانعی است که موجب یادگیری می شود. ما نیاز داریم که اداره کارها به صورت گروهی و جمعی صورت گیرد و افکار جدید پروش یابند .

عسگریان خاطر نشان کرد:کمیته امداد به سمتی پیش می رود که بازوی حرکتی و زمینه ساز عدالت اجتماعی با رویکرد مددکاری باشد. ما براساس اساسنامه باید چابک سازی کنیم تا هزینه ها کاهش و بهره وری افزایش یابد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری