کد خبر: ۱۳۵۱۶۸
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۹
بايد اطلاعات درست و آمار شفاف از اقدامات و فعاليت هاي اين نهاد مردمي به جامعه ارائه دهيم؛چرا که معتقدیم مردم باید در جریان فعالیت های کمیته امداد قرار گیرند.
رئیس کمیته امداد در جمع تعدادی از مدیران این نهاد گفت: بايد اطلاعات درست و آمار شفاف از اقدامات و فعاليت هاي اين نهاد مردمي به جامعه ارائه دهيم؛چرا که معتقدیم مردم باید در جریان فعالیت های کمیته امداد قرار گیرند.

به گزارش اعتدال، مهندس سید پرویز فتاح در این جلسه كه با حضور برخی از مدیران و معاونان این نهاد برگزار شد با بیان اینکه مردم کمیته امداد را به عنوان پیوند دهنده نیکوکاران و نیازمندان واقعی به رسمیت شناخته اند،گفت: مردم به فرموده امام خمینی(ره) ولی نعمت ما هستند و برای جلب اعتماد مردم بایستی آنها را در جریان اقدامات و فعالیت های کمیته امداد قرار دهیم.

فتاح با اشاره به مطلبی که به تازگي در شبکه های مجازی در ارتباط با میزان کمک های مردمی با آمار نادرست و غیر منطقی و ارقام ساختگی از صدقات انتشار پیدا کرده است،ادامه داد: طبق مفروضات مطلبی که در برخی شبکه های مجازی پخش شده است، رقم کمک های مردمی حدود 25 هزار میلیارد تومان عنوان شده که این رقم بیش از 60 درصد بودجه نفتی کشور در حال حاضر را شامل می شود و این در حالی است که درآمد صدقات در سال 93 کمتر از 300 میلیارد تومان بوده لذا مطلب مذکور از اساس اشتباه است.

وی ادامه داد:این نهاد مردمی باید به طور دائم و مستمر شفاف سازی و اطلاع رسانی از اقدامات و فعالیت هاي خود داشته باشد تا با این دست از شایعات روبرو نشویم؛چرا که زمانی این شایعات و حاشیه سازی ها رواج پیدا می کند که در مورد يك موضوع مهم اطلاعات مورد نیاز و كافي به جامعه و مخاطبان ارائه نشود.

رئیس کمیته امداد خطاب به مدیران کمیته امداد گفت: از اینکه به مردم آمار بدهید نهراسيد، ما چیزی برای مخفی کردن از مردم نداریم.مردم بيگانه نیستند و باید اطلاعات درست وآمار شفاف در اختیار آنان بگذاریم و البته نکته مهم در اطلاع رسانی به مردم ارائه آمار واقعی و درست است.

رئیس کمیته امداد با اشاره به ضرورت ارائه خدمات به نیازمندان باکمترین هزينه و روشهای مناسب خاطر نشان کرد: ما وظیفه داریم تا در فاصله زماني كوتاه مشكلات نيازمندان جامعه را رسیدگی و تا حد امکان حل کنیم.

فتاح با تاکید بر اینکه هیچ امدادگری اجازه ورود و دخالت در مسائل سیاسی و انتخاباتی مجلس را ندارد، گفت: وظیفه اصلی ما رسیدگی به محرومان و نیازمندان است و نباید با حضور در مسائل حاشیه ای از این وظیفه اصلی دور بمانیم. هدف ما باید تقویت اعتماد مردمی امداد و تبدیل شدن به نهادی محبوب در بین مردم باشد.

رئیس کمیته امداد با اشاره به توصیه رهبری بر تداوم بازديد از خانواده های نیازمند تحت حمایت گفت : رفتار مدیران ما با مددجویان و کارکنان، ساده و به دور از تشریفات اداری باشد و ضرورت دارد متناسب با شرايط هر استاني برنامه ريزي و تصميم گيري لازم درجهت حل مشكلات نيازمندان و توانمندسازي آنان صورت گيرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری