کد خبر: ۱۳۵۸۸۹
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۳
اساس کار کمیته امداد فرهنگی است و کار فرهنگی باید از بدنه امداد شروع شود و تمامی امدادگران باید در این عرصه ورود پیدا کنند.
رئیس کمیته امداد امام (ره) با تاکید براینکه همه فعالیت های کمیته امداد باید با رویکرد فرهنگی انجام شود، گفت: اساس کار کمیته امداد فرهنگی است و کار فرهنگی باید از بدنه امداد شروع شود و تمامی امدادگران باید در این عرصه ورود پیدا کنند.

به گزارش اعتدال، مهندس سید پرویز فتاح در نشست هم اندیشی تخصصی مدیران امور فرهنگی با بیان اینکه امداد امام از دل این انقلاب بیرون آمده است افزود: خدمات در این نهاد نباید فقط به ارائه خدمات حمایتی و مادی منحصر شود بلکه باید با نگاه فرهنگی، در جهت کرامت انسانی حرکت کنیم.

وی، هدف اصلی کمیته امداد را ارا ئه خدمت بی منت به نیازمندان و مددجویان و حل مشکلات آنان عنوان کرد و یادآورشد: با توجه به اینکه فلسفه کار کمیته امداد کار فرهنگی است و خدمات و برنامه‌های این نهاد بر اساس و مبنای فرهنگی تدوین شده است، امدادگران به مددجویان توجه ویژه داشته و با آنها برخورد و رفتار شایسته ای داشته باشند.

رئیس کمیته امداد، گفت: از مهمترین اهداف امور فرهنگی این است که دید مددجویان را از نگاه صرف به امور مالی و کمک های حمایتی تغییر دهد و بتواند با توانمندسازی فکری آنان را برای ورود به جامعه و مناسبات اجتماعی و دستیابی به فرصت های شغلی هدایت کند.کار فرهنگی منحصر به این معاونت نیست بلکه همه نیروهای کمیته امداد باید نیروی فرهنگی باشند.

فتاح با تاکید براینکه کار فرهنگی صحیح و با محورایرانی اسلامی سبب تحول بنیادی، تکامل و رشد و بالندگی در تمام عرصه‌ها می‌شود اظهارکرد:اگرچه یکی از رسالت های خطیر و با اهمیت کمیته امداد رسیدگی به وضعیت مالی و معیشتی خانواده ها است اما این باور وجود دارد که یکی از مهترین ریشه های استضعاف، ناشی از فقر فرهنگی بوده و تا زمانی که بصورت زیربنایی و بنیانی به آن پرداخته نشود خودکفایی واقعی صورت نخواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: نباید مددجویان و جامعه هدف نهادهای حمایتی را افرادی بیچاره، درمانده و فقیر قلمداد کرد بلکه جامعه مددجویی را باید خوب شناخت و نگاه درمانده بودن را نسبت به آنان تغییر داد.

رئیس کمیته امداد در ادامه به جایگاه مددکاران اشاره کرد و گفت: مددکاری قبل از اینکه علم باشد یک هنر و حرفه است. مددکاری حرفه ای است مبتنی بر دانش، اصول، مهارت و روشهایی است که بتوانند با تکیه بر توانایی ها و امکانات وجود برای حل مشکل و یا رفع نیازمددجو اقدام کنند.

وی با بیان اینکه باید جایگاه مددکار و مددجو تغییر یابد افزود: مددکار برای برقراری ارتباط بیشتربا جامعه هدفش باید خود را در جایگاه طرف مقابل قرار دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری