کد خبر: ۱۳۵۵۴۰
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۰
سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد و سید رضا نیری، سرپرست سابق کمیته امداد ، به منظور ارائه خدمات به ایتام سادات تحت حمایت کمیته امداد و رفع نیازهای محرومان سادات با حمایت موسسه خیریه عترت فاطمی دیدار کردند.
 سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد و سید رضا نیری، سرپرست سابق کمیته امداد ، به منظور ارائه خدمات به ایتام سادات تحت حمایت کمیته امداد و رفع نیازهای محرومان سادات با حمایت موسسه خیریه عترت فاطمی دیدار کردند.

به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح در این دیدار با بیان اینکه که افتخار ما این است که به عنوان امدادگر در یک نهاد انقلابی و مقدس مشغول خدمت رسانی به ولی نعمتان جامعه هستیم، گفت: به طور قطع فعالیت های شما هم راستا با خدمات کمیته امداد است که فرصت انجام این خدمات برای هر کس پیش نمی آید و لازم است قدر فرصت و کار خود را بدانیم و شکرگزار باشیم.

وی با تاکید برتقویت و گسترش در خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان افزود:اگر موسسه ای خدماتش را به طور صحیح و شفاف به مردم ارائه دهد موجب جلب اعتماد عمومی می شود. موسسه عترت فاطمی نمونه ای از این امر است.

سید رضا نیری ، رئیس موسسه خیریه عترت فاطمی و دبیرکل مجمع خیرین سلامت گفت: حدود ۱۲ سال پیش نیاز رسیدگی و حمایت از سادات نیازمند در میان جمعی از خیران مطرح و این خیریه در سال ۷۹ تشکیل وثبت شد و فعالیت خود را در سر فصل های مختلف حمایتی همچون معیشتی ، فرهنگی ، تحصیلی ، مسکن ، جهیزیه و درمان در سراسر کشور گسترش داد.

سرپرست سابق کمیته امداد افزود: پوشش خدمات این موسسه برروی اقشار ضعیف شهرهای کوچک و روستاهای محروم در کشور تمرکز دارد و با اعطای تسهیلات قرض الحسنه وتوزیع سبد کالا در خدمت سادات نیازمند است.

نیری با اشاره به اینکه 52 سال به عنوان امدادگر به محرومان و نیازمندان خدمت کرده است گفت: هم اکنون در سنگری دیگر و در مجمع خیرین سلامت مشغول به فعالیت هستیم که به طور قطعا فعالیت های این مجمع همسو با مجموعه کمیته امداد است.

گفتنی است تفاهم نامه همکاری کمیته امداد با موسسه خیریه عترت فاطمی در جهت ارائه خدمات حمایتی، فرهنگی، تسهیلات وام، جهیزیه ،مسکن، اشتغال و هرگونه خدمات دیگر با توافق طرفین به ایتام سادات نیازمند از طریق هم افزایی و تعامل دو سویه میان امداد و موسسه و با بهره گیری از ظرفیت های موجود است.

موسسه خیریه عترت فاطمی در این تفاهم نامه پذیرش یکهزار و 500 یتیم سادات تحت حمایت به مدت یک سال و همچنین افزایش سالانه یکهزار یتیم سادات تحت حمایت امداد را متعهد شده است.

بر اساس این تفاهم نامه همکاری، موسسه خیریه عترت فاطمی نسبت به تامین 50 درصد هزینه جهیزیه نوعروسان تحت پوشش خود از ایتام سادات که تحت حمایت کمیته امداد هستند، اقدام خواهد کرد و مشارکت در 50 درصد هزینه ساخت یا تعمیر مسکن ایتام تحت حمایت، ارائه خدمات فرهنگی و تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان نخبه سادات تحت حمایت، مشارکت 50 درصدی در زمینه تامین منابع مالی برای فعالیت های آموزش فنی و حرفه ای ، اشتغال و کاریابی از دیگر تعهدات این موسسه است.

گفتنی است، مدت اعتبار اين تفاهم‌نامه پنج سال خواهد بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری